NOVÝ MODEL RC

OSTRÝ, AVŠAK KULTIVOVANÝ

Kupé RC s novým vzhľadom má výrazne ostrý, avšak kultivovaný charakter. Dánsky šéfkuchár Andreas Møller sa vydal na prvú skúšobnú jazdu, po ktorej vymyslel jedinečné jedlo, aby zachytil jeho kontrastujúce vlastnosti.

EMÓCIE POČAS JAZDY


 

 
  2018 lexus new rc driving emotion
 • NOVÝ MODEL RC

  NAŠLI SME ELEGANCIU

  Dizajn nového modelu RC sa inšpiroval vlajkovým kupé Lexus, luxusným modelom LC. Rohy nového predného nárazníka plynulo prechádzajú od svetlometov nadol a vzor mriežky chladiča sa postupne mení zhora nadol. Verzia F SPORT má exkluzívny čierny povrch okolo mriežky chladiča a okien.

  Vertikálne usporiadané, mimoriadne malé trojité LED svetlomety a nové LED denné svetlá v tvare písmena L prispievajú k ostrejšiemu a výraznejšiemu vzhľadu vozidla. Zadné kombinované svetlá sú odteraz výraznejšie a majú tvar písmena L. Nový charakteristický dizajn kupé značky Lexus.

 • 
 

 
  2018 lexus new rc driving emotion quote background
  
 

 
  2018 lexus new rc driving emotion quote foreground

  ŠÉFKUCHÁR ANDREAS VYTVORIL JEDINEČNÝ POKRM, KTORÝ ODRÁŽA OSTRÉ LÍNIE MODELU RC A JEHO LUXUSNÝ INTERIÉR. JEDLO JE PLNÉ PREKVAPIVÝCH CHUŤOVÝCH KOMBINÁCIÍ, AKO NAPRÍKLAD JEMNE NASOLENÁ CUKROVÁ VATA POSYPANÁ KÚSKAMI SUŠENÉHO CITRÓNA.

OSTRÉ JAZDNÉ VLASTNOSTI


 

 
  2018 lexus new rc razor sharp
2018 lexus new rc quality abd space

NOVÝ MODEL RC

PREPRACOVANÁ KULTIVOVANOSŤ

Vďaka lepšej, stabilnejšej jazde a ostrejším jazdným vlastnostiam prevzatým z modelu LC je nové kupé RC ostrejšie a kultivovanejšie než kedykoľvek predtým.

Vďaka detailom, ako je nový tvar plutvy na lištách bočných okien a výfuk v zadnom nárazníku, má vozidlo lepšiu stabilitu pri jazde a zdokonalenú aerodynamiku.

VYŠŠIA KVALITA

Vo vnútri kabíny bolo všetko – od mimoriadne kvalitných materiálov až po precízne rozloženie ovládacích prvkov a ukazovateľov – vytvorené pre maximálny pôžitok z jazdy.


 

 
  2018 lexus new rc quality abd space
 • Dokonalé čalúnenie Aluminium Naguri vo verzii RC F SPORT sa inšpirovalo špirálovými vzormi na tradičných japonských mečoch. Vo vnútri vozidla sa nachádza upokojujúci systém náladového osvetlenia, ktorý zalieva kabínu mäkkým svetlom. Osvetlenie dverí sa automaticky prispôsobuje jazdným podmienkam. Nové analógové hodiny, rovnaké ako v modeli LC, sú umiestnené vysoko na prístrojovej doske a tvoria ďalší výrazný detail kupé Lexus.

 • 
 

 
  2018 lexus new rc razor sharp quote background
  
 

 
  2018 lexus new rc razor sharp quote foreground 810x1080 v2

  VOZIDLO JE OSTRÉ, AVŠAK KULTIVOVANÉ V RÔZNYCH REŽIMOCH JAZDY – OD SKUTOČNE ŠPORTOVÉHO POCITU AŽ PO NAOZAJ POHODLNÚ JAZDU.

  Andreas Møller, šéfkuchár

EXKLUZÍVNA PREMIÉRA V PARÍŽI

Mesiac pred svetovou premiérou kupé Lexus RC na autosalóne v Paríži v roku 2018 sa konalo exkluzívne pop-up podujatie. Šéfkuchár Møller z reštaurácie Copenhague na Champs-Elysées, ktorého zručnosti boli začiatkom tohto roka ocenené prvou hviezdou Michelin, predstavil jedlo, ktoré stvárňuje podstatu nového modelu RC a prináša niečo skutočne pozoruhodné.