SPOZNAJTE LEXUS UX

Od trúfalej prednej masky so strhujúcou mriežkou chladiča, typickou pre vozidlá Lexus, cez športovú siluetu až po výraznú zadnú časť je nový Lexus UX odvážnym príkladom nového prístupu k riešeniu vozidiel typu crossover. Rovnako vzrušujúci je aj interiér s dizajnom vychádzajúcim z japonskej architektonickej koncepcie „engawa“, založenej na stieraní hraníc medzi vnútrajškom a vonkajškom. V tomto luxusnom, na potreby vodiča orientovanom prostredí, ktoré pôsobí otvorene, no pritom bezpečne, sa budete cítiť ako doma.

 • 
 

 
  UX Key features V desktop
  • Ovládateľnosť hatchbacku

   Vychutnajte si vyvýšenú polohu sedadla a vynikajúci výhľad z moderného crossoveru. Vďaka nízkemu ťažisku a tuhej karosérii ponúka model UX precíznu jazdnú dynamiku, akú by ste u SUV neočakávali. Túto jazdnú dynamiku ďalej vylepšujú jedinečné aerodynamické stabilizátory, ktoré sú decentne zabudované do konštrukcie podbehov kolies a zadných svetiel, ktoré vďaka tomu posilňujú stabilitu pri vyššej rýchlosti a bočnom vetre.

  • Znamenité remeselné spracovanie

   Pomocou materiálov tej najvyššej kvality dokázali naši majstri remeselného umenia Takumi vytvoriť vnútri modelu UX luxusné a neobyčajné prostredie. Sedadlá potiahnuté jemnou kožou zdobí perforovaný vzor s motívom „vykalkulovaného umenia“ a umenie tradičného japonského vzoru prešívania „Sašiko“.

  • Zvýšený výkon

   Lexus UX ponúka na výber dve najmodernejšie pohonné sústavy. Jednou z nich je hybridné ústrojenstvo bez nutnosti dobíjania Self-Charging Hybrid, ktoré sa vyznačuje prvotriednou spotrebou paliva a mimoriadne plynulým dynamickým výkonom. Alebo si môžete zvoliť zážihový motor, ktorý poskytuje dostupnosť krútiaceho momentu a výkon pri nízkych úrovniach spotreby paliva.

  • Inovačné technológie

   Funkcia panoramatického sledovania situácie v okolí vozidla (Panoramic View Monitor) kombinuje obraz zo štyroch videokamier s cieľom poskytnúť úchvatný 360-stupňový pohľad na vozidlo – a priestor okolo neho – z vtáčej perspektívy, ktorý sa premieta na 10,3-palcovej obrazovke, aká nemá obdobu. Vďaka dostupnej bezdrôtovej nabíjačke kompatibilnej so všetkými zariadeniami s technológiou Quick Charge (QI) sa už nemusíte zaťažovať otravnými káblami. Umožňuje nabíjať zariadenia, ako sú smartfóny, ich jednoduchým položením na nabíjačku.

  • Vyššia úroveň bezpečnosti

   Vďaka novému bezpečnostnému balíku Lexus Safety System + model UX profituje z výnimočne komplexného súboru preventívnych bezpečnostných prvkov vrátane prednárazového bezpečnostného systému PCS s detekciou chodcov, systému výstrahy pred vybočením z jazdného pruhu LDA s asistentom sledovania jazdného pruhu LTA, automatického ovládania diaľkových svetlometov, aktívneho tempomatu DRCC (Dynamic Radar Cruise Control) a asistenta rozpoznávania dopravných značiek RSA.

PRESKÚMAJTE PONÚKANÉ VARIANTY FARIEB

Pustite sa do konfigurácie svojho vysnívaného modelu UX podľa vlastných predstáv, pohrajte sa s variantami farieb alebo pokračujte ďalej a pozrite sa na vlastnosti modelu a snímky v galérii.

  Klepnite na auto a otočte

  UX 250h 2WD LUXURY / Čierna

SPOZNAJTE LEXUS UX

 • SPOZNAJTE LEXUS UX

  Vyššie uvedený model nie je reprezentatívny pre tento rad.


 

 
  2019 lexus ux sunrise to sunrise campaign banner

OD ÚSVITU PO ÚSVIT

24-HODÍN V MESTE S LEXUS UX

Zistite prečo je Lexus UX perfektné vozidlo na nepretržité skúmanie mesta s našimi interaktívnymi hodinami.


 

 
  ALTERNATIVE 2019 EURO NCAP PLACEHOLDER ASSET

EURO NCAP

KOMPAKTNÝ A ZÁROVEŇ BEZPEČNÝ

Nový Lexus UX dosiahol v najnovších testoch Euro NCAP maximálne päťhviezdičkové ohodnotenie. Tento crossover teda patrí k najbezpečnejším vozidlám vo svojej kategórii v oblasti ochrany vodiča aj posádky. Zároveň je v danej triede najlepší v ochrane chodcov a cyklistov vďaka systému automatického núdzového brzdenia.

Je vybavený najnovšou verziou paketu Lexus Safety System+, ktorý zahŕňa technológie aktívnej bezpečnosti Lexus. Okrem toho sa môže pochváliť mimoriadnymi parametrami pasívnej bezpečnosti vďaka mimoriadne tuhej podvozkovej platforme GA-C (Global Architecture-C) a ôsmim airbagom v štandardnej výbave.


 

 
  2018 lexus ux ar banner hybrid 1920x1920 v2

NOVÉ OBZORY

APLIKÁCIA ROZŠÍRENEJ REALITY

Obdivujte interiér a exteriér UX v plnej kráse z každého uhlu vo vysokom rozlíšení a zistite, prečo je nový Lexus UX dokonale prispôsobený požiadavkám živého mestského životného štýlu.

OSTATNÉ MODELY Z NAŠEJ MODELOVEJ RADY