Lexus logo
SCROLL TO CONTINUE

LEXUS SAFETY

ISTOTA VĎAKA AKTÍVNEJ BEZPEČNOSTI NA KAŽDEJ CESTE

Ľudský zrak je pozoruhodný. Avšak má i svoje obmedzenia a je možné ich niekedy oklamať rôznymi trikmi s úpravou perspektívy. Zistite, ako Lexus Safety System Plus podporuje vaše zmysly za volantom. Inteligentná podpora pre jasné vnímanie a sebaistú jazdu.

NAČÍTA SA, ČAKAJTE, PROSÍM

Vnímanie môže byť skreslené
optickou ilúziou

súbežné čiary sa môžu javiť ako zahnuté,

ale na ceste vás

Lexus vždy udrží v správnom pruhu

SYSTÉM PRE STRÁŽENIE JAZDNÝCH PRUHOV A SYSTÉM PRE UDRŽIAVANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU

ABY STE NEZIŠLI Z CESTY

I ten najsústredenejší vodič môže na chvíľku poľaviť v pozornosti. Ak začnete nechcene vybočovať z jazdného pruhu, zasiahne systém pre stráženie jazdných pruhov. Volant zľahka zavibruje a nevtieravý akustický a svetelný signál vás upozorní na to, že by ste mali skorigovať stopu. Pokojná istota je vo vašich rukách, najmä na diaľniciach a dlhých trasách.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

RIADENÝ SMER

Chytrá kamera rozpoznáva biele a žlté vodorovné pruhy na vozovke. Pokiaľ vybočíte z danej stopy, automaticky sa aktivuje zvuková a optická výstraha. A pokiaľ to povolíte, systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu sám zasiahne do riadenia, aby ste sa hladko vrátili do svojho pruhu.

Bezpečnostné funkcie, ktoré sú vždy v strehu, spoločne pomáhajú ku koncentrovanému riadeniu na dlhých trasách. Riadenie je jednoduchšie. Systém pre stráženie jazdných pruhov (LDA) a systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA) vždy funguje ako spoľahlivá záložná podpora vašich očí.

BACK TO EXPERIENCE

V noci

môžu účinné diaľkové svetlá

podobne ako tancujúce škvrny na tejto grafike

oslňovať ostatných vodičov.

Lexus automaticky zamedzuje nežiaducemu oslňovaniu

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLÁ A SYSTÉM ADAPTÍVNYCH DIAĽKOVÝCH SVETIEL

INTELIGENTNÉ
OSVETLENIE

Jazda po zotmení môže byť pre ľudské zmysly potešením, avšak nočné cestovanie nemusí byť vždy jednoduché. Výbava vozidiel Lexus napomáha k lepšiemu videniu, a teda i k vyššej bezpečnosti vás samotných i ostatných vodičov. Automatické diaľkové svetlá sa podľa potreby automaticky zapínajú a vypínajú. Na ešte vyššej úrovni pracuje systém adaptívnych diaľkových svetiel, ktorý inteligentne odtieňuje niektoré lúče z pohľadu blížiacich sa vozidiel, zatiaľ čo okolité miesta zostávajú plno osvetlené.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

ISTOTA ZA VOLANTOM I V NOCI

Automatické diaľkové svetlá sú vďaka chytrým senzorom o niekoľko krokov vpredu, pretože nepretržito vyhľadávajú a zaznamenávajú veci, ktoré vaše oči bezprostredne neodhalia. Kamery za čelným sklom rýchle detekujú svetlomety vozidiel blížiacich sa v protismere i koncové svetlá vozidiel idúcich pred vami, a podľa toho správne prepínajú medzi režimom diaľkových a stretávacích svetiel.

Systém adaptívnych diaľkových svetiel zaisťuje osvetlenie vozovky, zatiaľ čo na iné vozidlá svetelné lúče nemieria. Presné odtieňovanie lúčov zaisťuje kamera sledujúca pohyby vozidla. Obidva systémy prispievajú k lepšiemu videniu v noci, ale súčasne zamedzujú oslňovanie iných vodičov. Znižuje sa riziko prípadnej kolízie. Po západe slnka získavajú vaše oči užitočného pomocníka.

BACK TO EXPERIENCE

Dokonalý výhľad nie je vždy reálny.

Váš uhol pohľadu sa môže posunúť,

a odhaliť tak skryté nebezpečenstvo.

Lexus preto tieto miesta sleduje za vás.

SYSTÉM PRE SLEDOVANIE MŔTVYCH UHLOV

LEPŠÍ
VÝHĽAD

Ľudské periférne videnie je nedokonalé, a môže sa preto hodiť systém pre sledovanie mŕtvych uhlov. Systém navrhnutý pre odhaľovanie vozidiel blížiacich sa zozadu vo vedľajších jazdných pruhoch vás varuje pred rizikom kolízie. Zostaňte bez obáv a prechádzajte medzi pruhmi s absolútnou istotou.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

PREDVÍDAJTE INÉ VOZIDLÁ

Systém pre sledovanie mŕtvych uhlov za vás pomocou chytrých senzorov neustále sleduje vozovku a prehľadáva miesta, na ktoré by ste len ťažko videli. Uplatní sa najmä pri prechádzaní z pruhu do pruhu, kedy neprehliadnete iné vozidlá idúce v mŕtvom uhle výhľadu.

Užitočný je tiež pri parkovaní. Systém RCTA s podporou brzdenia upozorňuje behom cúvania na iné vozidlá blížiace sa z jednej či druhej strany. Pokiaľ zaznamená nebezpečenstvo stretu, pomôže vám automatickým zabrzdením. Vďaka lepšiemu a širšiemu výhľadu sa nikdy nespletiete.

BACK TO EXPERIENCE

Vďaka vývoju ľudského zraku dokážeme odhadovať vzdialenosti,

napriek tomu sa môžeme tiež jednoducho pomýliť.

Obidve vodorovné čiary

sú rovnako dlhé.

Lexus nám pomáha odhadovať vzdialenosť tým,

že intuitívne prispôsobuje rýchlosť jazdy podľa vozidiel pred nami.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT A PREDKOLÍZNY BEZPEČNOSTNÝ SYSTÉM

ISTOTA
ZA VOLANTOM

Ľudský úsudok je oveľa lepší, keď sa spojí s chytrými systémami na podporu riadenia. Adaptívny tempomat určuje vzdialenosť od vozidla idúceho vpredu a podľa situácie prispôsobuje rýchlosť jazdy; predkolízny bezpečnostný systém zase rozpoznáva vozidlá a prekážky v smere cesty. V prípade hroziacej kolízie aktivuje varovanie, a pokiaľ vodič nijako nereaguje, systém automaticky zabrzdí. Vďaka vyššej istote za volantom si cestu lepšie vychutnáte.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

ODPOČIŇTE SI NA DLHÝCH CESTÁCH

Adaptívny tempomat s predkolíznym bezpečnostným systémom pozorne sleduje vozovku pomocou milimetrového radaru. Vaša jazda je kultivovaná — rýchlosť sa upravuje v prednastavenom rozsahu, aby zodpovedala tempu ostatných vodičov. Pokiaľ hrozí kolízia, systém vás upozorní — a pokiaľ usúdi, že je stret už nevyhnutný, automaticky použije brzdy.

S adaptívnym tempomatom a predkolíznym bezpečnostným systémom na svojej strane sa môžete spoľahnúť, že máte cestu vždy dokonale zmapovanú. Dlhé jazdy už nie sú tak únavné a náhle brzdenie nie je zďaleka tak často potrebné. Menej obáv a vyšší pocit bezpečia na každej trase.

BACK TO EXPERIENCE

NAŠE PREDSTAVY O BEZPEČNOSTI V BUDÚCNOSTI

CESTA PRED NAMI

Prvé vozidlo Lexus LS sa predstavilo pred 28 rokmi. Definovalo nové meradlá luxusu a získalo si priaznivý ohlas u kritikov pre svoje jazdné schopnosti, hladký a tichý chod, kvalitu dielenského spracovania a spoľahlivosť.

Celkom nový LS v modelovom prevedení 2018 je už pripravený zahájiť ďalšiu revolúciu. Okrem nových vyspelých technológií sa predstavuje bezpečnostný paket Lexus Safety System+, vrátane celosvetovo prvého systému pre intuitívne rozpoznávanie chodcov. Náš vlajkový sedan predznamenáva novú epochu inteligentných systémov na podporu riadenia.

BUDÚCNOSŤ BEZPEČNOSTNÝCH TECHNOLÓGIÍ

NOVÝ LEXUS LS

INTELIGENTNÉ UPOZORŇOVANIE

Lexus LS je vďaka vyspelým systémom aktívnej bezpečnosti lepšie informovaný o okolitom prostredí, a dokáže tak vodičovi ponúknuť chytrú podporu. Situáciu nepretržite sledujú viacsmerové senzory a stereo kamery okolo vozidla, ktoré pomáhajú pri parkovacích manévroch a zamedzujú prípadným nehodám.

K bezpečnosti prispieva i intuitívna funkcia rozpoznávania chodcov, ktorá spolupracuje na svete prvým systémom aktívneho riadenia. Pokiaľ vozidlo rozpozná chodca v smere jazdy a hrozí bezprostredné nebezpečenstvo kolízie, systém začne automaticky brzdiť a zatočí tak, aby vozidlo chodca obišlo, avšak zostalo v danom jazdnom pruhu. Vodič je upozornený prostredníctvom projekčného displeja (s uhlopriečkou 24" je najväčšia na svete), aby ste boli vždy celkom v obraze.

THE NEW LS

LEXUS CODRIVE

Lexus CoDrive offers high-level driving support in the new LS, intelligently reading your intentions while you’re driving to provide steering control. The enhanced system adds Lane Tracing Assist (LTA) to Dynamic Cruise Control, delivering seamless support for motorway driving.

By monitoring the path of the vehicle ahead, LTA keeps you on the right track, even when lane marking cannot be recognized by traditional camera systems. The result? Intuitive yet discreet driving assistance, with confidence as standard.

Do not use the Lexus Safety System instead of normal driving under any circumstances and please read the instructions before operating the system. The driver is always responsible for driving safely.

DISCOVER MORE OF THE NEW LS

YOUR LEXUS, YOUR FEATURES

SAFETY IN THE LEXUS RANGE

LEARN MORE

PLEASE INCREASE THE SIZE OF YOUR BROWSER WINDOW