1. Discover Lexus
  2. Technology
  3. Pioneering Technology
VYBERTE SI

PRIEKOPNÍCKE TECHNOLÓGIE

Technológie radikálne menia pôžitok z jazdy. Do evolúcie sme sa pustili s vervou, v každej zákrute. Nové prvky, vlastnosti a inovácie: naším poslaním je ponúknuť vám mobilitu na doteraz nevídanej úrovni.

PÔŽITOK Z JAZDY V NOVEJ PODOBE

Najnovšia technológia mení definíciu toho, čo znamená byť vodičom a čo spolujazdcom. Pretože inovácia zásadne mení pôžitok z jazdy – a stále rýchlejším tempom – skúmame potenciál všetkých nových technológií. Zhmotnením budúcich vízií sú naše koncepčné vozidlá.

POSÚVAME HRANICE VYNACHÁDZAVOSTI

Naše koncepty naznačujú budúce technológie a sú súčasne zdrojom novej inšpirácie. Koncepčné modely LF-FC, UX Concept alebo koncepcia sedadiel Kinetic Seat predstavujú výhľady do budúcnosti, ale súčasne sú i akýmsi priekopníckym laboratóriom, v ktorom testujeme nové neobvyklé nápady a povoľujeme uzdu fantázii na ceste k technologickému skoku.

SEDADLÁ Z NOVEJ PERSPEKTÍVY

Na autosalóne v Paríži v roku 2016 bola odhalená revolučná koncepcia sedadiel Lexus Kinetic Seat. Na sedadlá sme sa pozreli z celkom odlišného uhla a vyvinuli pokrokovú sieťovú konštrukciu, ponúkajúcu vyššiu úroveň pohodlia.

Radiálne vedené vlákna stabilizujú pohyb pasažiera v prospech upokojujúceho pocitu bezpečia a opory. A tak keď sa posadíte, môžete nechať odpočinúť nielen svoju hlavu, ale i telo.

INTELIGENTNÉ ROZHRANIE

Koncepčné modely UX Concept a LF-FC ukazujú na ešte jednoduchšie, prirodzenejšie a ľudskejšie spôsoby interakcie s vaším vozidlom.

Tieto vozidlá budú onedlho schopné interpretovať vaše gestá i dotyky a reagovať na ne. A na obzore sú i hologramy.

PRIEKOPNICKÉ VLASTNOSTI MODELU LS

Nový Lexus LS posúva bezpečnostné technológie o poriadny kus dopredu. Stavia na našom bezpečnostnom pakete Lexus Safety System+, ktorý dopĺňa o nové vyspelé prvky, sprostredkujúci ešte vyššiu úroveň podpory pri riadení. K vylepšeniam prišlo u predkolízneho bezpečnostného systému (PCS), systému pre stráženie jazdných pruhov (LDA) a dynamického tempomatu riadeného radarom. LS vďaka svojím pokrokovým funkciám pomáha predchádzať nehodám, kedy intuitívne a inteligentne uplatňuje napr. systém upozorňovania na chodcov a aktívny asistent riadenia, ako vylepšenie a rozšírenie vodičových zmyslov.