Parallax Image 1 Blended Performance

PLUG-IN HYBRID

ZMIEŠANÝ VÝKON

S plug-in hybridom Lexus máte k dispozícii dva zdroje energie: spaľovací benzínový motor a veľmi veľký akumulátor. Po nabití funguje ako čistý elektromobil. Po vybití akumulátora kombinuje benzínový motor s renomovanou hybridnou technológiou Lexus bez nutnosti dobíjania, aby ste dosiahli najdokonalejšiu efektivitu.

    Parallax Image 2 Breakthrough Power

PLUG-IN HYBRID

PRELOMOVÝ VÝKON

Úplne nový plug-in hybrid Lexus NX čerpá z viac ako 15 rokov skúseností v oblasti priekopníckej elektrifikácie. Energiu dodáva 4. generácia technológie pohonnej jednotky bez nutnosti dobíjania od spoločnosti Lexus s vysokokapacitným lítiovo-iónovým akumulátorom, ktorá prináša vzrušujúce zrýchlenie a špičkový dojazd v režime EV viac ako 64 km.

Mimoriadne pokročilá jednotka riadenia výkonu je o 20 % výkonnejšia, pritom o 10 % ľahšia ako predchádzajúca generácia. Inteligentne monitoruje váš štýl jazdy a reguluje tok energie. Výsledkom je vyššia efektivita, nižšie emisie a optimalizovaný výkon.

    Parallax Image 3 Convenient Charging

PLUG-IN HYBRID

PRAKTICKÉ NABÍJANIE

Plug-in hybridy umožňujú nabíjať svoj EV akumulátor prostredníctvom kábla zapojeného do vozidla a zdroja energie. Ak si vozidlo nabijete doma alebo využijete rozsiahlu sieť staníc po celej Európe, môžete jazdiť bez benzínu, až kým sa nevybije akumulátor, čo vedie k nulovým emisiám a výraznej úspore paliva. Po vybití akumulátora ho môžete znova nabiť zapojením vozidla do zásuvky, prípadne môžete pokračovať v ceste využitím úsporného hybridného pohonu bez nutnosti dobíjania.

Ako základnú formu nabíjania možno úplne nový Lexus NX zapojiť do bežnej domácej zásuvky. Pre optimálne nabíjanie sa však odporúča wallbox Lexus. Počas jazdy vám pomôže naplánovať cestu aplikácia Lexus Link, ktorá vyhľadá trasu v blízkosti tisícok nabíjacích staníc, aby ste mali energiu na absolvovanie akejkoľvek cesty.

    Parallax Image 4 Pioneers In Electrified

PLUG-IN HYBRID

PRIEKOPNÍCI V OBLASTI ELEKTRIFIKÁCIE

Aby spoločnosť Lexus obmedzila množstvo skleníkových plynov a dosiahla cieľ stať sa do roku 2050 spoločnosťou s nulovými emisiami, verí, že efektívna elektrifikácia vozidiel je nevyhnutná. Od uvedenia modelu RX 400h v roku 2005, prvého elektrifikovaného luxusného vozidla na svete, sa spoločnosť Lexus chopila iniciatívy pri vývoji a propagácii rozsiahleho využívania ekologických hybridov bez nutnosti dobíjania. Okrem znižovania emisií vozidiel plánuje do roku 2050 dosiahnuť nulové emisie CO2 vo všetkých výrobných závodoch Lexus a minimalizovať spotrebu vody.

    2022 lexus all new nx badge reveal

ZAŽITE SVETOVÚ PREMIÉRU ÚPLNE NOVÉHO MODELU LEXUS NX

Prežite znovu okamih vzrušenia a pozrite si model vďaka nedávnemu online predstaveniu nového Lexusu NX.

    2021 lexus 800b tease subscribe banner

POCÍŤTE VIAC V KAŽDOM MOMENTE

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTERU S INFORMÁCIAMI O ÚPLNE NOVOM MODELI NX