concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLÁ

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

LEXUS DAL DIZAJNOVÚ ELEGANCIU A IMAGINATÍVNE TECHNOLÓGIE PRIPRAVOVANÉMU SCI-FI FILMU LUCA BESSONA VALERIÁN A MESTO TISÍCICH PLANÉT

NAZRITE DO ZÁKULISIA SPOLUPRÁCE SPOLOČNOSTI LEXUS A TVORIVÉHO TÍMU FILMU VALERIÁN
A MESTO TISÍCICH PLANÉT OD LUCA BESSONA NA TVORBE FUTURISTICKEJ VESMÍRNEJ LODE SKYJET

Na oslavu svojej tvorivej spolupráce s tvorcami pripravovaného sci-fi filmu Luca Bessona Valerián a Mesto tisícich planét dnes značka luxusných automobilov Lexus umožnila nazrieť do zákulisia spolupráce na projekte filmovej vesmírnej lode SKYJET. Predstavila tiež svoju filozofiu dizajnu a technológií, ktorá bola inšpiráciou pre prvky konečnej podoby lode SKYJET, a to doposiaľ nevídaným spôsobom.

Séria dokumentov o dizajne a technológiách, ktorá je dostupná na webových stránkach spoločnosti Lexus International (www.lexus-int.com), mapuje cestu lode SKYJET od jej pôvodného konceptu, vizionárskeho nápadu režiséra Luca Bessona, cez vizualizáciu z dielne hlavného dizajnéra konceptu Bena Maura až po spoluprácu so značkou Lexus, ktorá ako jediná splnila Bessonove predstavy o dopravnom prostriedku, ktorý by sa hodil do Valeriánovho sveta, zasadeného do budúcnosti vzdialenej 700 rokov.

Zážitok umocní krátke 90-sekundové video s názvom „Ako vznikala loď SKYJET“, ktoré má dnes premiéru ako súčasť obsahovej série. Poskytuje exkluzívny pohľad do zákulisia projektu SKYJET na scéne s režisérom Lucom Bessonom a hercom Danom DeHaanom, predstaviteľom hlavnej postavy Valeriána. Prináša tiež odborný komentár producentky Virginie Besson-Silla, dizajnéra konceptu Bena Maura a hlavného konštruktéra spoločnosti Lexus Takeakiho Kata.

„Technológie budú neustále napredovať a dnes nemôžeme s istotou vedieť, čo sa stane v ďalekej budúcnosti, avšak v spoločnosti Lexus neustále posúvame hranice a snažíme sa aspoň predstaviť si to,“ hovorí hlavný konštruktér spoločnosti Lexus Takeaki Kato

TECHNOLÓGIA BUDÚCNOSTI

Pri navrhovaní interiéru koncepčného modelu vesmírnej lode sa tvorivý tím filmu Valerián a Mesto tisícich planét inšpiroval značkou Lexus a jej víziou budúcnosti v oblasti umelej inteligencie a vyspelých technológií HMI pre komunikáciu medzi človekom a strojom. Tie predstavujú ambíciu značky vytvárať vozidlá, ktoré splynú s vodičom v jedno a umožnia mu ovládanie jednoduchým gestami rúk, ako je to napríklad v prípade holografickej technológie v koncepte LF-FC, alebo dokonca pomocou ľudskej mysle.

Konečný dizajn futuristickej lode SKYJET prináša upravené stvárnenie „vretenovitej“ mriežky chladiča, charakteristickej pre značku Lexus, a podobné riešenie svetlometov ako v kupé Lexus LC 2017, ktoré charakterizuje športový aerodynamický tvar. Do deja filmu je navyše začlenená aj imaginárna energetická kapsula budúcnosti, inšpirovaná prácou spoločnosti Lexus na inovatívnej technológii vodíkových palivových článkov.

Ďalší exkluzívny pohľad na vesmírnu loď SKYJET sa fanúšikom naskytne v novej reklame Lexus SKYJET, kde loď presviští cez Valeriánov svet. Reklama má premiéru dnes, pričom očakávaná celosvetová premiéra filmu Valerián a Mesto tisícich planét v kinách je 21. júla 2017.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, akú úlohu zohrala spoločnosť Lexus pri stvárnení konečnej podoby vesmírnej lode SKYJET,
navštívte stránku https://www.lexus-int.com

O FILME VALERIAN

Film vychádzajúci z ikonického komiksového seriálu Valerian a Laureline dokázal vizionársky scenárista a režisér Luc Besson posunúť do modernej, jedinečnej a výpravnej ságy v duchu sci-fi. Valerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) sú špeciálni vládni agenti pre správu ľudských území, úlohou ktorých je udržiavať poriadok v celom vesmíre. Na rozkaz veliteľa Filitta (Clive Owen) sa obidvaja vydávajú na misiu do dych berúceho medzigalaktického mesta Alpha, rýchle rastúcej metropole plnej obrovského množstva tvorov zo všetkých kútov vesmíru.

Sedemnásť miliónov obyvateľov dlhé roky žilo spolu a spoločne sa delilo o svoje schopnosti, technológie a zdroje v prospech všetkých. Bohužiaľ nie všetci to vidia rovnako a niekde v pozadí sa začína schyľovať k veľkému nebezpečenstvu.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.