2019 lexus takumi living hero v2

REMESELNÉ MAJSTROVSTVO

ŽIVOT PODĽA TAKUMI

Trvá 10 000 hodín, kým sa stanete odborníkom, ale 60 000 hodín aby ste sa stali majstrom Takumi. Tento unikátny dokumentárny film, rozpráva príbeh štyroch remeselných majstrov Takumi a ich oddanosť životu v neúnavnom vykonávaní remesla bez skratiek. Skúma otázku, ako ľudské remeslo prežije, akonáhle sa umelá inteligencia rozvinie za hranice našich vlastných schopností.

ŽIADNE SKRATKY

K vynikajúcemu remeslu vedie iba jedna cesta a tá vyžaduje mimoriadnu pozornosť k detailom. Na vozidlách dokonca ukrývajú chyby a odtlačky, ktoré slúžia na otestovanie pracovníkov, aby sa zlepšovali a dosiahli rovnaký štandard ako Lexus. Od testovacích vodičov, ktorí pred testovaním áut na ceste absolvujú dlhý tréning, až po miestnosť, kde budúci majstri Takumi trénujú svoje zmysly, vám tieto filmy ukážu, prečo nič nie je vyrobené ako Lexus.

        2019 lexus takumi living quote background image
        2019 lexus takumi living quote cinemagraph fallback

Postup „guerilového testovania“ alebo skrývania značiek s cieľom otestovať zručnosti tímu je len jedným zo spôsobov, ako remeselníci v spoločnosti Lexus neustále testujú a trénujú svoje zručnosti.

NADČLOVEK

Po hodinách testovania a tréningu získajú majstri Lexus Takumi takmer nadľudské zmysly. Zrak, ktorý dokáže vidieť značky neviditeľné pre netrénované oko, sluch, ktorý dokáže naladiť motor s chirurgickou presnosťou a hmat, ktorý dokáže odhaliť nedokonalosti s rozmerom zlomku milimetra.