TECHNOLÓGIE

HYBRIDNÉ TECHNOLÓGIE

Zoznámte sa s najlepšími hybridnými technológiami, ktoré Lexus uviedol ako prvý a neustále ich zdokonaľuje. Môžete mať všetko: nízku spotrebu paliva, nízke emisie, agilný výkon a prepychovo hladkú jazdu.

VEDÚCE POSTAVENIE MEDZI HYBRIDMI

Hybridná technológia Lexus si po celom svete stále drží prím. Boli sme prvý, kto ako priekopník uviedol plno hybridný pohon, a od tej doby našu technológiu neustále zdokonaľujeme. Náš špičkový systém po celom svete vyskúšalo už viac ako milión vodičov, ktorí absolvovali milióny kilometrov.

    technology hybrid engineering long standing hybrid leadership 01
 •     technology hybrid engineering long standing hybrid leadership 02

  DLHODOBÝ LÍDER V HYBRIDNÝCH TECHNOLÓGIÁCH

  VIACSTUPŇOVÝ HYBRIDNÝ POHON

  Neustále posúvame hranice možného vo svete hybridného pohonu, ďaleko nad vaše očakávania. Teraz si môžete vyskúšať nový revolučný systém od Lexusu: viacstupňový hybridný pohon pre LC 500h a LS 500h.

  Prevodovka CVT s plynulo meniteľným prevodom bola doplnená o štvorstupňové automatické ústrojenstvo. Systém radenia sa chová ako desaťstupňové prevodové ústrojenstvo, ktoré spolupracuje so zážihovým motorom v LC 500h a LS 500h. Vodič môže bleskovo a okamžite radiť pomocou páčok pod volantom.

  A výsledok? Ešte vyšší pôžitok z agilnej jazdy. Dynamický, rýchly a so skvelou spätnou väzbou: toto je historicky najagilnejší hybridný systém, najlepšie pripravený podávať športové výkony. Neskrotný výkon pocítite okamžite po zošliapnutí akceleračného pedálu. Pri uvoľnenom tempe si zase môžete vychutnávať inteligentný pohon s minimálnou spotrebou. Viacstupňový hybridný pohon udáva tón podľa potreby. S ďalším vývojom hybridných technológií sa bude presadzovať i v iných modeloch Lexus.

 •     technology hybrid engineering long standing hybrid leadership 03

  DLHODOBÝ LÍDER V HYBRIDNÝCH TECHNOLÓGIÁCH

  SYSTÉM DRIVE MODE SELECT

  Hybridný pohon Lexus priebežne sleduje jazdné podmienky a hladko rozhoduje o zdroji hnacej sily, aby voľba bola vždy optimálna. Pokiaľ však chcete, spôsob jazdy si môžete zvoliť sami: na elektrinu, v kombinovanom režime alebo čisto na benzín.

  Môžete byť tým, kto rozhoduje: od rozjazdu cez zrýchľovanie a jazdu s ustálenou rýchlosťou až po spomaľovanie. Počas celej cesty alebo len jej časti. Spoločne so svojím vozidlom môžete dosiahnuť nižších emisií alebo agilnejšieho výkonu.

  V režime Normal je zaručená optimálna rovnováha medzi spotrebou paliva a výkonom motora. Režim Sport prináša rýchlejšiu a dynamickejšiu odozvu škrtiacej klapky pre výraznejšiu spätnú väzbu. A v režime ECO sa utlmia reakcie škrtiacej klapky, výkon motora a nastavenie klimatizácie v prospech spotreby paliva.