REMESELNÉ SPRACOVANIE

DOKONALOSŤ PREVEDENIA VLAJKOVEJ LODE

Keď v roku 1989 predstavil Lexus svoj model LS, naše zasadenie sa o remeselné spracovanie a špičkovú kvalitu radikálne zmenilo očakávanie zákazníkov od prémiových vozidiel.

ŠTANDARD LS

Lexus LS je ikonou špičkového remeselného spracovania, starostlivosti a zasadenie sa, ako naostatok dokladá každučký detail tohto vozidla. Model spájajúci opojné jazdné schopnosti s vizionárskymi inováciami a nadčasovým štýlom bol navrhnutý a postavený s cieľom sprostredkovať jedinečný a fascinujúci pôžitok z jazdy.

LS je dokonalým vozidlom po všetkých stránkach, a môže tak určovať meradlá toho najlepšieho remeselného spracovania a špičkovej kvality naprieč celým modelovým radom Lexus.

    takumi flagship craft the ls standard

MIMORIADNE SPRACOVANIE

 •     takumi flagship craft exceptional finish 01

  MIMORIADNE SPRACOVANIE

  INŠPIROVANÉ JAPONSKOM

  Pri zdobení modelu LS sme sa obrátili ku koreňom. Behom štúdia japonskej kultúry sme našli inšpiráciu pre celkom nový prístup k dekorom. Tradičné vplyvy v spojení s prepracovanými výrobnými metódami prinášajú úžasný výsledok.

  Ambientné osvetlenie sa inšpiruje japonskými svetlami, zatiaľ čo lakťové opierky vedľa výplní dverí zdanlivo plávajú vzduchom.

 •     takumi flagship craft exceptional finish 02

  MIMORIADNE SPRACOVANIE

  DREVENÉ PRVKY TAKUMI

  LS je výkladnou skriňou tých najprogresívnejších technológií automobilovej výroby, ale súčasne je i miestom, kde sa s úctou a vkusom využívajú prírodné materiály – s cieľom vytvoriť v interiéri pokojné a súčasne štýlové prostredie.

  Použitím rafinovaných plátkov dreva a technológie rezania laserovým lúčom vznikli pozoruhodné vzory a povrchové úpravy. Vyberať je možné z troch jedinečných dekorov, vo všetkých prípadoch originálnych návrhov našich najskúsenejších majstrov výroby Takumi.

SKLO KIRIKO

Každodenná nadpozemská hra svetiel a tieňov inšpirovala našu partnerskú spoluprácu s presláveným dodávateľom ručne vyrábaného skla Kiriko.

A výsledok našej spolupráce? Znamenito spracovaný dekoratívny panel, ktorý uvíta vodiča a cestujúcich v prostredí, ktoré je od prveho okamžiku zdvorile vľúdne a zároveň úchvatne pôsobivé.

RUČNE SKLADANÉ VÝPLNE DVERÍ

 • RUČNE SKLADANÉ VÝPLNE DVERÍ

  ELEGANCIA ORIGAMI

  Ručne skladané výplne dverí v modeli LS sú umeleckým dielom z rúk majstrov výroby Takumi, inšpirovaným japonskou tradíciou Origami.

  Podmanivý priestorový vzor vo svojich prehyboch zachycuje tradičný motív "L" značky Lexus. Optický účinok sa po zotmení pozoruhodne mení s tým, ako starostlivo vyvedené plôšky tkaniny odlišne reagujú na dopadajúce lúče.

 •     takumi flagship craft hand pleated trims 03
      takumi flagship craft hand pleated trims 02

  KEĎ SLNKO ZAPADÁ, TKANINA MENÍ SVOJ VZHĽAD. VO DNE SI PRIRODZENÉ SVETLO DECENTNE HRÁ S JEJ GEOMETRIOU. V NOCI SÚ ZÁHYBY TKANINY NASVIETENÉ ZDROJMI SVETLA V INTERIÉRI LS

STVORENÉ PRE POHODLIE

Určovanie nových štandardov luxusu nespočíva iba v doplňovaní stále prepracovanejších vlastností a funkcií. Kľúčový je tu celostný prístup. V prípade nového LS sme sa inšpirovali japonskými zásadami 'Omotenashi' – etikou pohostinnosti.

Zamerali sme sa na celkové pôsobenie a vytvorili kabínu, ktorá posádku víta a obklopuje pohodlím, ale súčasne okamžite a intuitívne reaguje na potreby vodiča.

    takumi flagship craft crafted for comfort 02

STVORENÉ PRE POHODLIE

LUXUS V KAŽDOM DETAILE

LS vás ako správny hostiteľ uvíta na zadných sedadlách, ktoré priamo lákajú na odpočinok a relaxáciu. Samozrejmosťou sú funkcie vyhrievania, chladenia, a dokonca i masáže Shiatsu. Vychutnáte si i nevídaný priestor pre nohy – viac ako v akomkoľvek doterajšom modeli LS.

Na želanie je k dispozícii i sedadlo s možnosťou úpravy sklonu. Sklopte ho až o 48° smerom dozadu a oddajte sa odpočinku alebo ho naopak zdvihnite až o 24° pre jednoduchšie vystupovanie z vozidla.