How All Electric Works Hero Image

PLNE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

AKO FUNGUJÚ PLNE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

Objavte nový svet elektrických vozidiel Lexus, kde je nabíjanie bez námahy a vaše vozidlo je slastne poháňané k ďalšiemu obzoru.

UVOĽNITE SA A DOBÍJAJTE

Jednoducho sa pripojte k domácej sieti alebo zastavte na verejnej nabíjacej stanici. Objavte spôsoby, ako nabiť vozidlo Lexus a ako dlho trvá plné nabitie akumulátora.

 •     Rapid Charging Card Image
  RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM
  51 minút
  Odhadovaný čas nabitia akumulátora z 5 na 80 % jednosmerným prúdom*
       AC Charging at Home Card Image
  NABÍJANIE DOMA STRIEDAVÝM PRÚDOM
  8 hodín 2 minúty
  Odhadovaný čas nabitia akumulátora z 0 na 100 % striedavým prúdom*
 • RÝCHLE NABÍJANIE

  Narastajúci počet nabíjacích staníc znamená, že udržať vaše vozidlo v chode, keď ste na cestách, je ľahšie než kedykoľvek predtým. Rýchlosť nabíjania do veľkej miery závisí od výkonu konkrétnej jednotky. Nabíjačka s kapacitou 50 kW dokáže nabiť niektoré vozidlá na 80 % už za 30 minút. Miesta s rýchlym nabíjaním (7 – 22 kW) dokážu nabiť niektoré modely do plnej kapacity za 3 až 4 hodiny. Väčšina verejných nabíjacích miest sú rýchlonabíjačky.

  •     1 Find a Spot to Charge Hero Image

   TYPY NABÍJANIA

   NÁJSŤ NABÍJACIE MIESTO

   Na každej ceste budete cítiť istotu, pretože budete vedieť, že sieť staníc rýchleho nabíjania po celej Európe vám zabezpečí energiu takmer na každom kroku. A čo je ešte lepšie, vaše vozidlo nájde stanicu za vás a povie vám, kedy ste pripravení pokračovať v ceste.

  • NAVIGÁCIA

   Je to jednoduché. Zadajte cieľ svojej cesty na dotykovej obrazovke a plánovač cesty vám znázorní trasu k najbližšej nabíjacej stanici.

   DOBÍJANIE

   Keď prídete na stanicu, pokojne si vychutnajte šálku kávy a váš akumulátor sa zatiaľ nabije – v priebehu minút, nie hodín.

   PRIPRAVENÝ VYRAZIŤ NA CESTU

   Vaša aplikácia Lexus hovorí, že ste pripravení pokračovať. Pripravte sa na ďalší úsek svojej cesty.

  •     2 Rapid Charging Technology Hero Image

   TYPY NABÍJANIA

   TECHNOLÓGIA RÝCHLEHO NABÍJANIA

   V súčasnosti je v EÚ približne 100-tisíc nabíjacích miest a v priebehu piatich rokov by mal tento počet vzrásť na dva milióny. Zatiaľ čo niektoré verejné nabíjacie miesta poskytujú „otvorený prístup“, teda ich použitie je bezplatné, väčšina patrí poskytovateľom siete, takže budete zrejme potrebovať kartu alebo mobilnú aplikáciu.

  NABÍJANIE DOMA

  Nástenná nabíjačka Lexus sa ľahko inštaluje doma a zabezpečí plné nabitie vášho vozidla už za osem hodín. Pomocou aplikácie Lexus Link objavíte šikovné funkcie, ako je napríklad nastavenie maximálneho nabitia, ktoré umožňuje majiteľom vozidla žijúcim na kopci využívať po odchode z domu rekuperáciu.

  •     1 Installing a Home Charger Hero Image

   TYPY NABÍJANIA

   INŠTALÁCIA DOMÁCEJ NABÍJAČKY

   Odporúča sa, aby ste na inštaláciu domácej nabíjačky využili služby profesionálneho technika. Spoločnosť Lexus zabezpečí na výkon tejto práce dôveryhodného partnera. A aby ste mohli byť pokojní, zaistí aj bezpečné zapojenie jednotky na požadovanej úrovni.

  • RÝCHLEJŠIE NABÍJANIE

   Viac energie zabezpečí rýchlejšie nabitie vášho akumulátora.

   UŠETRITE NÁKLADY

   Niektoré krajiny ponúkajú granty až do výšky 75 % z počiatočných nákladov na nabíjačku.

   INTELIGENTNEJŠIE SADZBY

   Mnohí dodávatelia elektrickej energie ponúkajú sadzby, ktoré sú v nočných hodinách lacnejšie, čo vám môže znížiť náklady.

S NAMI ZÁJDETE ĎALEJ

S elektrickými vozidlami značky Lexus zájdete ďalej, než ste si kedy mysleli. Posaďte sa za volant a cestujte z mesta do mesta s vedomím, že prídete spoľahlivo nielen do cieľa svojej cesty, ale ešte ďalej.

PREDĹŽTE DOJAZD SVOJHO AKUMULÁTORA

Už i tak pôsobivý dojazd, ktorý poskytujú naše plne elektrické vozidlá, je možné ešte predĺžiť pomocou jednoduchých tipov na jazdu, ktoré vám ušetria peniaze a znížia množstvo energie potrebnej na cestu.

 •     Parallax Image 1 Drive intelligently

  AKO FUNGUJÚ PLNE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

  JAZDITE INTELIGENTNE

  Aby ste si predĺžili dojazd na maximum, vaše vozidlo sleduje výkon a optimalizuje spôsob vašej jazdy. Dojazd môžete predĺžiť aj zmenou režimov jazdy. Elektrické vozidlá si vyžadujú veľmi malú údržbu. Avšak jednoduché veci, ako je správne nahustenie pneumatík či výmena vzduchových filtrov, môžu predĺžiť dojazd akumulátora na jedno nabitie až o niekoľko kilometrov.

      Parallax Image 2 Keep the car cool

  AKO FUNGUJÚ PLNE ELEKTICKÉ VOZIDLÁ

  CHLADNEJŠIE JE LEPŠIE

  Na vozidlách, ktoré sú dlho zaparkované v horúcich podmienkach, môže dochádzať k rýchlejšiemu poškodeniu akumulátora. Na zaistenie maximálneho dojazdu používajte klimatizáciu striedmo.

      Parallax Image 3 Accelerate gently

  AKO FUNGUJÚ PLNE ELEKTICKÉ VOZIDLÁ

  JEMNEJŠIE ĎALEJ ZÁJDEŠ

  Postupné a plynulé zrýchlenie zvyšuje účinnosť každého elektrického vozidla. Ak sa budete vyhýbať prudkému zrýchleniu, najmä v hustej premávke, môžete výrazne zvýšiť dojazd, ktorým vaše vozidlo disponuje po každom nabití.

 •     Full Width Image

INOVATÍVNA TECHNOLÓGIA AKUMULÁTOROV

    Parallax Image 1 Lifetime Security

AKO FUNGUJÚ PLNE ELEKTICKÉ VOZIDLÁ

DOŽIVOTNÁ ISTOTA

Akumulátor, ktorý napája vaše vozidlo Lexus, zvyčajne vydrží po celú životnosť vozidla. Skúmaním sa zistilo, že mnohé elektrické vozidlá majú po najazdení 193 000 km k dispozícii ešte cca 75 % kapacity svojho akumulátora. Iné skúmania ukázali dokonca ešte dlhšiu životnosť, kde došlo k strate len 5 % po najazdení 80 000 km a ďalších 5 % po najazdení 241 000 km. Keďže bežný vodič elektrického vozidla najazdí v priemere len okolo 15 000 km za rok, väčšina nebude nikdy potrebovať nový akumulátor.

    Parallax Image 2 Fully Covered

AKO FUNGUJÚ PLNE ELEKTICKÉ VOZIDLÁ

PLNÉ POKRYTIE

Pre dlhú a bezproblémovú životnosť sú naše akumulátory vybavené pokročilými systémami chladenia a vyhrievania. Odolné gumové tesnenia ich zasa chránia pred všetkými formami vody a prachu. Spoločnosť Lexus ponúka aj 10-ročný (alebo 1 milión km) plán rozšírenej starostlivosti o akumulátory elektrických vozidiel, ktorý sa vzťahuje na všetky funkčné poruchy hlavného akumulátora a pokles kapacity pod hranicu 70 %. Podmienkou je dodržiavať pravidelné kontrolné prehliadky.

    Parallax Image 3 No Need to Worry

AKO FUNGUJÚ PLNOELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

NEMUSÍTE MAŤ OBAVY

Ste v dobrých rukách – spoločnosť Lexus priniesla na trh už vyše 1,5 milióna mimoriadne bezpečných hybridných elektrických vozidiel (HEV) a nový hybridný Lexus ES 300h bez nutnosti dobíjania bol označený organizáciou NCAP ako „najlepší v triede“ v kategórii elektrických/hybridných vozidiel aj v kategórii rodinných vozidiel.

    Parallax Image 4 Recycling Made Simple

AKO FUNGUJÚ PLNE ELEKTICKÉ VOZIDLÁ

JEDNODUCHÁ RECYKLÁCIA

Keď akumulátor modelu UX 300e dospeje na koniec svojej životnosti, máme schému spätého odberu, ktorá zabezpečí, že ho bezpečne a zodpovedne recyklujeme – čo je dôležité pre našu planétu. V súčasnosti získavame späť prostredníctvom našich maloobchodných sietí v Európe viac ako 90 % našich akumulátorov, no naším cieľom je dosiahnuť 100-percentnú mieru spätného odberu vo všetkých našich prevádzkach.