NOVÝ LEXUS ES
ZNOVUZRODENÝ PRE SVET

PREDSTAVUJEME MODEL ES

Po šiestich generáciách, úspešne bodujúcich v segmente stredne veľkých sedanov, prichádza nová, siedma generácia modelu Lexus ES, nasmerovaná na novú, ambicióznejšiu dráhu.

Tradične zameraní zákazníci ocenia na modeli ES väčšiu priestrannosť, tichosť a bezpečnosť, kým nová generácia záujemcov ho bude vnímať ako sedan s ostrejšími jazdnými vlastnosťami, špičkovými bezpečnostnými technológiami a kvalitou spracovania, aká sa v tomto segmente vidí len zriedka.

Ponuka bude zahŕňať aj verziu ES 300h s novým systémom hybridného pohonu s vlastným dobíjaním, ktorá sa začne predávať koncom roka 2018.


 

 
  2019 lexus es key features
 • DYNAMICKEJŠIE JAZDNÉ VLASTNOSTI

  Nový model ES, stavajúci na silných stránkach svojich predchodcov, ako sú komfort, kultivovanosť a luxus, je postavený na novej platforme, ktorá umožnila vytvoriť dynamickejší zovňajšok a dosiahnuť ešte lepšie jazdné vlastnosti.

 • NOVÁ PODVOZKOVÁ PLATFORMA

  Nový model ES je postavený na úplne novej platforme GA-K (Global Architecture – K). Vozidlo je dlhšie, nižšie a širšie než jeho predchodca. Dlhší rázvor náprav umožnil posunúť kolesá viac do rohov karosérie, a to pri širšom rozchode kolies vpredu aj vzadu.

 • PREDSTAVUJEME MODEL ES F SPORT

  Verzia F SPORT – zaradená do modelového radu ES po prvýkrát – sa odlišuje niekoľkými prvkami, napríklad čiernou mriežkou na maske chladiča, korešpondujúcou s výrezmi na predných rohoch karosérie, zadným spojlerom, špeciálnym logom, tmavým zadným podnárazníkom na vylepšenie vzhľadu a 19-palcovými diskami kolies, podobnými diskom montovaným na kupé Lexus LC. Pre verziu F SPORT sú navyše k dispozícii dve exkluzívne farby - modrá a biela.

 • 
 

 
  2019 lexus es exterior

  NOVÝ LEXUS ES

  EXTERIÉR

  Nový model ES je postavený na úplne novej platforme GA-K (Global Architecture – K), ktorá dala konštruktérom spoločnosti Lexus možnosť posunúť hranice dizajnu stredne veľkého luxusného sedanu. Nový dizajn má nezameniteľnú, výrazne sa zvažujúcu siluetu, pôsobiacu dynamicky, no pritom ladne. Zadnú časť charakterizujú čisté, ostro rezané tvary a LED svetlá obopínajúce zadné rohy karosérie, vytvárajúce súvislú dizajnovú líniu pri pohľade z každého uhla. Paleta 12 farieb karosérie zahŕňa nové odtiene béžovej a zelenej.

 • 
 

 
  2019 lexus es interior

  NOVÝ LEXUS ES

  INTERIÉR

  Pri návrhu vzhľadu a celkového poňatia kabíny modelu ES vychádzal dizajnérsky tím pod vedením Jasua Kadžina z konceptu „Lexus Future Interior“, v ktorom sa kombinuje ergonomicky riešené pracovisko vodiča s priestranným, komfortným priestorom pre spolujazdca. V interiéri prepojenom s okolitým svetom bude ako voliteľný prvok výbavy k dispozícii navigačný systém a celý rad mobilných služieb. Súčasťou navigačného systému je 12,3-palcová multimediálna obrazovka a ovládací dotykový touchpad Remote Touch druhej generácie. Hlasové ovládanie zahŕňa aj funkciu mobilného asistenta, ktorá vodičovi umožňuje bezdotykovo ovládať smartfón.

 • 
 

 
  2019 lexus es performance

  NOVÝ LEXUS ES

  JAZDNÉ VLASTNOSTI

  Podľa hlavného konštruktéra Jasuhira Sakakibaru je tento model ES skonštruovaný tak, aby dosahoval podstatne vyššiu úroveň jazdného výkonu než ktorýkoľvek z jeho predchodcov. Snahou tímu konštruktérov podvozka bolo dosiahnuť spojenie pocitu upokojujúcej predvídateľnosti s pocitom rýchlej odozvy na každý pokyn vodiča. Jošiaki Ito, hlavný skúšobný jazdec modelu ES, to vysvetlil takto: „Chceme, aby vodiči každého typu nadobudli za volantom modelu ES pocit úplnej kontroly nad vozidlom. Ide o druh komfortu, ktorý ďaleko presahuje prostý pocit hladkej jazdy.“

 • 
 

 
  2019 lexus es hybrid petrol

  NOVÝ LEXUS ES

  NOVÝ HYBRIDNÝ POHON

  Model ES 300h je vybavený novou, štvrtou generáciou hybridného pohonného systému s vlastným dobíjaním. Vyznačuje sa výnimočne nízkou spotrebou paliva, okamžitou dostupnosťou výkonu a v segmente stredne veľkých luxusných sedanov neobvykle nízkou úrovňou emisií.

Next steps