v11 2018 lexus ux hero

LEXUS UX

SVETOVÁ PREMIÉRA KOMPAKTNÉHO CROSSOVERU

Pozdravte naše nové malé SUV.

NOVINKA NA OBZORE

Kompaktný crossover Lexus UX debutuje na Ženevskom autosalóne 2018. So svojim odvážnym dizajnom inšpirovaným SUV a agilnosťou riadenia hatchbacku UX posúva luxusný život v meste do novej dimenzie.

VIDEO Z ODHALENIA UX


 

 
  2018 lexus ux key features
 • ŠTÝL SUV

  Štýlový a výrazný dizajn exteriéru robí z UX unikát vo svojej triede, kombinujúc pocit bezpečia a priestrannosti s kompaktným prevedením.

 • ŠIROKÝ ROZHĽAD

  Vo vnútri kabíny je kokpit so zameraním na vodiča spojený s veliteľským, ultra-širokým pohľadom na vozovku a zvýšenou jazdnou polohou.

 • RIADENIE AKO V HATCHBACKU

  UX je prvým Lexusom postaveným na novej platforme GA-C, vďaka ktorej sa môže pochváliť najnižším ťažiskom vo svojej triede a mimoriadnou tuhosťou karosérie, čo prináša agilný zážitok z jazdy typický pre hatchback.

 • LUXUSNÝ INTERIÉR

  Remeselné spracovanie a kvalita značky Lexus sú v interéri evidentné. UX ponúka nové čalúnenie sedadiel inšpirované zrnitosťou japonského papiera, ako aj tradičné prešívané kožené čalúnenie "sashiko".

 • HYBRID BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

  V srdci UX 250h sa nachádza nový hybridný systém štvrtej generácie bez nutnosti dobíjania, prinášajúci vyššiu účinnosť a výkonnejší elektromotor. Pripravte sa na prekonanie vašich očakávaní.

 • 2,0 LITROVÝ BENZÍNOVÝ MOTOR

  UX 200 je poháňaný novým 2-litrovým benzínovým motorom s vysokou tepelnou účinnosťou a novou bezstupňovou automatickou prevodovkou CVT.

 • HYBRID ALEBO BENZÍN

  UX prichádza s dvoma novými pohonnými jednotkami: UX 250h je vybavený novým hybridným systémom štvrtej generácie bez nutnosti dobíjania, zatiaľ čo UX 200 je poháňaný novým 2-litrovým benzínovým motorom.

 • 
 

 
  2018 lexus ux portrait go beyond

  LEXUS UX

  CHOĎTE ZA HRANICE KONVENČNÝCH CROSSOVEROV

  Vyzývajúc všetko, čo tu bolo doteraz, nový crossover Lexus UX spája odvážny urbanistický dizajn s nezameniteľnou silou. Na boku jeho tvarovaného tela nachádzame čisté a dynamické línie.

  Spredu upúta výrazná predná mriežka so zaujímavým sieťovým vzorom, ktorý smerom od stredového znaku Lexus postupne mení tvar, zatiaľ čo trojité LED svetlomety sú podčiarknuté dennými svetlami v tvare šípky.

  Za účelom inovácie dizajnérsky tím UX vyvinul množstvo prelomových zlepšení aerodynamiky. Patrí medzi ne aj tvar zadného kombinovaného svetla, ktorý pomáha stabilizovať vozidlo pri bočnom vetre, a stupňovité oblúky blatníkov, vylepšujúce ovládanie v zákrutách.

 • 
 

 
  2018 lexus ux portrait embrace japanese

  LEXUS UX

  NECHAJTE SA UCHVÁTIŤ JAPONSKÝM DIZAJNOM A REMESELNÝM SPRACOVANÍM

  Pri novom crossoveri Lexus UX sa náš kreatívny tím rozhodol eliminovať konvenčné hranice medzi exteriérom a interiérom.

  Pri pohľade zo sedadla vodiča sa zdá, že prístrojová doska prechádza cez čelné sklo do kapoty. Tento šikovný efekt umožňuje vodičovi lepšie vnímať veľkosť vozidla, čo v kombinácii s vynikajúcou viditeľnosťou vpredu uľahčuje manévrovanie v meste.

  Motív pokračuje pri koženom čalúnení "sashiko", technike šitia používanej na posilnenie uniforiem pre Judo a Kendo. Navyše jedna z možností čalúnenia UX zobrazuje jemný vzor papiera posuvných dverí "shoji", ktoré sú často vídané v japonských domoch.

 • 
 

 
  2018 lexus ux portrait seek new

  LEXUS UX

  HĽADAJTE NOVÉ SPÔSOBY POHONU A BEZPEČNOSTI

  Počnúc novým podvozkom a zavesením kolies, tuhé telo a nízke ťažisko robia z UX agilný a zábavný crossover. Ďalej máte možnosť výberu z dvoch pokročilých pohonných jednotiek: Hybridný pohon bez nutnosti dobíjania v UX 250h, ktorý má nízke emisie a je k dispozícii aj s pohonom všetkých štyroch kolies, alebo UX 200 so živým benzínovým pohonom.

  Okrem mnohých inovatívnych technológií, ako napríklad panoramatický monitor či audiosystém svetovej triedy Mark Levinson® Premium Surround, sú všetky verzie UX štandardne vybavené systémom Lexus Safety System +. Patrí sem Prednárazový bezpečnostný systém s detekciou chodcov, Asistent pre udržanie jazdy v jazdnom pruhu, Automatické ovládanie diaľkových svetiel pre lepšie videnie v noci a Adaptívny tempomat, ktorý reguluje vašu rýchlosť podľa vozidla pred vami.

TLAČOVÁ KONFERENCIA ZNAČKY LEXUS V ŽENEVE

Next steps