1. Discover Lexus
  2. Superior quality
VYBERTE SI

ŠPIČKOVÁ KVALITA

Každučký detail musí spĺňať tie najvyššie štandardy, a to naprieč celým modelovým radom Lexus. Výsledkom harmonickej súhry všetkých aspektov je kultivované a intuitívne prostredie pre vodičov i zvyšok posádky.

PREŠÍVANÉ KOŽENÉ ČALÚNENIE

 

Naše úchvatné kožené čalúnenie je dielom tých najlepších majstrov remesla. Predtým ako je pracovníkovi dovolené venovať sa čalúneniu vozidiel Lexus, musia najskôr úspešne zvládnuť desaťstupňový program čalúnickeho školenia v dojo. Termín ‘dojo’ často označuje výcvikové sály bojových umení. U automobilky Lexus ide o špeciálne zariadenie pre odhaľovanie a prísne školenie talentov. Cieľom týchto snáh je zaručiť vrcholnú úroveň kvality každého modelu.

PRESNOSŤ RUČNÉHO ŠITIA

Až nabudúce vkĺznete do niektorého z našich vozidiel, urobte si chvíľku a pokochajte sa krásou stehov skrášľujúcich interiér. Ich jednoduchosť a elegancia vôbec nevypovedá o náročnosti prevedenia.

Prešívanie je nutné vykonať s maximálnou presnosťou – znovu a znovu. Výsledok oceníte i vďaka krásnemu kontrastu ručne vyvedených kriviek a najmodernejších ukazovateľov a palubných prístrojov vozidla.

BEZCHYBNÉ SPRACOVANIE

 

Exteriér každého vozidla Lexus je dovedený až k dokonalosti. Podarilo sa nám vylepšiť naše postupy lakovania a pieskovania s cieľom ponúknuť úchvatne hladké povrchy, ktoré doslovne žiaria svojimi bohatými farbami.

Dopady našich snáh sú zrejmé na prvý pohľad – sami poznáte úroveň kvality, ktorá podráždi vaše zmysly.

PROCES MOKRÉHO BRÚSENIA

Dokonalý povrch pôsobí samozrejme, ale jeho vznik si žiada puntičkársky prístup. Po nanesení každej vrstvy základného laku je celá karoséria podrobená ručnému mokrému brúseniu.

Povrch nasledovne skontrolujú svojím skúseným okom majstri výroby Takumi, ale ku slovu prichádzajú i digitálne skenery. Prejsť nesmie ani tá najmenšia chyba. Pre naplnenie našich náročných štandardov sa vyžaduje bezchybná hladkosť.

RUČNE KONTROLOVANÁ KVALITA

 

Stroje dokážu skenovaním odhaliť nedokonalosti, ale skutočnú kvalitu je potrebné skontrolovať ľudským okom a zaistiť dotykom rúk. Všetky vozidlá Lexus naprieč celým modelovým radom leštíme a kontrolujeme ručne. A v čele kráčajú bezkonkurenční majstri výroby Takumi.

V priebehu rokov doviedli citlivosť svojich rúk k dokonalosti - čo platí i pre ich tajuplnú schopnosť čítat' povrch prstami, a zaistiť tak celkom bezchybné spracovanie.

STOPKA NEDOKONALOSTIAM

Majstri Takumi dohliadajú na to, aby bolo každé vozidlo po všetkých stránkach dovedené k dokonalosti. Často ich môžete vidieť, ako si navliekajú biele rukavičky a hmatom sa snažia odhaliť i tie najdrobnejšie chyby, ktoré nie sú ani milimeter veľké.

To, že im celkom nič neujde, je dôkazom vybrúsených zmyslov a nedosiahnuteľnej sústredenosti, postavenej na mnohých rokoch školenia a remeselného umenia.

STAROSTLIVO ODLADENÁ TECHNIKA

Pri skúškach motorov sa neuspokojíme s automatizovanými metódami. Dodržovanie tých najvyšších štandardov zaručujeme s pomocou najnovších technológií, napriek tomu všetko, čo nájdete pod kapotou, podlieha tiež starostlivej kontrole majstrov výroby.

Ľudské ruky používame hneď popri najmodernejších systémoch, ako je napr. počítačová tomografia (CT), známa zo zdravotníctva. Tieto zariadenia oproti klasickým skenerom vidia priamo do každého motora, aby sme zaručili, že pohonná jednotka spĺňa prísne kvalitatívne požiadavky Lexus.

Majstri výroby Takumi v snahe zaistiť konzistentnú presnosť a kvalitu používajú i ďalšie nástroje, napr. tradičný stetoskop.