1. new-cars
  2. RZ
  3. Overview
  4. A New Way to Drive

PRVKY MODELU RZ

NOVÝ SPÔSOB JAZDY

PRVKY MODELU RZ

KOKPIT TAZUNA

Kokpit modelu RZ 450e je stelesnením odvážneho zdokonalenia koncepcie Tazuna, v ktorej sa spája poloha vodiča za volantom s precíznym usporiadaním meracích prístrojov, ovládacích prvkov a dotykového displeja. Cieľom je vytvorenie priestoru, v ktorom na ovládanie vozidla stačia len drobné pohyby rúk a očí. Inšpiráciou tohto princípu boli konské opraty a ich nepatrné pohyby, ktorými jazdec ovláda koňa.

*Funkcia One Motion Grip bude uvedená na trh v roku 2025

 

PRVKY MODELU RZ

ERGONOMICKÝ DIZAJN

Optimalizáciou prešlo aj usporiadanie projekčného displeja a multimediálneho displeja s uhlopriečkou 14”. Prístrojová doska je posadená nižšie, vďaka čomu sa zväčšilo zorné pole vodiča. Tento čistý a minimalistický vzhľad má menej prvkov a menej ozdôb, avšak naďalej sú tu použité najkvalitnejšie materiály. Stredová konzola obsahuje nový otočný ovládač systému elektronického radenia prevodových stupňov, ktorý odráža celkovú jednoduchosť dizajnu.
PRVKY MODELU RZ

SYSTÉM ELEKTRONICKÉHO RIADENIA ONE MOTION GRIP

Ak chcete zvýšiť dynamický výkon, vyberte si voliteľný systém elektronického riadenia One Motion Grip s riadiacou tyčou. Táto svetová novinka od spoločnosti Lexus bude k dispozícii v prvom polroku 2025.