concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

NOVINKY A UDALOSTI

SPÄŤ NA ČLÁNKY

KOLEKCIA SENSE-WEAR ZVOLENA VÍŤAZOM SÚŤAŽE LEXUS DESIGN AWARD 2015

2015 LexusDesignAward winner teaser

LEXUS S POTEŠENÍM OZNAMUJE, ŽE PROJEKT SENSE-WEAR OD EMANUELY CORTI A IVANA PARATIHO (ZO ZOSKUPENIA CARAVAN) ZÍSKAL OCENENIE GRAND PRIX V RÁMCI DIZAJNOVEJ SÚŤAŽE LEXUS DESIGN AWARD 2015.

Lexus s potešením oznamuje, že projekt Sense-Wear od Emanuely Corti a Ivana Paratiho (zo zoskupenia Caravan) získal ocenenie Grand Prix v rámci dizajnovej súťaže Lexus Design Award 2015. Ocenenie víťazovi predal Tokuo Fukuichi, prezident spoločnosti Lexus International, na slávnostnej akcii dnes usporiadanej vo výstavných priestoroch Lexus Space na milánskom týždni dizajnu.

Sense-Wear je kolekciou oblečenia a doplnkov, ktorých cieľom je zlepšiť zmyslové vnímanie. Niektoré prvky majú fyzické pocity utlmiť, zatiaľ čo iné sa ich snaží zvýrazniť, a tak nositeľ zakúša celkom odlišnú formu zmyslového vnímania. Pod dohľadom mentora Robin Hunickeovej pripravili návrhári prototyp vystavovaný na expozícii Lexus Space v Miláne.

Komentujú víťazi Emanuela Corti a Ivan Parati: “Z tohto ocenenia máme ohromnú radosť! K účasti v tejto súťaži sme sa rozhodli preto, že sa nám obzvlášť páčila téma, teda Zmysly. Veľa sme sa venovali prieskumu a narazili na celý rad vecí, ktoré by mohli viesť k novým dizajnovým nápadom. Potom sme zvolili jeden projekt: odevy, ktoré by mohli zlepšiť život ľudí, najmä jednotlivcov so špeciálnymi potrebami. Navštívili sme odborné inštitúcie, podelili sa o svoje nápady s terapeutmi a takto získané informácie sme do projektu začlenili. A teraz vlastne pozorujeme, že podobné odevy by mohli byť užitočné aj množstvu ďalších ľudí. V bežnom každodennom živote musíme niekedy čeliť stresovým situáciám, keď by sme okolo seba najradšej vybudovali nejakú bariéru. Takže toto ocenenie je pre nás skvelou príležitosťou ako naše nápady ďalej rozvíjať a dúfajme taktiež pomôcť ľudom v budúcnosti."

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.