1. Discover Lexus
  2. Flagship finish
VYBERTE SI
REMESELNÉ SPRACOVANIE

DOKONALOSŤ PREVEDENIA VLAJKOVEJ LODE

Keď v roku 1989 predstavil Lexus svoj model LS, naše zasadenie sa o remeselné spracovanie a špičkovú kvalitu radikálne zmenilo očakávanie zákazníkov od prémiových vozidiel.

ŠTANDARD LS

Lexus LS je ikonou špičkového remeselného spracovania, starostlivosti a zasadenie sa, ako naostatok dokladá každučký detail tohto vozidla. Model spájajúci opojné jazdné schopnosti s vizionárskymi inováciami a nadčasovým štýlom bol navrhnutý a postavený s cieľom sprostredkovať jedinečný a fascinujúci pôžitok z jazdy.

LS je dokonalým vozidlom po všetkých stránkach, a môže tak určovať meradlá toho najlepšieho remeselného spracovania a špičkovej kvality naprieč celým modelovým radom Lexus.

MIMORIADNE SPRACOVANIE

INŠPIROVANÉ JAPONSKOM

Pri zdobení modelu LS sme sa obrátili ku koreňom. Behom štúdia japonskej kultúry sme našli inšpiráciu pre celkom nový prístup k dekorom. Tradičné vplyvy v spojení s prepracovanými výrobnými metódami prinášajú úžasný výsledok.

Ambientné osvetlenie sa inšpiruje japonskými svetlami, zatiaľ čo lakťové opierky vedľa výplní dverí zdanlivo plávajú vzduchom.

DREVENÉ PRVKY TAKUMI

LS je výkladnou skriňou tých najprogresívnejších technológií automobilovej výroby, ale súčasne je i miestom, kde sa s úctou a vkusom využívajú prírodné materiály – s cieľom vytvoriť v interiéri pokojné a súčasne štýlové prostredie.

Použitím rafinovaných plátkov dreva a technológie rezania laserovým lúčom vznikli pozoruhodné vzory a povrchové úpravy. Vyberať je možné z troch jedinečných dekorov, vo všetkých prípadoch originálnych návrhov našich najskúsenejších majstrov výroby Takumi.

SKLO KIRIKO

Každodenná nadpozemská hra svetiel a tieňov inšpirovala našu partnerskú spoluprácu s presláveným dodávateľom ručne vyrábaného skla Kiriko.

A výsledok našej spolupráce? Znamenito spracovaný dekoratívny panel, ktorý uvíta vodiča a cestujúcich v prostredí, ktoré je od prveho okamžiku zdvorile vľúdne a zároveň úchvatne pôsobivé.

RUČNE SKLADANÉ VÝPLNE DVERÍ

ELEGANCIA ORIGAMI

Ručne skladané výplne dverí v modeli LS sú umeleckým dielom z rúk majstrov výroby Takumi, inšpirovaným japonskou tradíciou Origami.

Podmanivý priestorový vzor vo svojich prehyboch zachycuje tradičný motív "L" značky Lexus. Optický účinok sa po zotmení pozoruhodne mení s tým, ako starostlivo vyvedené plôšky tkaniny odlišne reagujú na dopadajúce lúče.

TKANINA MENÍ SVOJ VZHĽAD PODĽA DENNÉHO ALEBO NOČNÉHO SVETLA.

STVORENÉ PRE POHODLIE

Určovanie nových štandardov luxusu nespočíva iba v doplňovaní stále prepracovanejších vlastností a funkcií. Kľúčový je tu celostný prístup. V prípade nového LS sme sa inšpirovali japonskými zásadami 'Omotenashi' – etikou pohostinnosti.

Zamerali sme sa na celkové pôsobenie a vytvorili kabínu, ktorá posádku víta a obklopuje pohodlím, ale súčasne okamžite a intuitívne reaguje na potreby vodiča.

LUXUS V KAŽDOM DETAILE

LS vás ako správny hostiteľ uvíta na zadných sedadlách, ktoré priamo lákajú na odpočinok a relaxáciu. Samozrejmosťou sú funkcie vyhrievania, chladenia, a dokonca i masáže Shiatsu. Vychutnáte si i nevídaný priestor pre nohy – viac ako v akomkoľvek doterajšom modeli LS.

Na želanie je k dispozícii i sedadlo s možnosťou úpravy sklonu. Sklopte ho až o 48° smerom dozadu a oddajte sa odpočinku alebo ho naopak zdvihnite až o 24° pre jednoduchšie vystupovanie z vozidla.