concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

NOVINKY A UDALOSTI

SPÄŤ NA ČLÁNKY

SVETOVÁ PREMIÉRA CELKOM NOVÉHO MODELU RX NA MEDZINÁRODNOM AUTOSALÓNE V NEW YORKU

RX New York MS

LEXUS SO SVOJÍM RX ŠTVRTEJ GENERÁCIE CHCE OPÄŤ URČOVAŤ MERADLA V SEGMENTE LUXUSNÝCH VOZOV SUV

RX, najpredávanejší model v 26ročnej histórii značky (predaných cez 2,1 mil. vozov), tvorí tridsať percent všetkých doposiaľ predaných vozov značky Lexus. Na tomto trende staví aj nový model s kompletne prepracovaným luxusným interiérom, ktorému sekunduje vycizelovaný a veľmi atraktívny nový štýl vonkajšku.

Nový smelý a atraktívny vonkajšok

To, že nový RX pôsobí opticky veľmi výrazne, je zrejmé už na prvý pohľad. Celkom nové predné partie zdôrazňuje ešte smelšia maska chladiča v tvare vretena s chrómovým lemovaním, rovnako tak ako LED svetlomety s troma zdrojmi, tvarované do podoby písmena "L". Spoločne s prepracovanými hmlovými svetlami pôsobí RX vskutku elegantne a súčasne futuristicky. Atleticky pojatý predný blatník dodáva vozu športový charakter.

Zadné partie sa vyznačujú ostrejšími krivkami a pôsobia dojmom mimoriadnej stability, čo ešte zdôrazňujú nové koncové svetlá v tvare písmena "L", obopínajúce boky vozidla. Po ich rozsvietení voz pôsobí ako ešte širší a rozhodnejší. Po aktivácii sa rozprestrie jasné svetlo po strane pozdĺž karosérie smerom k piatym dverám — po prvý raz u modelu značky Lexus.

Kabína nového RX je zhmotnením pohodlia a luxusu, teraz s iným usporiadaním dekórov, z ktorých vyžaruje špičkové spracovanie, alebo so špeciálne upravenými drevenými dekórmi rezanými laserovým lúčom, ktoré si môže objednať každý, kto zatúži po ešte vyššej dávke luxusu. V strede pozornosti je veľký displej HUD s projekciou na predné sklo, zatiaľ čo oblasť pre zobrazovanie informácií, ktorej súčasťou je teraz displej o uhlopriečke 12,3", bola od hlavnej oblasti pre ovládanie oddelená.

Hladko bežiace, výkonné a hospodárne pohonné jednotky

Nový Lexus RX sa bude ponúkať s modernizovaným a výkonnejším zážihovým motorom 3,5 l V6 o výkone až 300 k, v kombinácii s novou osemstupňovou automatickou prevodovkou, resp. vo verzii s plne hybridným pohonom.

Všetky motory pre nové RX boli vyladené s ohľadom na nízku spotrebu a emisie CO2.

Lepšia ovládateľnosť aj stabilita

Celkom nové RX bolo navrhnuté tak, aby sa ovládateľnosťou vyrovnalo bežným cestovným vozom. Celý podvozok bol zosilnený v záujme vyššej stability a čo najlepšej ovládateľnosti v zatáčkach. Štruktúra karosérie je pevnejšia a vykazuje vyššiu tuhosť, čo je kľúčom k dobrej odozve od riadenia a taktiež k utlmeniu hluku prichádzajúceho do kabíny od motora a vozovky. Model rovnako ponúkne systém integrovaného riadenia dynamiky vozidla (VDIM), ktorý dokáže rozpoznať potenciálne nebezpečné situácie a automaticky (často nepostrehnuteľne) zareagovať tak, aby vodič pri nájazde do zatáčok a na výjazde z nich nikdy nestratil kontrolu. K ešte lepšej ovládateľnosti a stabilite RX na suchom i mokrom povrchu prispieva stály pohon všetkých kolies.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.