concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

SPÄŤ NA ČLÁNKY

LEXUS JE INŠPIRÁCIOU TÝŽDŇA DESIGNU V MILÁNE

LDA Anticaption 1

Medzinárodne preslávené návrhárske štúdio Formafantasma sa inšpirovalo designovou filozofiou, remeselným spracovaním a vyspelými technológiami Lexus pre vytvorenie imerzívnej prezentácie na milánskom týždni designu 2016 (Salone del Mobile). Expozícia s názvom „Lexus – An Encounter with Anticipation“ tvorí ústrednú časť našej prezentácie na celosvetovo najväčšej designovej výstave v priestoroch Spazio Lexus – Torneria (je usporiadaná od 12. do 17. apríla, predpremiéra pre média 11. apríla).

Viacvrstvová prezentácia zachycuje podstatu „hladkej intuície“, ktorá je stredobodom nášho prístupu k designu. Spoločne s tým sa stavia na vplyvaní „Omotenashi“ – tradície japonskej pohostinnosti, s cieľom vyjadriť to, ako tvoríme výnimočné vozidlá schopné uspokojiť všetky želania vodiča. Inštalácia na výstave je akousi interpretáciou samotnej podstaty našej priekopníckej technológie vodíkových palivových článkov, ktorú demonštrujeme prostredníctvom úchvatného konceptu sedanu LF-FC.

V prvej časti trojdielnej inštalácie sa predstavujú nové kusy nábytku štúdia Formafantasma, pri tvorbe ktorej sa uplatnili tie isté náročné procesy lakovania a ručnej povrchovej úpravy, ktoré poslúžili pre vytvorenie celkom dokonalého povrchu koncepčného modelu LF-FC.

LDA Anticaption 2

V prvej časti trojdielnej inštalácie sa predstavujú nové kusy nábytku štúdia Formafantasma, pri tvorbe ktorých sa uplatnili tie isté náročné procesy lakovania a ručnej povrchovej úpravy, ktoré poslúžili k vytvoreniu celkom dokonalého povrchu koncepčného modelu LF-FC.

V poslednej časti expozície je nová kinetická plastika, ktorá sa odkazuje na atóm vodíka a je poháňaná na báze pozoruhodnej technológie palivových článkov, ktorú využíva aj koncept LF-FC.

Ďalším zážitkom budú mi. nové kulinárske návrhy šéfkuchára Yoji Tokuyoshiho, oceneného michelinskou hviezdou, ktorý sa inšpiroval prirodzeným vzťahom medzi vodíkom a vodou v prepracovanom systéme palivových článkov Lexus.

Vysvetľujú talianski návrhári zo štúdia Formafantasma, momentálne pôsobiaci v Amsterdame: „Naším cieľom bolo spojiť ducha vopred zameranej intuície, ktorá je samotným zmyslom designu, a vyjadriť našu túžbu – spoločne s automobilkou Lexus – vytvárať produkty vykazujúce estetickú krásu a udržateľnosť.“

LDA Anticaption 3

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.