1. Discover Lexus
  2. Technology
  3. Hybrid engineering
VYBERTE SI

HYBRIDNÉ TECHNOLÓGIE

Zoznámte sa s najlepšími hybridnými technológiami, ktoré Lexus uviedol ako prvý a neustále ich zdokonaľuje. Môžete mať všetko: nízku spotrebu paliva, nízke emisie, agilný výkon a prepychovo hladkú jazdu.

VEDÚCE POSTAVENIE MEDZI HYBRIDMI

 

Hybridná technológia Lexus si po celom svete stále drží prím. Boli sme prvý, kto ako priekopník uviedol plno hybridný pohon, a od tej doby našu technológiu neustále zdokonaľujeme. Náš špičkový systém po celom svete vyskúšalo už viac ako milión vodičov, ktorí absolvovali milióny kilometrov.

VIACSTUPŇOVÝ HYBRIDNÝ POHON

Neustále posúvame hranice možného vo svete hybridného pohonu, ďaleko nad vaše očakávania. Teraz si môžete vyskúšať nový revolučný systém od Lexusu: viacstupňový hybridný pohon pre LC 500h a LS 500h.

Prevodovka CVT s plynulo meniteľným prevodom bola doplnená o štvorstupňové automatické ústrojenstvo. Systém radenia sa chová ako desaťstupňové prevodové ústrojenstvo, ktoré spolupracuje so zážihovým motorom v LC 500h a LS 500h. Vodič môže bleskovo a okamžite radiť pomocou páčok pod volantom.

A výsledok? Ešte vyšší pôžitok z agilnej jazdy. Dynamický, rýchly a so skvelou spätnou väzbou: toto je historicky najagilnejší hybridný systém, najlepšie pripravený podávať športové výkony. Neskrotný výkon pocítite okamžite po zošliapnutí akceleračného pedálu. Pri uvoľnenom tempe si zase môžete vychutnávať inteligentný pohon s minimálnou spotrebou. Viacstupňový hybridný pohon udáva tón podľa potreby. S ďalším vývojom hybridných technológií sa bude presadzovať i v iných modeloch Lexus.

SYSTÉM DRIVE MODE SELECT

Hybridný pohon Lexus priebežne sleduje jazdné podmienky a hladko rozhoduje o zdroji hnacej sily, aby voľba bola vždy optimálna. Pokiaľ však chcete, spôsob jazdy si môžete zvoliť sami: na elektrinu, v kombinovanom režime alebo čisto na benzín.

Môžete byť tým, kto rozhoduje: od rozjazdu cez zrýchľovanie a jazdu s ustálenou rýchlosťou až po spomaľovanie. Počas celej cesty alebo len jej časti. Spoločne so svojím vozidlom môžete dosiahnuť nižších emisií alebo agilnejšieho výkonu.

V režime Normal je zaručená optimálna rovnováha medzi spotrebou paliva a výkonom motora. Režim Sport prináša rýchlejšiu a dynamickejšiu odozvu škrtiacej klapky pre výraznejšiu spätnú väzbu. A v režime ECO sa utlmia reakcie škrtiacej klapky, výkon motora a nastavenie klimatizácie v prospech spotreby paliva.