REMESELNÉ SPRACOVANIE

ŠPIČKOVÁ KVALITA

Každučký detail musí spĺňať tie najvyššie štandardy, a to naprieč celým modelovým radom Lexus. Výsledkom harmonickej súhry všetkých aspektov je kultivované a intuitívne prostredie pre vodičov i zvyšok posádky.

PREŠÍVANÉ KOŽENÉ ČALÚNENIE

Naše úchvatné kožené čalúnenie je dielom tých najlepších majstrov remesla. Predtým ako je pracovníkovi dovolené venovať sa čalúneniu vozidiel Lexus, musia najskôr úspešne zvládnuť desaťstupňový program čalúnickeho školenia v dojo. Termín ‘dojo’ často označuje výcvikové sály bojových umení. U automobilky Lexus ide o špeciálne zariadenie pre odhaľovanie a prísne školenie talentov. Cieľom týchto snáh je zaručiť vrcholnú úroveň kvality každého modelu.

 • 
 

 
  takumi superiorfinish leather stitching 01

  PREŠÍVANÉ KOŽENÉHO ČALÚNENIE

  PRESNOSŤ RUČNÉHO ŠITIA

  Až nabudúce vkĺznete do niektorého z našich vozidiel, urobte si chvíľku a pokochajte sa krásou stehov skrášľujúcich interiér. Ich jednoduchosť a elegancia vôbec nevypovedá o náročnosti prevedenia.

  Prešívanie je nutné vykonať s maximálnou presnosťou – znovu a znovu. Výsledok oceníte i vďaka krásnemu kontrastu ručne vyvedených kriviek a najmodernejších ukazovateľov a palubných prístrojov vozidla.

 • PREŠÍVANIE KOŽENÉHO ČALÚNENIA

  TESTY AŽ DO ÚPLNÉHO ZNIČENIA

  Každá výrobná partia prémiovej kože, s ktorou pracujeme, je podrobená skúškam až na hranicu úplného zničenia. Prejde len to najlepšie. Predtým ako akýkoľvek materiál schválime ako dostatočne dobrý pre interiéry našich vozidiel, musí úspešne absolvovať viac ako 30 skúšok extrémneho zachádzania.

  Koža v našich testoch prechádza peklom a je vystavená všetkým príkoriam, ktoré by ju mohli po celú dobu životnosti stretnúť, pretože jedine tak zaručíme jej najvyššiu kvalitu. Vykonávame skúšky oteru, odolnosti voči chemikáliám, slnečnému svetlu a teplote, kedy v našich najprísnejších testoch spájame kreativitu a vedecké odborné vedomosti.

BEZCHYBNÉ SPRACOVANIE

Exteriér každého vozidla Lexus je dovedený až k dokonalosti. Podarilo sa nám vylepšiť naše postupy lakovania a pieskovania s cieľom ponúknuť úchvatne hladké povrchy, ktoré doslovne žiaria svojimi bohatými farbami.

Dopady našich snáh sú zrejmé na prvý pohľad – sami poznáte úroveň kvality, ktorá podráždi vaše zmysly.


 

 
  takumi superiorfinish multi layed paint 01
 • 
 

 
  multi layered paint 01

  BEZCHYBNÉ SPRACOVANIE

  VIACVRSTVOVÝ LAK

  Lak na našich vozidlách je komplexný a mimoriadne osobitý. Používame postup viacvrstvového lakovania, ktorým sa celkom mení vzhľad vozidla i to, akým spôsobom odrážajú slnečné lúče. Nanášame päticu vrstiev a lak štyrikrát vytvrdzujeme.

  Výslednej hĺbky a lesku by sme tradičným spôsobom lakovania nikdy nedosiahli. Keď sme túto revolučnú technológiu predstavili, bolo nutné zásadným spôsobom upraviť výrobnú linku. Vďaka našej vízii, investovanému času, starostlivosti a postupnému cizelovaniu sme to nakoniec dokázali.

  Dizajnéri Lexus, inšpirovaní dúhovými krídlami modrého motýľa Morpho Menelaus, vytvorili farbu Structural Blue s využitím vrstvenia nanoštuktúr tak, aby umožnili odrážanie takmer 100% viditeľného svetla (väčšina farieb sa odráža okolo 50%). Týmto dosiahli, že farba Structural Blue je živšia a dynamickejšia než akákoľvek iná modrá farba na svete.

 • BEZCHYBNÉ SPRACOVANIE

  PROCES MOKRÉHO BRÚSENIA

  Dokonalý povrch pôsobí samozrejme, ale jeho vznik si žiada puntičkársky prístup. Po nanesení každej vrstvy základného laku je celá karoséria podrobená ručnému mokrému brúseniu.

  Povrch nasledovne skontrolujú svojím skúseným okom majstri výroby Takumi, ale ku slovu prichádzajú i digitálne skenery. Prejsť nesmie ani tá najmenšia chyba. Pre naplnenie našich náročných štandardov sa vyžaduje bezchybná hladkosť.

RUČNE KONTROLOVANÁ KVALITA

Stroje dokážu skenovaním odhaliť nedokonalosti, ale skutočnú kvalitu je potrebné skontrolovať ľudským okom a zaistiť dotykom rúk. Všetky vozidlá Lexus naprieč celým modelovým radom leštíme a kontrolujeme ručne. A v čele kráčajú bezkonkurenční majstri výroby Takumi.

V priebehu rokov doviedli citlivosť svojich rúk k dokonalosti - čo platí i pre ich tajuplnú schopnosť čítat' povrch prstami, a zaistiť tak celkom bezchybné spracovanie.

 • RUČNE KONTROLOVANÁ KVALITA

  STOPKA NEDOKONALOSTIAM

  Majstri Takumi dohliadajú na to, aby bolo každé vozidlo po všetkých stránkach dovedené k dokonalosti. Často ich môžete vidieť, ako si navliekajú biele rukavičky a hmatom sa snažia odhaliť i tie najdrobnejšie chyby, ktoré nie sú ani milimeter veľké.

  To, že im celkom nič neujde, je dôkazom vybrúsených zmyslov a nedosiahnuteľnej sústredenosti, postavenej na mnohých rokoch školenia a remeselného umenia.

 • RUČNE KONTROLOVANÁ KVALITA

  STAROSTLIVO ODLADENÁ TECHNIKA

  Pri skúškach motorov sa neuspokojíme s automatizovanými metódami. Dodržovanie tých najvyšších štandardov zaručujeme s pomocou najnovších technológií, napriek tomu všetko, čo nájdete pod kapotou, podlieha tiež starostlivej kontrole majstrov výroby.

  Ľudské ruky používame hneď popri najmodernejších systémoch, ako je napr. počítačová tomografia (CT), známa zo zdravotníctva. Tieto zariadenia oproti klasickým skenerom vidia priamo do každého motora, aby sme zaručili, že pohonná jednotka spĺňa prísne kvalitatívne požiadavky Lexus.

  Majstri výroby Takumi v snahe zaistiť konzistentnú presnosť a kvalitu používajú i ďalšie nástroje, napr. tradičný stetoskop.

Next steps