1. New Cars
  2. All-New UX 300e
MENU
MENU
SVETOVÁ PREMIÉRA

NOVÝ MODEL UX 300e

Objavte zdokonalenú podobu prvého modelu batériového elektrického vozidla značky Lexus, ktorá ponúka viac bezpečnostných funkcií, dlhší dojazd o viac ako 40 %, pokročilejšie technológie a hlbší zážitok z jazdy.

ŠPIČKOVÝ VÝKON, VÄČŠIA BEZPEČNOSŤ

PRIEKOPNÍK ELEKTRIFIKÁCIE

Nový model UX300e je vývojovým zdokonalením prvého sériového modelu batériového elektrického vozidla (BEV) značky Lexus. Vozidlo je vysoko hodnotené vďaka svojmu osobitému dizajnu mestského kompaktného crossoveru a veľkosti karosérie s vynikajúcou ovládateľnosťou, ako aj vďaka vysokej kvalite jazdy a tichosti, akú dokáže ponúknuť len BEV. Najnovší model ponúka dojazd 450 km, čo je nárast o viac ako 40 % v porovnaní s predchodcom, a energetickú účinnosť 166,7 Wh/km.
ŠPIČKOVÝ VÝKON, VÄČŠIA BEZPEČNOSŤ

HLBŠÍ ZÁŽITOK Z JAZDY

Vozidlo má plynulé spojenie medzi spomaľovaním, riadením a zrýchľovaním vo všetkých jazdných situáciách. Tuhosť karosérie nového modelu UX300e sa zvýšila vďaka 20 pridaným bodovým zvarom. Nízko položené ťažisko je výsledkom umiestnenia akumulátora pod podlahou, výkonných tlmičov štandardne inštalovaných vzadu a optimálneho vyladenia elektrického posilňovača riadenia (EPS) a tlmičov. Výsledkom je ostrá a kultivovaná jazda, ktorá sa vyznačuje vyššou kvalitou a priamosťou a lepšou odozvou.
ŠPIČKOVÝ VÝKON, VÄČŠIA BEZPEČNOSŤ

LEXUS SAFETY SYSTEM +

„Prednárazová bezpečnostná“ funkcia, ktorá cez deň deteguje cyklistov a v noci chodcov, je rozšírená o detekciu protiidúcich vozidiel pred odbočením vpravo na križovatke a detekciu chodcov prechádzajúcich cez cestu pri odbočení vpravo alebo vľavo. Okrem toho boli pridané funkcie, ako napríklad asistent núdzového riadenia. Funkcia regulácie rýchlosti v zákrutách spomaľuje vozidlo v predstihu podľa veľkosti zákruty.

ŠPIČKOVÝ VÝKON, VÄČŠIA BEZPEČNOSŤ

PANORAMATICKÝ MONITOR

Panoramatický monitor kombinuje obraz z kamier namontovaných na prednej, zadnej, ľavej a pravej strane vozidla a zobrazuje ho na centrálnom displeji. Pridaná je nová funkcia zobrazenia priehľadnej podlahy, ktorá pomáha vodičovi zistiť stav vozovky pod vozidlom a polohu pneumatík na základe kompozície predtým odfotografovaných záberov povrchu vozovky.
„Model UX300e dosiahol výrazné predĺženie dojazdu ako hodnotné vozidlo BEV, ktoré je na mieru šité životnému štýlu zákazníka. Budeme pokračovať vo vylepšeniach smerujúcich k dosiahnutiu uhlíkovo neutrálnej spoločnosti.“

Hlavný konštruktér Micuteru Emoto

VIAC PRIPOJENIA NEŽ KEDYKOĽVEK PREDTÝM

Multimediálny systém a pripojené služby boli prepracované. Okrem väčšieho 12,3-palcového dotykového displeja s vyšším rozlíšením je systém vybavený intuitívnym rozhraním, ktoré sa ľahko ovláda. Pripojený navigačný systém využíva informácie z máp v cloude na získavanie dopravných informácií a informácií o dostupnosti parkovacích miest v reálnom čase.

Systémy Apple CarPlay™ a Android Auto™* boli nastavené na používanie špeciálnych funkcií na displejoch vo vozidle. Systém Apple CarPlay™ podporuje okrem bežného pripojenia USB aj bezdrôtové pripojenie Wi-Fi. Funkcia webového prehliadača umožňuje používateľom prezerať webové stránky prostredníctvom internetového pripojenia s využitím modulu dátovej komunikácie (DCM).

Vyslovením vopred nastaveného aktivačného slova (napr. „Hej, Lexus!“) možno aktivovať funkciu rozpoznávania hlasu bez toho, aby ste museli ovládať prepínač alebo zastaviť práve prehrávanú hudbu. Okrem toho možno systém ovládať prirodzenou rečou, ako keby ste sa rozprávali s vozidlom.

Úroveň nabitia akumulátora či dojazd vozidla si môžete skontrolovať aj pomocou smartfónu. K dispozícii sú aj služby, ako napríklad diaľkové ovládanie klimatizácie, ktoré umožňuje vodičovi spustiť klimatizáciu pred nastúpením do vozidla. Funkcia „Uzamknúť štartovanie môjho auta“ umožňuje vodičovi zakázať spustenie systému elektrického vozidla (EV) na požadované časové obdobie, čím sa zvyšuje bezpečnosť, keď sa vozidlo nepoužíva.

Smartfóny sa dajú použiť ako digitálny kľúč pre nový model UX300e. Okrem toho, že prostredníctvom obrazovky smartfónu môžete zamknúť/odomknúť dvere vozidla, je možné aj spustiť systém EV stlačením vypínača, keď máte pri sebe smartfón. S digitálnym kľúčom môže byť kompatibilných viacero vozidiel a možno ho prenášať medzi smartfónmi. Vozidlá sa tak dajú ľahko požičiavať na diaľku medzi rodinnými príslušníkmi alebo priateľmi.
JAZDA BEZ KOMPROMISOV

PRAKTICKÁ VYUŽITEĽNOSŤ A TICHOSŤ

Tvar a usporiadanie spínačov na prístrojovej doske a v oblasti konzoly sú optimalizované v spojení s dotykovým displejom. V prednej časti konzoly pribudli dva nové konektory USB (typ C) na nabíjanie, čo spolu s osvetlením LED na hornej ploche konzoly zvyšuje mieru praktického využitia.

Akumulátor umiestnený pod podlahou funguje ako zvuková bariéra. Do úvahy sa vzali aj faktory ako hluk vetra, kamienky, piesok atď., ktoré takisto počuť v dôsledku chýbajúceho hluku z motora a prevodovky. Vnútorný priestor je navyše príjemne tichý.