1. Owners
 2. Connected Services
 3. Lexus Link App
 4. FAQs
VYBERTE SI

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ak chcete pridať vozidlo, kliknite na domovskej stránke na položku "Pridať vozidlo", alebo ak už vozidlo máte, kliknite na ikonu Moja garáž vpravo hore na tlačidlo "pridať". Ak chcete odstrániť vozidlo, prejdite na stránku Moja garáž , prejdite nadol a kliknite na položku "Odstrániť vozidlo".

V aplikácii Lexus Link+ najprv vyberte svoje vozidlo v časti Moja garáž a potom kliknite na Centrum pripojených služieb. Potom postupujte podľa postupu na aktiváciu pripojených služieb, ktoré sú k dispozícii pre vaše vozidlo.

 

V prípade, že jedno alebo viac pripojených vozidiel v Mojej garáži ešte nebolo aktivované, pri každom prihlásení do aplikácie sa zobrazí uvítacia obrazovka na aktiváciu Connected Services. Ak tento krok preskočíte, môžete ich aktivovať aj neskôr podľa vyššie uvedených krokov.

 

Poznámka: v rámci procesu aktivácie budete musieť prijať podmienky používania a potvrdiť oznámenie o ochrane osobných údajov.

Ak chcete natrvalo zastaviť Služby konektivity v aplikácii Lexus Link+, najprv vyberte konkrétne vozidlo z Mojej garáže a potom kliknite na Centrum služieb konektivity. Deaktiváciu služieb vykonajte podľa postupu.

Aplikácia Lexus Link+ vám umožní mať svoje vozidlo pod kontrolou, nech ste kdekoľvek. Ľahko sa používa a poskytne vám jedinečné funkcie, ktoré posúvajú zážitok z jazdy na novú úroveň. Môžete plánovať cesty, lokalizovať zaparkované vozidlo, zistiť informácie o tom, kedy má vaše vozidlo absolvovať servisnú prehliadku, skontrolovať údaje o vozidle a prijímať dôležité oznámenia o vašom vozidle, ako aj ovládať klimatizačný systém, dvere a výstražné svetlá vášho vozidla na diaľku.

Rad 5 ikon zľava doprava predstavuje nasledujúce sekcie:

 

 • Vozidlo - Mapa - Upozornenia - Účet - Podpora

K Službám konektivity máte prístup kedykoľvek. Údaje o vozidle sa do aplikácie odosielajú po vypnutí motora. Po vypnutí motora si budete môcť pozrieť podrobnosti o svojej poslednej jazde. Na odosielanie údajov je potrebné mobilné dátové pokrytie, takže nemusí fungovať v prípade, pokiaľ auto zaparkujete podzemnej garáži.

Údaje o účte sú identické pre aplikáciu My Lexus a zákaznícky portál. Na oboch platformách je možné zmeniť heslo. 

 

Ak chcete zmeniť heslo, prejdite na prihlasovaciu obrazovku a vyberte položku Zabudli ste heslo.

Váš predajca bude musieť potvrdiť vašu totožnosť, aby sa zabezpečilo, že neoprávnené osoby nebudú mať prístup k osobným údajom zákazníkov Lexus.

 

Žiadame vás, aby ste navštívili svojho predajcu, pretože ochrana osobných údajov zákazníkov je pre spoločnosť Lexus prioritou.

 • V aplikácii zrušte predplatné Služieb konektivity a odstráneňte vozidlo z vášho účtu 
 • Ostráňte profil používateľa z multimediálnej obrazovky
 • Neodstraňujte svoj účet, nakoľko všetky budúce vozidlá Lexus, ktoré môžete vlastniť, môžu byť pridané do účtu. Nezabudnite informovať nového majiteľa vozidla, že vozidlo je vybavené Službami konektivity

Služby konektivity sa zastavia, ak sa z vášho účtu odstráni identifikačné číslo vozidla (VIN).

Na navigačnom paneli kliknite na ikonu sekcie Účet, ktorú nájdete v pravom dolnom rohu, a upravte nastavenia profilu.

Služby konektivity sú zahrnuté pri kúpe akéhokoľvek vozidla Lexus kompatibilného so službami konektivity na obdobie desiatich rokov.

 

Služby konektivity pre vozidlá vybavené systémom Služby Smart sú zahrnuté na obdobie 4 rokov.

Služby konektivity aplikácie Lexus Link+ budú fungovať 10 rokov. Spoločnosť Lexus uhradí náklady na dáta použité na poskytovanie služieb konektivity počas 10 rokov, ale aplikácia Lexus Link+ bude fungovať aj bez Služieb konektivity.

Na obrazovke Moja garáž môžete v časti Servis a údržba kliknúť na tlačidlo Preferovaný predajca. Tu môžete nastaviť svojho preferovaného predajcu.

Funkcia Hybrid Driving Coaching vám na základe vašich predchádzajúcich ciest poskytuje poradenstvo o tom, ako môžete zlepšiť svoju hybridnú jazdu a umožňuje vám čo najlepšie využiť EV režim na zníženie spotreby paliva a minimalizáciu vplyvu na životné prostredie.

Áno, vo vybraných modeloch. Na prístrojovom paneli na úvodnej stránke môžete vidieť aktuálny stav paliva a dojazd.

Áno, na vybraných modeloch môžete vidieť stav dverí, okien, batožinového priestoru a svetiel vozidla. 

 

Ak chcete skontrolovať stav, prejdite na úvodnú stránku a kliknite na tlačidlo Stav vozidla.

 

Podrobnejšie informácie o dostupnosti funkcií podľa modelu získate u autorizovaného predajcuOpens in new window alebo si pozrite informácie na lokálnej webovej stránke Lexus.

Áno, vybrané modely môžete odomknúť alebo uzamknúť na diaľku prostredníctvom aplikácie. Na karte diaľkového ovládania nájdete tlačidlá na odomknutie/uzamknutie.

 

Upozorňujeme že nebudete môcť:

 • odomknúť vozidlo, ak sú niektoré dvere otvorené a/alebo ak je inteligentný kľúč vo vozidle 
 • odomknúť vozidlo, ak je nastavený autoalarm alebo ak bolo vozidlo manuálne zamknuté fyzickým kľúčom

 

Podrobnejšie informácie o dostupnosti funkcií podľa modelu získate u autorizovaného predajcuOpens in new window alebo si pozrite informácie na lokálnej webovej stránke Lexus.

Áno, vybrané modely možno lokalizovať na preplnenom parkovisku diaľkovým zapnutím výstražných svetiel vozidla. 

 

V aplikácii Lexus Link+ prejdite na kartu Diaľkové ovládanie. Kliknutím na Hazard Lights (Výstražné svetlá) môžete aktivovať výstražné svetlá vozidla, čo vám umožní ľahko nájsť vaše vozidlo.

 

Výstražné svetlá sa aktivujú na dobu 60 sekúnd. Po uplynutí 60 sekúnd môžete funkciu výstražných svetiel aktivovať znova. 

 

Podrobnejšie informácie o dostupnosti funkcie podľa modelu získate u autorizovaného predajcuOpens in new window alebo si pozrite informácie na lokálnej webovej stránke Lexus.

Prejdite na ovládací panel služieb a vyberte položku Hybrid Driving Coach (pre hybridné vozidlá), EV Coaching (pre batériové elektrické vozidlá) alebo Driving Analytics (pre neelektrické vozidlá). Ak chcete zobraziť svoje predchádzajúce jazdy, vyberte kartu Všetky jazdy a potom kliknite na jazdu, aby ste získali prístup k súvisiacim analýzam jazdy. Podrobnosti o vašej poslednej jazde nájdete aj na prístrojovom paneli na úvodnej obrazovke.

Aplikácia Lexus Link+ je podporovaná na: 

 • iOS zariadeniach s verziou 15.0 alebo vyššou
 • Android zariadeniach s verziou 7.0 alebo vyššou, ale nie od značky Huawei (spoločnosť Huawei uviedla v júni 2021 vlastný operačný systém HarmonyOS)

Verziu aplikácie nájdete v spodnej časti v sekcii "Účet".

Do multimediálnej jednotky vozidla musíte zadať svoje prihlasovacie údaje. Potom musíte prepojiť multimediálne zariadenie s identifikačným číslom vozidla (VIN). Ďalej je potrebné pripojiť Bluetooth, aby ste vozidlo pripojili k internetu. Funkcia Moje ciele bude teraz fungovať. 

 

Ďalšie informácie nájdete v našich návodoch na použitieOpens in new window.

Ak máte sadu štartovacích káblov a druhé vozidlo, môžete svoje vozidlo naštartovať podľa postupu uvedeného v návode na obsluhu.

Áno aj nie. Vozidlo môže byť pridané do viacerých účtov, ale len jeden účet má v danom čase prístup k pripojeným službám alebo iným osobným údajom.

Prejdite do obchodu AppStore pre iOS alebo do obchodu Google Play a vyhľadajte aplikáciu Lexus Link+. Potom si jednoducho stiahnite aplikáciu, a to úplne bezplatne.

Účet je zdieľaný medzi aplikáciou Lexus Link+ a zákazníckym portálom. Na oboch platformách je možné vytvoriť účet na prihlasovacej obrazovke. Po vytvorení účtu dostanete aktivačný e-mail, ktorý musíte potvrdiť, aby ste mohli získať prístup k svojmu účtu a pridať svoje vozidlo (vozidlá).

Vo vybraných modeloch je k dispozícii diaľkové ovládanie klimatizácie, ktorú možno aktivovať na diaľku prostredníctvom aplikácie Lexus Link+ a ktorá pomáha ochladiť/ohriať interiér vozidla na príjemnú úroveň. 

 

Z karty diaľkového ovládania budete môcť spustiť funkciu klimatizáciu na obdobie 10 minút. Po aktivácii funkcie aplikácia Lexus Link+ zobrazí, koľko času zostáva do konca prevádzky. Funkciu klimatizácie je možné obnoviť dvakrát (2x10min).

 

Pri niektorých vozidlách majte na pamäti, že pri aktivácii základnej funkcie klimatizácie sa spustí aj motor vozidla. V dôsledku toho sa zapnú všetky pomocné nastavenia používané počas poslednej jazdy (pred vypnutím motora) (napr. nastavenie teploty, vyhrievanie sedadiel, rádio atď...).  

 

Vo vybraných vozidlách bude mať diaľkové ovládanie klimatizácie pokročilejšie funkcie. Ako napr:

 • diaľkové ovládanie ventilácie sedadiel, vyhrievania sedadiel, vyhrievania volantu a odmrazovania.
 • plánovanie diaľkového ovládania klimatizácie: vopred sa rozhodnite, kedy sa má interiér vozidla ochladiť alebo ohriať.

 

Upozorňujeme, že základné diaľkové ovládanie klimatizácie pre spaľovacie motory a hybridy nie je v Rakúsku k dispozícii z dôvodu právnych obmedzení. Batériové elektrické vozidlá a elektrické vozidlá s možnosťou pripojenia do zásuvky majú v Rakúsku k dispozícii diaľkové ovládanie klimatizácie.

 

Batériové elektrické vozidlá a Plug In hybridné vozidlá budú vyžadovať minimálne 20 % alebo 30 % úroveň nabitia akumulátora, aby bolo možné klimatizáciu spustiť.

 

Pri vonkajšej teplote nižšej ako -10 °C nebude diaľkové ovládanie klimatizácie v plug-in hybridoch fungovať.

 

Podrobnejšie informácie o dostupnosti funkcií podľa modelu získate od autorizovaného predajcu alebo si pozrite informácie na lokálnej webovej stránke Lexus.

Po pridaní vozidla do konta už nie je možné používať starú verziu aplikácie Lexus Link+ pre to isté vozidlo. Ak však vlastníte viac ako 1 vozidlo Lexus, je stále možné používať starú aplikáciu pre modely, ktoré ešte neboli presunuté na novú verziu aplikácie.

Svoje aktívne a neaktívne predplatné môžete skontrolovať tak, že prejdete do časti Moja garáž a vyberiete časť Centrum pripojených služieb.

Podmienky používania môžete spravovať prostredníctvom sekcie ochrany osobných údajov vo svojom konte.

Oznámenie o ochrane osobných údajov si môžete pozrieť prostredníctvom sekcie Portál ochrany osobných údajov vo svojom konte.