2019 lexus rc f hero 1920x1080 v2

ÚPLNE NOVÝ MODEL RC F

STVORENÝ PRE OKRUHY

Bez ohľadu na to, či jazdíte po pretekárskom okruhu alebo otvorenej ceste, nové športové kupé RC F vám prináša úžasný výkon motora V8.

ZOZNÁMTE SA S MODELOM RC F

Nový vzhľad modelu RC F, ktorý je teraz ešte ostrejší a vzrušujúcejší než doteraz, našiel inšpiráciu u pretekárskych vozidiel Lexus RC F GT3. Vývoj tohto vozidla s mimoriadne tuhým podvozkom a pretekárskym zavesením kolies prebiehal v našom technickom stredisku neďaleko okruhu Fuji Speedway.

    key features
 • Prepracovaný dizajn

  Každá časť RC F je navrhnutá tak, aby poskytovala štýl a aerodynamický výkon vyšľachtený na pretekárskych dráhach za akýchkoľvek podmienok na cestách alebo poveternostných podmienkach.

  LED svetlá s integrovanými dennými svetlami, zadný difúzor, upravený tvar mriežky a integrované zadné svetlá ponúkajú neopísateľný vzhľad. Trojité kanardy na prednom nárazníku vytvárajú vír a smerujú vzduch preč od predného kolesa, aby sa dosiahol agilný pocit riadenia. Otvory v nárazníku na prívod vzduchu k brzdám a postranné chladiče ešte viac zvýrazňujú pretekársky charakter.

  Zistite viac o Dizajne Lexus

 • Zvýšený výkon

  RC F je navrhnutý pre vzrušujúci výkon a je vybavený najvýkonnejším motorom V8, aký kedy spoločnosť Lexus vyrobila. Testovaný počas náročných 24-hodinových pretekov na Nürburgringu a na najznámejších pretekoch do kopca Pikes Peak v Colorade, tento atmosférický 5,0-litrový motor znova určuje štandardy hrubej sily.

  Zníženie hmotnosti neohrozilo vycibrenosť ani tuhosť karosérie. RC F je štandardne vybavené elektronicky riadeným systémom rozjazdu (Launch Control), ktorý vodičom umožňuje zrýchliť z 0 na 100 km za 4,3 sekundy. Špeciálne navrhnuté pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S znižujú nedotáčavosť, zlepšujú celkovú priľnavosť a majú vysokú životnosť v extrémnych podmienkach. K celkovo nižšej hmotnosti vozidla prispelo použitie hliníkových častí konštrukcie, dutých hriadeľov, úprava sacieho potrubia a menší kompresor klimatizácie.

  Zistite viac o modeloch Lexus s označením F

 • Revolučné technológie

  V spoločnosti Lexus spájame technológie s inováciami s cieľom priniesť nové možnosti použitia. Jazdné prístroje modelu RC F predstavujú ďalší stupeň vývoja prístrojového panelu, ktorý sa objavil v superšporte LFA. Zobrazujú sa tu informácie ako otáčkomer, digitálny a analógový údaj rýchlosti vozidla a monitor smerovania krútiaceho momentu diferenciálu. Aktuálne informácie navyše vodičovi ponúkajú ukazovatele preťaženia, teploty vody a oleja, údaje o spotrebe paliva či stopky.

  Zistite viac o technológiách spoločnosti Lexus

 • Bezpečnosť

  Je upokojujúce vedieť, že jazdíte v jednom z najbezpečnejších vozidiel, aké boli kedy vyrobené. Všetky nové modely RC F môžu mať vo výbave bezpečnostný systém Lexus Safety System +. Obsahuje technológie, ktoré pomáhajú zabrániť trom z najčastejších druhov nehôd: nárazom zozadu; vybočeniu z jazdného pruhu a zrážkam s chodcami.

  RC F pri zmene jazdného pruhu pomocou systému sledovania mŕtveho uhla sleduje vozidlá vzadu, prípadne spomalí za pomoci dynamického radarového tempomatu, ak vozidlo vpredu zabrzdí. Vo výbave modelu RC F nájdeme tiež systém rozpoznávania dopravných značiek, ktorý zhromažďuje informácie z dopravných značiek. Automatické diaľkové svetlá zaznamenávajú počas noci vozidlá vpredu a systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu pomáha pri prejazde zákrutou alebo počas jazdy po diaľnici. Prednárazový bezpečnostný systém používa milimetrový radar v spojení s kamerou, ktorá dokáže zaznamenať aj chodcov, a informuje vodiča, keď treba prijať vhodné opatrenia.

  Zistite viac o bezpečnosti vozidiel Lexus

 • Verzia Track Edition

  Aerodynamické vlastnosti verzie Track Edition zabezpečujú lepšiu trakciu kolies a presnejšie riadenie. Verzia Track Edition sa môže pochváliť výrazným znížením neodpruženej hmotnosti o 25 kg len v samotnej prednej časti vozidla. Prispeli k tomu ľahšie kolesá, ako aj karbón-keramické brzdy a strmene.

  Súčasťou štandardnej výbavy je červený kožený interiér spolu s detailmi sedadiel z materiálu Alcantara a ozdobným obložením z červeného Karbónu. Vozidlo ponúka na výber tri farby karosérie: Bielu Nova, Titánovú Sonic a Čiernu Grafitovú.

ZAŽITE MODEL RC F

Pod klenutou kapotou leží najschopnejší motor V8, aký sme kedy vyvinuli a ktorého jediným účelom je poskytovať úžasný výkon. Zažite neodolateľný a návykový zvuk medziplynu pri preraďovaní, pričom diferenciál so smerovaním krútiaceho momentu zabezpečí kontrolu nad vozidlom vo vysokej rýchlosti. Model RC F dokonale zachytáva charakter pravého pretekárskeho kupé.

ZAŽITE MODEL RC F

Vyššie zobrazený model nie je typickým predstaviteľom modelového radu.

500 dc56d4da-72ea-4538-bfda-c4eba5c6c2ff

360°

Vyberte výbavu LUXURY LUXURY CARBON TRACK EDITION
11.8
Kombinovaná spotreba paliva WLTP - Min (l/100km)
270
Maximálna rýchlosť (km/h)
4.3
Zrýchlenie 0-100 km/h (s)
 • 2019 lexus rcf article12

  LEXUS RC F

  VYLEPŠENÝ ŠTÝL

  Vstavané svetlomety LED s integrovanými svetlami na denné svietenie, zadný difúzor vo farbe karosérie, modernejší tvar hornej mriežky chladiča a nové integrované koncové svetlá dodávajú modelu RC F čistejší a ostrejšie rezaný vzhľad.

 • 2019 lexus rcf article09

  LEXUS RC F

  VYŠŠÍ VÝKON

  Hmotnosť vozidla sa znížila bez toho, aby bola ohrozená jeho kultivovanosť a pevný charakter. Kupé RC F obsahuje v rámci štandardnej výbavy elektronické riadenie rozjazdu, ktoré umožňuje vodičom zrýchliť z nuly na 100 km/h už za 4,5 sekundy.

  Špeciálne navrhnuté pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S znižujú nedotáčavosť, zlepšujú celkovú bočnú priľnavosť a zvyšujú odolnosť v extrémnych podmienkach.

  K zníženiu hmotnosti prispelo použitie hliníkových svoriek, dutých hriadeľov, menšieho zberného sacieho potrubia a menší kompresor klimatizácie.

 • 2019 lexus rcf article04

  LEXUS RC F

  LIMITOVANÁ EDÍCIA TRACK EDITION

  Aerodynamický rukopis edície Track Edition ponúka lepšiu priľnavosť a presnejšie riadenie. Vďaka ľahším kolesám a uhlíkovo-keramickým brzdovým rotorom a strmeňom sa môže model Track Edition pochváliť výrazným znížením neodpruženej hmotnosti až o 25 kg len na prednej časti vozidla.

  Štandardnú výbavu interiéru predstavuje červená koža, ktorú dopĺňajú akcenty z alcantary na sedadlách a červené uhlíkové obloženie. Vozidlo je v ponuke v štyroch farbách karosérie: Bielej Nova, Grafitovej Čiernej, Titánovej Sonic a exkluzívnej matnej Ortuťovo sivej.

INÉ MODELY Z NÁŠHO MODELOVÉHO RADU