1. New Cars
  2. All New NX
VYBERTE SI

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

Prichádza SUV ďalšej generácie, ktoré vás uchváti a zaplaví emóciami v každom okamihu. Nádherný vzhľad, prvotriedne systémy plug-in hybridného pohonu a hybridného pohonu bez nutnosti dobíjania Lexus a výkon, ktorý vás nadchne a umožní lepšie precítiť každý jeden okamih. Pocit z nového modelu Lexus NX prekonáva všetko, čo tu bolo doteraz.

ČISTÉ NADŠENIE

 

Nový Lexus NX využíva prvotriedne systémy plug-in hybridného pohonu a hybridného pohonu bez nutnosti dobíjania od automobilky Lexus, ktoré sú výsledkom 15-ročných priekopníckych skúseností v oblasti elektrifikácie. Úžasný výkon a ohromná akcelerácia sa spájajú s najnižšími hodnotami spotreby paliva a emisií v tejto triede vozidiel. Bez obetovania batožinového priestoru alebo zníženia objemu palivovej nádrže poľahky zvládnete jazdu po diaľniciach i okresných cestách a zároveň si vychutnáte pocit kultivovanosti a zábavy.

JAZDITE S ISTOTOU

Uchopte volant nového modelu Lexus NX a okamžite pocítite jeho elektrifikovaný výkon a obratnosť. Ticho pri jazde umocňuje vaše prepojenie s cestou, rovnako ako vylepšená aerodynamika a nižšie ťažisko. Pri zatáčaní alebo zrýchľovaní dochádza k úžasnej súhre medzi pohonnou jednotkou, novým tuhým podvozkom a mimoriadne precíznym riadením. Svojou dynamickou presnosťou vás vozidlo nabudí a rovnako aj upokojí. A to je presne to, čo nazývame Lexus Driving Signature.

VIAC KONTROLY NAD VOZIDLOM

V novom modeli Lexus NX sa pri návrhu kokpitu vodiča po prvýkrát uplatnila koncepcia Tazuna. Vychádza z japonského výrazu, ktorý označuje ovládanie koňa jazdcom pomocou uzdy a jej zámerom je poskytnúť vodičovi priamu a intuitívnu kontrolu nad vozidlom v zmysle zásady „ruky na volant, oči na cestu“. Dodáva vodičovi pocit istoty a kontroly nad vozidlom a jeho okolím.

THE ALL-NEW NX GALLERY

Explore in greater detail the functional beauty of the all-new NX inspired by advanced technology and fashion.

PRIVÍTANIE V ŠTÝLE OMOTENAŠI

Keď sa k vozidlu priblížite, privíta vás rozsvietením kľučiek na dverách. Vo vnútri zasa nájdete viacfarebné ambientné osvetlenie, ktoré vám umožní pretvoriť si kabínu pomocou palety 64 odtieňov. Všade nájdete známky starodávnej japonskej filozofie Omotenaši, ktorej základom je predvídanie vašich potrieb. Nádherne spracovaný, komfortný a priestranný interiér je rajom remeselného majstrovstva a zároveň aj dokonalým prostredím na počúvanie nového prémiového systému Mark Levinson® s priestorovým zvukom a 17 reproduktormi. Vzrušujúci a zároveň upokojujúci priestor, kde všetko spríjemňuje klimatizačný systém s technológiou S-Flow, ktorá dokáže rozpoznať obsadené sedadlá alebo dopadajúce slnečné lúče, na základe čoho upravuje klímu v interiéri.

ZOSTANTE V SPOJENÍ

O digitálne pripojenie sa stará jedinečná cloudová navigácia a nová generácia multimediálneho systému. Aktualizácie vzduchom (OTA) sú zárukou toho, že si zakaždým vychutnávate ten najlepší a najnovší zážitok. Hlasom môžete ovládať ešte viac funkcií než kedykoľvek predtým, pričom systém inteligentne reaguje na vaše hlasové povely. Šikovná aplikácia Lexus Link vkladá do vašich rúk technológiu, ktorá umožňuje okrem iného na diaľku vyhriať vozidlo počas chladných rán, naplánovať nabíjanie vozidla či sledovať cestu.

 

DOKONALÁ PREPRACOVANOSŤ

Okúste nepopierateľne sebavedomý charakter vychádzajúci z exkluzívneho rodokmeňa. Potešenie z jazdy je štandardnou súčasťou nového modelu Lexus NX. Odvážny štýl exteriéru, ktorý umocňuje výrazne tvarovaná predná časť a charakteristická mriežka chladiča, dopĺňa široký postoj vozidla pri pohľade zozadu. Zručne vytvorené charakteristické línie poukazujú na živelnosť, ktorá drieme pod povrchom. Celkový vzhľad dotvára elegantný svetelný podpis jednodielneho zadného svetla a nové štýlové 20-palcové disky kolies. Vozidlo prekračuje rámec čírej estetiky a prináša funkčnú krásu

TOTÁLNY POCIT ISTOTY

Pocit istoty a ochrany sa vďaka vylepšenému systému Lexus Safety System +3 posúva na celkom novú úroveň. V novom modeli Lexus NX zažíva premiéru elektronická západka s asistentom bezpečného vystupovania, ktorý automaticky zabráni otvoreniu elektronicky aktivovaných dverí, ak sa zozadu približujú iné vozidlá. Nový model NX ďalej zvyšuje pocit ochrany a uľahčuje vám život vďaka schopnosti zaparkovať stlačením tlačidla. Táto funkcia prehľadáva okolie a vie dokonca rozpoznať parkovacie miesta, ktoré často používate. Nech už sa v tomto vozidle vyberiete kamkoľvek, môžete si byť istí, že máte neustále na svojej strane tie najnovšie technológie.