2018 lexus safety accessories hero

TECHNOLÓGIE

BEZPEČNOSŤ LEXUS

Vaša bezpečnosť je našou prioritou. Bezpečnostný systém Lexus Safety System + definuje novú éru v oblasti prevencie nehôd a chráni vás, vašich spolujazdcov, ľudí v ostatných vozidlách aj chodcov pred zranením. Lexus Safety System + dopĺňa a zdokonaľuje jazdecké schopnosti, podporuje vaše zmysly, aby ste počas jazdy vždy cítili istotu.

PODSTATA BEZPEČNOSTI

Cesta môže byť nepredvídateľná, dokonca aj pre tých najzručnejších vodičov. Preskúmajte funkcie aktívnej bezpečnosti a objavte inteligentné riešenia, ktoré sme navrhli s cieľom popasovať sa s najbežnejšími príčinami nehôd a zachovať bezpečnosť v každej jazdnej situácii.

TECHNOLÓGIA

INTELIGENTNÁ PODPORA POČAS JAZDY

Lexus Safety System + funguje intuitívne a inteligentne, aby vás podporoval a chránil, zaistil jasné vnímanie a istotu počas jazdy.

LEXUS SAFETY SYSTEM +

Lexus Safety System + predstavuje náš najnovší míľnik v oblasti automobilovej bezpečnosti. Základom sú desaťročia inovácií a prísneho skúmania príčin nehôd. Lexus Safety System + rieši tri kľúčové oblasti prevencie nehôd: čelné zrážky, neúmyselné výjazdy z jazdného pruhu a nehody v noci. Jeho súčasťou je týchto päť inovatívnych systémov.

    safety system accordion

BEZPEČNOSTNÉ A ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA

Či už parkujete alebo sa pripravujete na zmenu jazdných pruhov, skúsený vodič vždy sleduje svoje okolie. Spoločnosť Lexus presadzuje tento princíp, aby podporila vaše zmysly pomocou intuitívnych funkcií, a pozdvihla vaše šoférske zručnosti na novú úroveň.

     2019 lexus driver assist accordion
 • Systém na monitorovanie mŕtveho uhla

  Prekonajte obmedzenia svojho periférneho videnia. Systém na monitorovanie mŕtveho uhla upozorní vodiča na akékoľvek prekážky, ktoré nemusia byť viditeľné v spätných zrkadlách, aby ste mali kompletný prehľad o priestore okolo vášho vozidla a mohli manévrovať s absolútnou istotou.

  Zistiť viac

 • Pokročilé funkcie na podporu parkovania

  S dôverou zaparkujte na každé miesto. Naše parkovacie funkcie chránia vaše vozidlo, pretože zdokonaľujú vnímanie okolia počas jazdy, v reálnom čase vás upozorňujú na všetky prekážky a v prípade potreby zvyšujú výkon bŕzd.

  Zistiť viac

 • Systém adaptívnych a dvojfázových adaptívnych diaľkových svetiel (AHS)

  Systém adaptívnych diaľkových svetiel predstavuje zdokonalenie systému automatických diaľkových svetiel. Využíva kameru umiestnenú v hornej časti vozidla, ktorá zaznamenáva vozidlá jazdiace vpredu a automaticky optimalizuje lúče svetlometov, čo znamená, že cestu pred vozidlom môžete osvetliť bez oslnenia vozidla pred vami alebo protiidúcich vozidiel. Systém dvojfázových adaptívnych diaľkových svetiel je dodatočným vylepšením systému adaptívnych diaľkových svetiel a umožňuje väčšiu reguláciu svetelného lúča.

  Zistiť viac

LEXUS SAFETY SYSTEM +A

Predstavujeme vám náš najnovší krok smerom k svetu bez dopravných nehôd. Bezpečnostný systém Lexus Safety System +A je k dispozícii výhradne pre model Lexus LS a prináša nové schopnosti asistencie počas jazdy. Vychádza z piatich pilierov bezpečnostného systému Lexus Safety System +. Náš najpokročilejší bezpečnostný systém obsahuje špičkové technológie, aby sa zdokonalila radosť z jazdy a obmedzilo sa nebezpečenstvo.

    2018 lexus safety adaptive high beam system