concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

REVOLUČNÝ KONCEPT
SEDADIEL

Na tohoročnom autosalóne v Paríži sa vo svetovej premiére predstavuje revolučná koncepcia sedadiel Lexus „Kinetic Seat“; unikátna konštrukcia pružnej siete prehodnocuje princípy optimálneho sedenia pri cestovaní automobilom.

Ľudská chrbtica svojím pohybom stabilizuje hlavu. Umožňuje otáčanie panve a hrudníka v opačnom smere, a stabilizuje tak pohyb hlavy aj behom chôdze alebo behu.

PAVUČINA
KOMFORTU

V snahe simulovať tento pohyb u sedadiel automobilu sa sedadlo spoločne s operadlom pohybujú kinetickou silou v dôsledku pôsobenia váhy pasažiera a vonkajších síl. Pri sedení konštrukcie jednoducho pomáha stabilizovať pohyby hlavy v dôsledku pohybov vozidla, čo sa odráža v nemennosti zorného pola vodiča. Zaťaženie cestujúcich sa týmto znižuje a súčasne je uľahčené riadenie a zvyšuje sa pohodlie.

„Čalúnenie“ rámu sedadiel sa skladá z pružnej polygonálnej siete tvorenej vláknami, ktoré sú natiahnuté v radiálnom smere od stredu operadla. Sieť je dostatočne pružná na to, aby sa dokonale prispôsobila tvaru ľudského tela; zároveň dobre rozkladá zaťaženie s ohľadom na pohodlné sedenie po dlhšiu dobu.

ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA NEROVNOSTÍ

Stred operadla je vo výške lopatiek, čo navodzuje rotačný pohyb hrudníka okolo osi otáčania sedadla. Týmto spôsobom sa napomáha stabilizácii hlavy s vysokou mierou podpory. Sedadlá sú okrem toho štíhlejšie a prispievajú k nižšej hmotnosti celého vozidla.

Osnovné vlákna polygonálnej siete u operadiel sú vyrobené z ekologicky šetrného materiálu* (syntetický proteín pavúčieho hodvábu) namiesto látok na ropnej báze. Hlavným komponentom tohto materiálu je proteín, ktorý sa vytvára pomocou mikrobiálnej fermentácie, potom sa spriada a spracováva do podoby nového materiálu, ktorý sa vyznačuje mimoriadnou pevnosťou a schopnosťou pohlcovať razy.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.