UX EV Hero Image

PLNE ELEKTRICKÝ

PLNE ELEKTRICKÝ UX 300e

Plne elektrický Lexus UX 300e bol vyvinutý, aby priniesol originálnu zábavu z jazdy v meste. Kombinuje kultivovanosť značky Lexus na svetovej úrovni s novým vzrušujúcim zážitkom Lexus Electrified.

App StoreGoogle Play

ZOZNÁMTE SA S PRVÝM PLNE ELEKTRICKÝM MODELOM LEXUS

Po stlačení tlačidla „Power“ a uchopení starostlivo vypracovaného volantu objavíte jedinečný charakter prvého plne elektrického modelu Lexus. Zájdite do mesta, kde si užijete okamžitú a lineárnu akceleráciu modelu UX 300e a sebavedomý prejazd zákrutami. Výrazný vzhľad crossoveru zaujme dizajnom. O pohon sa stará pokročilý elektromotor s výkonom 150 kW (204 koní DIN) s takmer okamžite dostupným krútiacim momentom 300 Nm.

AKO JAZDÍ

Po meste alebo na kľukatých vidieckych cestách si počas jazdy s novým modelom UX 300e užijete zábavné riadenie ostré ako britva, a to najmä vďaka nízkemu ťažisku vozidla a mimoriadne tuhému podvozku. Pozrite si model UX 300e v akcii.

EXPERIENCE THE UX 300e

Vyššie uvedený model nie je predstaviteľom radu.

    Parallax Image 1 Bold Crossover Design

FUNKCIA

ODVÁŽNY DIZAJN CROSSOVERA

Plne elektrický crossover UX prichádza s dizajnovými prvkami Lexus, napríklad s charakteristickou maskou chladiča, vytvarovanými charakteristickými líniami a športovou strechou podobnou kupé. Vpredu sú výrazné denné svetlá s motívom šípky nad elegantnými 3-projektorovými LED svetlometmi, ktoré zvýrazňujú svetlá v tvare L, charakteristické pre značku Lexus.

Prečítajte si viac o dizajne Lexus

    Parallax Image 2 Takumi Craftsmanship

FUNKCIA

REMESELNÉ MAJSTROVSTVO „TAKUMI“ SVETOVEJ ÚROVNE

Aby sme zaistili svetové remeselné spracovanie, ktoré tvorí základ každého vozidla Lexus, model UX 300e sa vyrába v ocenenom závode Kjušu spoločnosti Lexus. Na kvalitu dohliadajú vychýrení majstri remeselníci „Takumi“, ktorí svoju pozornosť zameriavajú aj na najmenšie detaily – od nádherného ručne brúseného laku po montáž všetkých elektrických komponentov v čistom prostredí.

Prečítajte si viac o remeselnom spracovaní Takumi

    Parallax Image 3 Lexus Electrified

FUNKCIA

ZÁŽITOK Z JAZDY „LEXUS ELECTRIFIED“

Za volantom si užijete vzrušujúci nový zážitok z jazdy „Lexus Electrified“ s ponukou štyroch pútavých režimov spomalenia. Do dokonalosti ho vyladil Yošijaki Ito, náš najskúsenejší hlavný testovací vodič. Ito-san, ktorý nenechal kameň na kameni, pomohol dokonca vytvoriť elegantný ovládač jazdy.

Prečítajte si viac o zážitku Lexus Electrified

    Parallax Image 4 Reassuringly Electric

FUNKCIA

CHLÁCHOLIVO ELEKTRICKÝ

Snímače v akumulátore monitorujú napätie každého článku akumulátora a bloku, ako aj jeho teplotu, aby sa zaistila maximálna kontrola a dojazd. Lítiovo-iónový akumulátor v modeli UX 300e využíva pokročilé systémy chladenia a vyhrievania, ktoré mu zaisťujú dlhú a bezproblémovú životnosť.

Prečítajte si viac o technológii akumulátora v modeli UX 300e

    Parallax Image 5 LSS

FUNKCIA

LEXUS SAFETY SYSTEM +

Kamkoľvek sa s vydáte s novým modelom Lexus UX 300e, je fajn vedieť, že jazdíte v jednom z najbezpečnejších elektromobilov, aké boli kedy vyrobené. Je vybavený najnovším bezpečnostným systémom Lexus Safety System +, ktorý pomáha predchádzať nehodám s vozidlami vpredu, zabraňuje nechceným výjazdom z jazdného pruhu a aj kolíziám s chodcami.

Prečítajte si viac o systéme Lexus Safety System +

REVOLUČNÁ KONEKTIVITA

Nová aplikácia Lexus Link, ktorá bola vytvorená ako doplnok k nášmu prvotriednemu zákazníckemu servisu „Omotenashi“, transformuje UX 300e na pripojené vozidlo a podporuje celý zážitok z vlastníctva Lexus Electrified. Intuitívna na používanie, ponúka na mieru šité služby EV, ako je diaľkové nabíjanie, diaľková klimatizácia a vyhľadávač nabíjacích staníc. Lexus Link Vám tiež poskytuje prístup k celoeurópskej sieti verejných nabíjacích staníc, čo Vám umožňuje skontrolovať dostupnosť, rýchlosť nabíjania a cenu za kWh.

    Parallax Image 1 Remote Charging

DIAĽKOVÉ NABÍJANIE

Pomocou aplikácie Lexus Link v mobile môžete na diaľku skontrolovať úroveň nabitia a dojazd svojho UX 300e a rozhodnúť sa, či je potrebné batériu dobiť na 100%. Pri domácom nabíjaní je tiež možné zistiť, kedy bude vaše auto úplne nabité, z pohodlia vašej obývačky. Môžete si dokonca nastaviť časovač, ktorý zabezpečí, že nabíjanie bude dokončené pred zvoleným časom odchodu.

    Parallax Image 2 Remote Air Conditioning and Defroster

OVLÁDANIE KLIMATIZÁCIE A ROZMRAZOVANIA NA DIAĽKU

Táto funkcia umožňuje ovládať klimatizáciu a rozmrazovať čelné sklo vášho UX 300e z tepla domova alebo kancelárie. Okrem toho je možné nastaviť klimatizáciu na plánovaný čas odchodu, čo zaručuje maximálny komfort, keď prídete k svojmu autu. Rozmrazovanie sa počas chladného rána dá taktiež aktivovať na diaľku.

    Parallax Image 3 Advanced Urban Connectivity

POKROČILÉ MESTSKÉ PRIPOJENIE

Popri úlohách týkajúcich sa elektromobilu Vám Lexus Link pomôže organizovať servis na vašom UX 300e alebo použiť funkciu „Zdieľať do vozidla“ na naplánovanie dovolenky alebo služobnej cesty a odoslanie trasy do vášho auta. A zatiaľ čo funkcia „Car to Door“ vás vedie pešo alebo po zaparkovaní hromadnou dopravou do vášho konečného cieľa, funkcia „Nájsť vozidlo“ vám pomôže pri návrate nájsť Váš UX 300e. Funkcia „Driving Analytics“ Vám nakoniec umožňuje sledovať štýl jazdy a označovať pracovné cesty.

    Parallax Image 4 Charging Station Finder

ZOBRAZENIE NABÍJACÍCH STANÍC

Táto funkcia má zásadný význam pre všetkých majiteľov EV. Pomáha Vám rýchlo nájsť nabíjacie stanice v celej Európe. Po príchode k nabíjacej stanici sa pred nabíjaním jednoducho identifikujete pomocou aplikácie, karty RFID alebo aplikácie Lexus Link. Pre väčšiu transparentnosť dostávajú vlastníci mesačný prehľad poplatkov.