1. Discover Lexus
  2. Takumi masters
VYBERTE SI
REMESELNÉ SPRACOVANIE

MAJSTRI VÝROBY TAKUMI

Prastará japonská koncepcia 'Takumi' je nedeliteľnou súčasťou všetkých našich aktivít. Nad našou filozofiou špičkového remeselného spracovania bdejú majstri výroby Takumi, ktorí uplatňujú jemný ľudský dotyk vo všetkých aspektoch návrhu a vývoja vozidiel Lexus.

OSVEDČENÁ ODBORNOSŤ

 

Majstri výroby Lexus Takumi – alebo skrátene ‘Takumi’ – disponujú vzácnym spojením zručnosti a prístupu. Sú dokonale vyškolení s mimoriadnym dôrazom na každý detail. A tiež úprimne veria na úplnú dokonalosť a pre jej dosiahnutie vždy urobia maximum. Každý z nich sa zameriava na konkrétny aspekt v rámci celého procesu automobilovej výroby. Stáva sa ich vášňou a posadnutosťou. Zo 7700 pracovníkov závodu Lexus Miyata na ostrove Kjúšú je iba 19 majstrov Takumi. Vyššej pocty sa našim technickým pracovníkom nemôže dostať.

BEZKONKURENČNÉ ZRUČNOSTI

Každý pracovník Takumi má za sebou najmenej štvrť storočia praktických skúseností v danej oblasti. Dôkazy dlhých rokov oddaného štúdia i hĺbky a šírky vedomostí majstrov Takumi sú skrátka ohromujúce – rovnako pozoruhodné ako ich kultivované intuície.

Svoje odborné vedomosti nielen priebežne zdokonaľujú, ale tiež sú schopní sa o ne podeliť. V úlohe vedúcich tímov uchovávajú tradície automobilky Lexus a pestujú pokrokový prístup v nových talentoch, ktorým predávajú svoje cenné zručnosti a postupy s cieľom zaručiť bezchybnosť každučkého aspektu všetkých vozidiel Lexus.

ZRUČNOSŤ PODROBENÁ SKÚŠKE

JEMNOSŤ ĽUDSKÉHO DOTYKU

Majstri výroby Takumi disponujú neobyčajnými skúsenosťami s väčšinou najmodernejších technológií a taktiež zohrávajú kľúčovú úlohu v ich vytváraní. Mnoho z ich preslávených zručností však s rezervou prekonáva i digitálny vek.

Mimoriadne jemné ruky majstrov Takumi sú už legendárne. Ruky sú pre ne tým najcennejším nástrojom. V žiarivo bielych rukavičkách sú schopní odhaliť tú najdrobnejšiu nedokonalosť či chybu, i keby bola menšia ako milimeter. Špičková kvalita je tak zaručená.

RÝCHLOSŤ A PRESNOSŤ

Predtým, ako sa kandidát stane majstrom Takumi, musí prejsť prísnym a všestranným hodnotením. Jeden z týchto testov nesie výraznú japonskú stopu a zameriava sa predovšetkým na moc ľudského dotyku. Jeho predmetom je umenie Origami, spočívajúce v skladaní papierových modelov.

Kandidáti na Takumi majú za úlohu zložiť pomerne jednoduchú mačku Origami. Avšak musia to zvládnuť jednou rukou – tou nedominantnou – a svoj výtvor dokončiť maximálne za 90 sekúnd.

MEDZI RUKOU A STROJOM

 

Odborné skúsenosti Takumi sú zárukou bezkonkurenčných štandardov remeselného spracovania a prevedenia. Náš prístup zameraný na človeka a viera na dokonalosť sú žiaducou a uznávanou vlastnosťou naprieč celým automobilovým priemyslom. Mnoho funkcií automatických robotov Lexus bolo naprogramovaných práve s využitím zručností Takumi. To však nie je dôkazom toho, že by stroje prekonali zručnosti človeka alebo dokonalé ručné spracovanie. Technológiu sa naopak učia od najlepších majstrov výroby, ktorí ich ďalej rozvíjajú. A výsledok? Poctivá automatizácia s remeselným umom.

SPOLUPRÁCA S MAJSTRAMI REMESLA

Majstri výroby Takumi sú hnacou silou stojacou za zručnosťami, špičkovou kvalitou Lexus a starostlivosťou o detail, napriek tomu naše zasadenie sa o špičkové výsledky neodmysliteľne stavajú i na partnerskej spolupráci s ďalšími majstrami remesla. Vyhľadávame tvorcov, ktorí nás inšpirujú svojimi víziami a zručnosťami a ktorí zdieľajú naše hodnoty.

Vďaka tejto spolupráci sme schopní ponúknuť vo vozidlách Lexus celkom výnimočný aspekt – pozoruhodné estetické prevedenie, ktoré nikde inde neuvidíte. Príkladom tohto zasadenia je i luxusne prevedený interiér ikonického modelu LS.

TECHNOLOGICKÉ INOVÁCIE

O dôležitosti dotyku ľudskej ruky nie je možné nikdy pochybovať. Remeselné umenie Lexus posúvajú na novú úroveň i technologické inovácie. Stoja pri zrode celého radu originálnych metód a umožňujú využívať netradičné materiály.

Pri návrhu nového modelu Lexus RX sme sa spojili s presláveným výrobcom hudobných nástrojov Yamaha s cieľom pozdvihnúť interiér vozidla na doteraz nevídanú úroveň. Vďaka technológii laserového rezania, ktorá sa využíva pri výrobe najexkluzívnejších hudobných nástrojov sveta, sme boli schopní vytvoriť úchvatne presné dekory z drevenej dyhy.