JAZDNÉ SCHOPNOSTI

MOTORISTICKÝ ŠPORT

Ak vás zaujíma jedinečné a mimoriadne zasadenie sa automobilky Lexus o svet motoristického športu, zoznámte sa s našimi superšportmi a vozidlami, s ktorými pretekáme. Odhalíte neuveriteľne opojný pôžitok z jazdy, ktorý vzišiel zo starostlivého vývoja a testovania na okruhoch.

INŠPIROVANÍ SUPERŠPORTOM

Na základoch nášho rýdzeho nadšenia a dlhodobej snahy vyvinúť vozidlo s maximálnou orientáciou na vodiča vznikol ikonický superšport LFA. Moderná ikona nastolila nový štandard v otázkach vrcholných jazdných schopností. A stala sa i naším osobným porovnávacím kritériom, ktoré je zdrojom inšpirácie pre budúce športové vozidlá Lexus.

    lexus lfa born on track
    lexus legendary status

INŠPIROVANÍ SUPERŠPORTOM

LEGENDÁRNE POSTAVENIE

Superšport LFA je stelesnením jazdných schopností Lexus a predstavuje pomyselné jadro našej Filozofie F. Model prvý raz predstavený na 41. tokijskom autosalóne v roku 2010 je stále označovaný za legendárny superšport.

Celkom bolo vyrobených iba 500 kusov tohto exkluzívneho a vyhľadávaného vozidla. Aj napriek skromnému počtu vyrobených kusov sa tomuto modelu dostalo mimoriadneho uznania celého automobilového priemyslu. LFA neskôr poslúžil i ako vzor pre kupé LC a ďalšie modely F značky Lexus.

PRIPRAVENÝ PRETEKAŤ

Pretekárske okruhy sú z pohľadu konkurencieschopnosti jedným z najnáročnejších prostredí, do ktorého mieria i naše superšporty. Navrhujeme ich tak, aby prekonali súpera nielen v otázke rýchlosti, ale vo všetkých aspektoch jazdných schopností.

    lexus race ready

PRIPRAVENÝ PRETEKAŤ

VÍŤAZNÁ FORMULA

Lexus ako prvá ázijská automobilka dokázala zvíťaziť v pretekoch vytrvalostného šampionátu VLN na severnej slučke pretekárskeho okruhu Nürburgring. Prototyp RC F GT3 vybojoval 8. októbra 2016 celkové víťazstvo v pretekoch VLN9. Tento pozoruhodný model doslova prekypuje vyspelými technológiami, ktorých cieľom je vytlačiť z agregátu s výkonom viac ako 540 koní absolútne maximum.

Zaujme i špeciálne tvarovanými prednými blatníkmi, ktorých konštrukcia minimalizuje odpor vzduchu. Vysoký a široký zadný spojler zvyšuje prítlak pre lepšiu stabilitu a vyššiu rýchlosť v utiahnutých zákrutách. Vďaka tomu a ešte oveľa ďalšiemu sa stáva naozajstným klenotom – a zároveň zdrojom radosti – každého pretekárskeho tímu.

LUXUS ODLADENÝ NA PRETEKÁRSKOM OKRUHU

Na pretekárskej trati sú naše zmysly vždy naplno v strehu. V stave maximálnej ostražitosti naplno vnímame každý okamžik a získavame nové skúsenosti. Všetky naše poznatky potom pretavíme do modelov F a vozidiel v prevedení F SPORT. A výsledok? Kultivovaná a agilná jazda, ruka v ruke so športovejším štylistickým stvárnením.

 •     2017 lexus discover performance overview f models

  JAZDNÉ SCHOPNOSTI

  MODELY F

  Modely Lexus s označením F, vychádzajúce z našej Filozofie F, sú tou najlepšou ukážkou zasadenia sa o vec a jazdných schopností. Posaďte sa za volant a okamžite sa vznesiete do nových výšin zmyslového vnímania.

 •     2017 lexus discover performance overview f sport

  JAZDNÉ SCHOPNOSTI

  F SPORT

  Zoberte svoj obľúbený model Lexus a vylepšite ho trochou športovej atmosféry. Naše vozidlá v prevedení F SPORT ponúkajú dizajnové vylepšenia zvonku aj zvnútra a chvália sa starostlivým doladením podvozku pre ešte atraktívnejšiu jazdu.