JAZDNÉ SCHOPNOSTI

FILOZOFIA F

Sme presvedčení, že jazdné schopnosti automobilu nespočívajú v samotnom výkone. Je to otázka pôžitku: fyzického i emotívneho.

ZAPÁLENIE PRE JAZDNÉ SCHOPNOSTI

Sme odhodlaní sprostredkovať úžasné zážitky. Také, ktoré prebúdzajú zmysly, podnecujú vášne, kultivujú zručnosti a dokážu vodiča prepojiť s jeho automobilom i vozovkou. Tomuto zasadeniu sa a pohľadu na vec sme dali označenie Filozofia F. Kedykoľvek sa posadíte do modelu Lexus F, váš pôžitok z jazdy sa znásobí.

ZRODENÝ NA PRETEKÁRSKOM OKRUHU

Ako navrhovať vozidlá, ktoré ctia jedinečný a fascinujúci pôžitok z jazdy? Len tak, že ich stvoríme a vypipleme priamo na pretekárskej trati. Naše vozidlá testujeme presne tam, kde ikony motoristického športu zvyšujú tep fanúšikom, lámu rekordy a bojujú o víťazstvo.

    lexus lfa born on track
 •     lexus fuji nurburgring

  ZRODENÝ NA OKRUHU

  PRETEKÁRSKE OKRUHY FUJI SPEEDWAY A NÜRBURGRING

  Prevažná časť nášho testovania sa odohráva na preslávenom japonskom okruhu Fuji Speedway. Práve na jednej z najnáročnejších pretekárskych tratí sveta má pôvod označenia ‘F’ z našej Filozofie F.

  Testovanie však prebieha i v Európe na preslávenom nemeckom okruhu Nürburgring. Poctu tomuto okruhu vzdáva i špeciálna edícia Nürburgring nášho modelu LFA. Toto vozidlo je mimoriadne a veľmi vzácne. Bolo vyrobených len 50 kusov.

  V rámci každoročne usporiadaného vytrvalostného preteku 24 hodín Nürburgring prebehla i atraktívna premiéra nového luxusného kupé Lexus LC. To bolo odhalené behom spanilej jazdy pred samotným pretekom.

 •     lexus performance heritage

  ZRODENÝ NA OKRUHU

  TRADÍCIA S PREPLŇOVANÍM

  Lexus LFA je superšport v každom ohľade. Nadväzuje na naše tradičné inovácie inšpirované motoristickým športom a posúva ich ešte o kus ďalej. Príkladom realizácie našej vízie je to, ako odráža zľahka ‘bláznivý’ charakter nášho zapálenia pre vec, ktoré nás núti hľadať stále nové hranice.

  Práve za volantom LFA naplno pochopíte našu túžbu po vrcholnom prepojení vodiča s automobilom. Revolučný charakter a vlastnosti modelu LFA významne ovplyvnili i ďalšie vozidlá z našej ponuky, vrátane tých s označením F. Čo začalo u LFA sa čoskoro objavuje i inde. Zdokonaľujeme tie najlepšie a jazdné schopnosti naprieč celým modelovým radom Lexus. A za týmto účelom sme z pretekárskych okruhov urobili naše laboratórium inovácií modelov s označením F.

SAMOTNÁ ESENCIA JAZDNÝCH SCHOPNOSTÍ

Zdokonaľujeme tie najlepšie jazdné schopnosti naprieš celým mdoelovým radom Lexus. A za týmto účelom sme z pretekárskych okruhov urobili naše laboratórium inovácií modelov s označením F.

 •     2017 lexus discover performance overview f models

  SAMOTNÁ ESENCIA JAZDNÝCH SCHOPNOSTÍ

  MODELY F

  Všetky naše modely s označením F sú vrcholnou ukážkou zapálenia pre vec a jazdných schopností. Sprostredkujú ničím neriedený pôžitok z jazdy, dokonale vyjadrujúci našu Filozofiu F.

 •     2017 lexus discover performance overview f sport

  SAMOTNÁ ESENCIA JAZDNÝCH SCHOPNOSTÍ

  F SPORT

  F SPORT sprostredkuje dráždiv chuť F vami zvoleného modelu Lexus. Tá bude ešte intenzívnejšia vďaka dizajnovým vylepšeniam a športovejšie naladenému podvozku.