concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

AKO PRIEKOPNÍCI LUXUSNEJ HYBRIDNEJ TECHNOLÓGIE SME PREDALI VIAC HYBRIDNÝCH VOZIDIEL JAKO VŠETCI OSTATNÍ SVETOVÍ VÝROBCOVIA

V roku 2016 sme privítali nášho miliónteho vodiča. Navyše naďalej poskytujeme najvyššiu úroveň štandardov v oblasti spokojnosti zákazníkov, ako súčasť nášho záväzku najobľúbenejšej prémiovej značky s hybridným pohonom.

Ako priekopníci hybridných technológií s viacej ako desaťročnou skúsenosťou na poli vývoja vás ubezpečujeme, že všetky inovácie v našom najnovšom rade hybridných modelov boli preverené v tej najdôležitejšej oblasti – a usporili tak milióny litrov paliva na cestách celého sveta. S naším celkom novým modelom LC 500h posúvame hranice hybridných technológií ešte o kus ďalej a predstavujeme celosvetovo prvý viacstupňový hybridný pohon. Uvedená technológia spája všetky kľúčové časti plno hybridnej sústavy pohonu - vrátane zážihového motora 3,5 litra V6, výkonného elektromotora, lithium-iontového akumulátorového modulu a štvorstupňovej automatickej prevodovky.

Týmto spojením vznikla hospodárnejšia desaťstupňová prevodovka viacstupňového hybridného pohonu, ktorá modelu LC prepožičiava pôsobivé zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd (predbežný údaj, právo na zmeny vyhradené). Ak pridáte k tomu bezkonkurenčné skúsenosti na poli hybridných pohonov, celkom mimoriadny design a neprekonateľnú kvalitu dielenského spracovania od majstrov výroby ‘Takumi’, získate jedinečné hybridné vozidlo značky Lexus. Najucelenejší modelový rad luxusných hybridných vozidiel na súčasnom trhu. Kultivovaný výkon. Pozoruhodne nízka spotreba paliva. Luxusná výbava. To je sila ukrytá v hybride.

INTELIGENTNÝ HYBRIDNÝ VÝKON

Systém Lexus Hybrid Drive spája atraktívny charakter silného zážihového motora s hospodárnosťou elektromotora – s úplne hladkým prepínaním typu pohonu behom jazdy. To znamená, že nie je nutné uchyľovať sa ku kompromisom, avšak stále pritom ťažiť z výhod mohutnej akcelerácie, nízkej spotreby paliva a podstatne nižších emisií CO2.

Všetky hybridné vozidlá z nášho modelového radu sú navyše schopné jazdy na samotnú elektrinu v režime elektromobilu (EV) - bez kompromisov, žiadne polovičné riešenia.

JAZDA
DO BUDÚCNOSTI

Prejdite sa s hybridným modelom Lexus a okamžite oceníte harmonickú súčinnosť všetkých technológií. Vozidlo po spustení aktivuje režim elektromobilu (EV). Všimnite si, ako je mimoriadne tichý. V tejto fáze váš Lexus nespaľuje žiadne palivo a neprodukuje žiadne emisie. To platí pre jazdu s nízkou rýchlosťou alebo pre pochádzanie v dopravných kolónach.

Keď zrýchľujete, elektromotor sa prejaví svojím mohutným krútiacim momentom. Nasledovne systém nepostrehnuteľne zapojí výkonný zážihový motor. Tohto prechodu si ani nevšimnete - prepracovaný systém Lexus Hybrid Drive sa o všetko postará sám, aby ste si mohli vychutnávať pôžitok z hladkej a kultivovanej jazdy.

INTELIGENTNÁ ENERGIA

Dokázali sme chytro využiť aj spomaľovanie. Systém je založený na technológii rekuperačného brzdenia, ktorá zhromažďuje kinetickú energiu, ktorá by pri brzdení inak prišla navnivoč – a využíva ju pre dobíjanie elektrickej batérie. Lexus s hybridným pohonom nemusíte nikdy zapájať do zásuvky, pretože batérie sa chytro dobíjajú behom samotnej jazdy.

HYBRIDNÝ LEXUS
ZMENÍ VÁŠ SVET

Zážihový motor v harmonickej súčinnosti s elektromotorom spaľuje podstatne menej paliva a produkuje nižšie emisie CO2. Kultivovaný zážihový motor využijete iba pri vyšších rýchlostiach - a tomu zodpovedá mimoriadne nízka celková spotreba paliva.

A keď pri nižších rýchlostiach jazdy využívate iba samotný elektromotor, výfukové emisie klesajú na nulu. Prepracovaný hybridný Lexus je chytrou voľbou, ktorá prináša maximálny luxus s minimálnymi dopadmi na životné prostredie.

VYBERTE SI SVOJE HYBRIDNÉ VOZIDLO

AUTOMOBILKA LEXUS AKO JEDINÁ NA SVETE PONÚKA KOMPLETNÝ MODELOVÝ RAD PLNO HYBRIDNÝCH VOZIDIEL, ZAHŔŇAJÚCI VŠETKO OD ÚCHVATNÉHO VÝKONU AŽ PO PREPYCHOVO PRIESTORNÝ LUXUS. ZÁVIDENIAHODNÁ VOĽBA JE LEN NA VÁS.

MODELY
Všetko
Kompaktné autá a sedany
Crossover

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vášmu hľadaniu nezodpovedajú žiadne vozidlá. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

CT

CT

LUXUS V KONCENTROVANEJ PODOBE

Vyskúšajte si prvý na svete prémiový kompakt s plno hybridným pohonom, teraz ponúkaný aj v dynamickom
variante F ŠPORT.

GS MY 16

GS

EFEKTNÁ ZMENA

Lexus GS dômyselne spája smelý a dynamický design s čitateľným jazdným chovaním, pokrokovými technológiami a moderným priestorným interiérom.

IS

IS

OCEŇOVANÝ ŠPORTOVÝ SEDAN

Model IS, zhmotňujúci eleganciu a športovú dynamiku, je synonymom pre dokonalú rovnováhu medzi luxusným pohodlím a športovými výkonmi.

2017 Lexus LS 600h F SPORT Home Range Exterior 460 480

LS

LUXUSNÝ VÝKON

Nekompromisný výkon, dokonalé krivky a vrchol kultivovanosti – LS mení základnú definíciu luxusného sedanu.

2017 Lexus RC 300h F SPORT Home Range Exterior 460 480

RC

ATRAKTÍVNE JAZDNÉ SCHOPNOSTI

Až vo svojom RC zovriete do dlaní športový volant s exkluzívnym obšitím, nepochybne si naplno vychutnáte opojnú akceleráciu a mimoriadne jazdné schopnosti pri vysokých rýchlostiach.

2017 Lexus LC 500h Home Range Exterior 460 480

LC

NA ŠPIČKOVEJ ÚROVNI

Zoznámte sa s najvyspelejším hybridným modelom v našej histórii – prvým vozidlom, ktoré používa náš viacstupňový hybridný pohon.

2017 Lexus NX 300h Home Range Exterior

NX

PRIEKOPNÍK MEDZI CROSSOVERMI

Objavte úchvatný Metro design pre päticu cestujúcich s batožinami, ktorému sekunduje prepracovaný hybridný pohon s mimoriadne nízkou spotrebou paliva.

RX MY 16

RX

VYBRÚSENÁ SOFISTIKOVANOSŤ

Revolučný model RX znamená dynamiku, výkon, veľkorysý priestor a neuveriteľne nízku spotrebu.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.