1. new-cars
VYBERTE SI
IKONA VYŠŠEJ ÚROVNE

NOVÝ LEXUS RX

Lexus RX piatej generácie otvára novú významnú kapitolu vývoja tohto kultového SUV. Získajte model RX 350h už za cenu 61 900 € alebo prostredníctvom operatívneho leasingu KINTO so splátkou už od 740 €. Taktiež nepremeškajte limitovanú ponuku na model RX 500h s výkonom 371 koní s cenou už od 79 990 €.

NOVÝ LEXUS RX

TYPICKY KULTIVOVANÉ JAZDNÉ VLASTNOSTI

Základné aspekty ako ťažisko, špecifikácie zotrvačnosti, znížená hmotnosť, miera tuhosti a pohonné sústavy prešli optimalizáciou, aby sa dosiahol prirodzený dialóg medzi vozidlom a vodičom. Nový model RX postavili na platforme GA-K a úplne prepracovali jeho zadnú časť, aby mohli ešte precíznejšie vyladiť pruženie. A to zasa prinieslo vyšší výkon, viac pohodlia a kultivovanejší prejav vozidla.
NOVÝ LEXUS RX

ĎALŠIA KAPITOLA DIZAJNU

Nový model RX ponúka výrazne dynamickejší a sebavedomejší dizajn. Vretenovitá mriežka chladiča je oveľa lepšie zabudovaná do prednej masky vozidla, svetlomety sú štíhlejšie. Predĺžená kapota, dlhší rázvor (o 6 cm), nižšia línia strechy (o 1 cm) a väčšie, 21-palcové disky vytvárajú z profilu vzhľad dynamického, nízko posadeného vozidla. Pôsobivejší dojem nového modelu RX na cestách podčiarkujú pri pohľade zozadu koncové svetlá s integrovaným nápisom Lexus, ktoré sa tiahnu po celej šírke vozidla, a tiež širší rozchod zadných kolies (o 4 cm).
NOVÝ LEXUS RX

VYLEPŠENÝ LUXUS

Minimalistický, no pritom intuitívny a luxusný interiér ponúka materiály najvyššej kvality a najnovšie technológie, aby ste si na palube vozidla mohli vychutnať vysokú úroveň komfortu a osobnej pohody. Nový dizajn predných sedadiel poskytuje špičkový prístup, výnimočnú oporu a k tomu funkcie vyhrievania a odvetrávania. K dispozícii je aj čalúnenie interiéru kožou neživočíšneho pôvodu.

 

NOVÝ LEXUS RX

KOKPIT ZAMERANÝ NA VODIČA

Kokpit „Tazuna“ zameraný na vodiča zaručuje priame a intuitívne ovládanie vozidla. Navyše zlepšuje zážitok z jazdy a zvyšuje bezpečnosť, keďže všetky ovládacie prvky a zdroje informácií má vodič na dosah, aby čo najmenej musel presúvať zrak a otáčať hlavou.
LEXUS RX

Film „Stay Ahead“

Pozrite si, ako úplne nový model RX uniká na nepoznanej úrovni jazdy vo filme „Stay Ahead“. Uvidíte, ako hrdinské funkcie a technológie vozidla pomáhajú nášmu vodičovi RX udržať si náskok v elektrizujúcej automobilovej naháňačke, a umožňujú mu tak veľkolepý únik.

LEXUS RX GALÉRIA

ELEKTRIZUJÚCI VNÚTRI AJ NAVONOK

Európskym zákazníkom ponúka nový model RX na výber tri rôzne elektrifikované varianty. Vo východnej Európe majú navyše k dispozícii aj variant s preplňovaným zážihovým motorom*.

STUPEŇ VÝBAVY F SPORT DESIGN

 • STUPEŇ VÝBAVY F SPORT DESIGN JE DOSTUPNÝ PRE: RX 350h a RX 450h+.

  Model RX teraz obsahuje športom inšpirovaný stupeň výbavy F SPORT Design. Tento variant je k dispozícií pre Plug-in hybrid RX 450h+ a hybrid bez nutnosti dobíjania RX 350h.

  F SPORT Design výbava zaručí príjemnú atraktívnosť Lexus RX. Čierna mriežka v nárazníku a čierne otvory na prívod vzduchu posiľnújú celkový vzhľad RX na ceste. Čierny predný a zadný nárazník F SPORT so saténovo striebornými dekormi vytvárajú príjemný pohľad na vozidlo aj spolu so siedmimi prémiovými farbami karosérie vrátane exkluzívnych farieb Biela Nova a Modrá Zafírová. 

 • ATRAKTÍVNY F SPORT VZHĽAD

                                                                            Nápadný a odvážny vzhľad výbavy F SPORT Design umocňujú štýlové čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel a dynamické 21-palcové čierne kolesá, ktoré majú rovnaký dizajn ako Lexus RX 500h, ale s výrazným lesklým povrchom.

  Výbava F SPORT Design je hrdo označená  aj exkluzívnym odznakom, ktorý diskrétne zobrazuje názov Lexus F na striebornom pozadí na bočnej strane karosérie RX.

 • LUXUS & KOMFORT

                                                                                     Vo vnútri čistá a priestranná kabína výbavy F SPORT Design ťaží z príjemného luxusu, ktorý vytvárajú známi remeselní majstri Takumi. Viacfarebné ambientné osvetlenie a čalúnenie sedadiel z pravej hladkej kože sú štandardom výbav F SPORT Design. Dopĺňajú štyri farebné kombinácie interiéru vrátane svetlých farieb Maslová a Orechovo hnedá. Priame, no pre vodiča intuitívne ovládacie prvky spoza volantu vychádzajú z dizajnového konceptu Lexus Tazuna, ktorý zjednodušuje umiestnenie a obsluhu ovládacích prvkov a informačných zdrojov s cieľom maximalizovať pozornosť na potešenie z jazdy.

NOVÝ LEXUS RX

RX 450h+: PRVÝ PLUG-IN HYBRIDNÝ ELEKTRICKÝ MODEL RX

RX 450h+ využíva hybridný pohon so štvorvalcovým 2,5-litrovým motorom a dobíjateľným lítiovo-iónovým akumulátorom s kapacitou 18,1 kWh. Dodatočný elektromotor vzadu umožňuje permanentný pohon všetkých kolies. Lítiový akumulátor poskytuje vozidlu viac ako 65 km dojazd na elektrinu.
NOVÝ LEXUS RX

RX 500h: VYSOKOVÝKONNÝ HYBRID, KTORÝ MENÍ PRAVIDLÁ HRY

Nový prevratný vysokovýkonný hybrid RX 500h predstavuje historicky prvý hybrid značky Lexus preplňovaný turbodúchadlom. Pohon variantu RX 500h zabezpečuje úplne nová hybridná architektúra zložená z 2,4-litrového turbomotora a 6-stupňovej automatickej prevodovky. Vozidlu dodáva výkon 371 k DIN a krútiaci moment  645 Nm, čo prináša osviežujúcu akceleráciu a špičkové dynamické jazdné vlastnosti vďaka systému DIRECT4.

Predný elektromotor sa nachádza medzi spaľovacím motorom a prevodovkou a na oboch stranách má spojku, čo zaručuje flexibilnejší prenos výkonu. Vzadu má vozidlo nápravu e-Axle s výkonom 80 kW: ide o kompaktnú, modulárnu zostavu zloženú z elektromotora, prevodového mechanizmu a elektronickej riadiacej jednotky medzi zadnými kolesami.

NOVÝ LEXUS RX

RX 350h: ÚSPORNÝ HYBRID BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

Hladký chod a úsporná prevádzka hybridného modelu RX bez nutnosti dobíjania sa s príchodom 4. generácie tejto technológie ešte zlepšili. Hnacia sústava s 2,5-litrovým motorom poskytuje výkon 245 k DIN a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za rovných 8 sekúnd.
NOVÝ LEXUS RX

PRVOTRIEDNE BEZPEČNOSTNÉ TECHNOLÓGIE

RX ponúka tretiu generáciu balíka Lexus Safety System+, do ktorého patrí vylepšený prednárazový bezpečnostný systém či nový proaktívny jazdný asistent s podporou pri predvídaní prekážok, spomaľovaní a riadení. Okrem toho je na prianie k dispozícii balík rozšírenej bezpečnosti, ktorý obsahuje systém sledovania dopravy pred vozidlom, asistenta pri zmene jazdného pruhu a asistenta núdzového riadenia s aktívnou podporou.
NOVÝ LEXUS RX

INOVATÍVNE MULTIMÉDIÁ A MOŽNOSTI PRIPOJENIA

Nový model RX už v štandardnej výbave prináša pokročilé možnosti pripojenia a disponuje 14-palcovou dotykovou obrazovkou, ktorá patrí medzi najväčšie vo svojej triede. Okrem zabudovaného navigačného systému nový model RX štandardne poskytuje aj cloudové služby*. Dátový komunikačný modul (DCM) vo vozidle zabezpečuje neustále pripojenie vrátane naživo poskytovaných informácií o dopravnej situácii, nehodách a podmienkach cestnej premávky.

Súčasťou nového multimediálneho systému je inteligentný hlasový asistent „Hey Lexus“. Štandardom je aj jednoduchá integrácia smartfónu – bezdrôtovo pre systém Apple CarPlay a pomocou káblového spojenia pre Android Auto. K dispozícii je bezdrôtová nabíjacia podložka, ktorá ponúka o 50 % vyšší nabíjací výkon.

* Na trhoch, kde je služba k dispozícii.

NOVÝ LEXUS RX

SLUŽBY KONEKTIVITY

Okrem zaužívaných diaľkových funkcií aplikácie Lexus Link Pro, ako je analýza jazdy, inštruktor hybridnej jazdy, monitorovanie stavu paliva či vyhľadanie vozidla, sú pre variant RX 450h+ dostupné aj nové funkcie: monitorovanie úrovne nabitia akumulátora, plánovanie nabíjania a časovač nabíjania. Aplikácia vám okrem toho umožňuje zamknúť alebo odomknúť vozidlo, otvoriť dvere batožinového priestoru, ovládať klimatizáciu či dokonca zablikať výstražnými svetlami vozidla, aby ste ho na parkovisku ľahšie našli. Služby konektivity sú štandardne k dispozícii počas 4 rokov.
NOVÝ LEXUS RX

PRIESTOR, KTORÝ VÁS POTEŠÍ

Nový model RX ponúka všetkým pasažierom dostatok miesta a päť luxusných sedadiel so skvelým priestorom na nohy. S väčším odstupom medzi prednými a zadnými pasažiermi, novým dizajnom sedadiel a šikovnejším usporiadaním pôsobí interiér modelu RX priestrannejšie. Zásluhou inteligentného dizajnu zadných výklopných dverí je teraz batožinový priestor o 50 mm dlhší a jeho nakladacia hrana sa znížila o 30 mm, čo uľahčuje prístup.
NOVÝ LEXUS RX

PRÍJEMNÉ PROSTREDIE

Ako prejav pohostinnosti „Omotenaši“ typickej pre značku Lexus majú cestujúci k dispozícii volič „Lexus Mood Selector“, ktorý im umožňuje prispôsobiť si ambientné osvetlenie v modeli RX prostredníctvom palety 64 farieb a štrnástich na mieru vytvorených motívov.
NOVÝ LEXUS RX

F SPORT

Výkonný hybrid RX 500h aj variant RX 350 ponúknu vo východnej Európe výbavu F SPORT, ktorá dodatočne umocní športové vlastnosti modelu RX. Výbava F SPORT zahŕňa viacero vylepšení, napríklad vyhotovenie prednej masky chladiča, prahových líšt či aerodynamického predného a zadného nárazníka. Predné sedadlá v štýle F SPORT zasa svojím tvarom poskytujú lepšiu oporu tela. Sú dostupné v čiernej a tmavoružovej farbe. Športový charakter interiéru ďalej podčiarkujú hliníkové ozdobné prvky. Okrem toho prináša výbava F SPORT celý rad dynamických vylepšení, napríklad viac športovo vyladené pruženie, väčšie brzdy a pod.