1. New Cars
  2. All-New RX
  3. Focused On Drivers
MENU
MENU

PRVKY MODELU RX

ZAMERANIE NA VODIČA

PRVKY MODELU RX

KOKPIT TAZUNA

Dizajnová koncepcia Tazuna spoločnosti Lexus, ktorá získala svoj názov z japonského výrazu pre „uzdu“, sa zameriava na priame, ale pritom intuitívne ovládanie. Zdroje informácií, ako napríklad 14-palcová obrazovka multimediálneho systému, multiinformačný displej či projekčný displej, sú zoskupené tak, aby sa ich obsah dal prečítať s čo najmenším pohybom očí a hlavy. Hlavné spínače a ovládacie prvky sú tiež ľahko dostupné.

 

 

 

PRVKY MODELU RX

VRÚCNE PRIVÍTANIE

Po otvorení dverí vodiča sa na displeji na prístrojovej doske zobrazí silueta vozidla a model RX vás privíta menom. Po zošliapnutí brzdového pedála začne jemne pulzovať štartovacie tlačidlo, následne kokpit ožije koordinovanou grafikou a zvukmi jednotlivých prístrojov a projekčný displej spoločne so 14-palcovou obrazovkou upriamia pozornosť na cestu vpredu.
PRVKY MODELU RX

EXTRA VEĽKÁ 14-PALCOVÁ DOTYKOVÁ OBRAZOVKA

Dotyková obrazovka s uhlopriečkou 14 palcov a vysokým rozlíšením patrí medzi najväčšie dostupné obrazovky. Poskytuje prístup k informáciám rôznych systémov, ako je navigácia, audiosystém či klimatizácia, a vďaka ideálnemu umiestneniu ju môžete počas jazdy pohodlne používať.
PRVKY MODELU RX

ŠPECIÁLNE TVAROVANÝ VOLANT

V prípade volantu sa tvorcovia osobitne zamerali na jeho tvar a prierez, aby pôsobil príjemne na dotyk a poskytoval viac stability pri riadení. Nový dizajn dostali aj opierky na palce a dotykové spínače.