concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

SPÄŤ NA ČLÁNKY

„OČAKÁVANIE“ ZNAČKY
LEXUS NA MILÁNSKOM
TÝŽDNI DESIGNU 2016

LDA Article 001

LEXUS UVÁDZA VÝSTAVU „LEXUS – STRETNUTIE S OČAKÁVANÍM“ V SPOLUPRÁCI S DESIGNÉRSKYM ŠTÚDIOM FORMAFANTASMA A ŠÉFKUCHÁROM JODŽIM TOKUJOŠIM.

Lexus uvedie svoju výstavu nazvanú „Lexus – stretnutie s očakávaním“ v rámci Milánskeho týždňa designu 2016, čo je najväčšia svetová výstava designu, známa tiež ako Salone de Mobile. Výstava, ktorá sa bude konať v Spazio Lexus – Torneria v Tortone v dňoch 12.–17. apríla 2016, predstavuje jedinečnú spoluprácu medzi presláveným designérskym týmom zo Štúdia Formafantasma a držiteľom michelinskej hviezdy, šéfkuchárom Jodžim Tokujošim.

Výstava ponúkne nečakané a nevídané stretnutie, ktoré návštevníkov zavedie do unikátneho sveta plného očakávaní. Návštevníci tu objavia podstatu remeselnej zručnosti značky Lexus a zistia, ako je možné technológiu a designérsku filozofiu spoločnosti Lexus previesť do estetického a emočného zážitku. Táto výstava predvída potreby a želania spoločnosti a oznamuje, ako si Lexus predstavuje doteraz nevídané veci a ako vytvára nové podoby prekvapenia a očarenia.

Výstavný priestor navrhne a pripraví Formafantasma. Mladí návrhári, stojaci za úspechom tohto amsterodámskeho štúdia, si vydobyli veľké uznanie za design výrobkov a získali nomináciu na designéra roku v rámci ocenenia Wallpaper* Design Awards 2014. Šéfkuchár Jodži Tokujoši je v kulinárskom svete tiež vychádzajúcou hviezdou a vyslúžil si svetový ohlas vďaka svojej kreativite a inováciám. Jeho nové milánskej reštaurácii Ristorante Tokuyoshi bola udelená michelinská hviezda iba desať mesiacov po otvorení. Spolupráca týchto tvorivých osobností dokonale zodpovedá cieľom výstavy „Lexus – stretnutie s očakávaním“ a jej zámeru preskúmať nové možnosti designu.

LDA Article Formafantasma 002

Takto sa Štúdio Formafantasma vyjadrilo o návšteve prevádzky Lexus v Japonsku: „Urobilo na nás dojem to, ako si Lexus zakladá na vynikajúcom remeselnom spracovaní, na celistvosti výroby a na zodpovednosti pri využívaní technológií. Mali sme pocit, že pred nami vyvstáva otvorenosť a poctivosť tejto značky ako aj základ očakávaní. To nás priviedlo ku koncepcii transparentnosti. Transparentnosť očakáva budúcnosť, ktorá je otvorená a poctivá a ktorá vedie spoločnosť k dosiahnutiu spoločných cieľov trvale udržateľného konania a progresívneho životného štýlu.“

Mark Templin (výkonný zástupca riaditeľa Lexus International) uviedol, že „Finalisti súťaže Lexus Design Award 2015 predložili na Milánskom týždni designu úžasné prezentácie. Vďaka nim zožala súťaž obrovský úspech. Účastníkom v roku 2016 odporúčame – bez ohľadu na konkrétny designérsky obor –, aby predložili svoje najkreatívnejšie nápady, ktoré sú v súlade s našou témou očakávania.“

Čo sa týka témy transparentnosti, vyhlásil šéfkuchár Tokujoši toto: „Transparentnosť nepredstavuje iba jasnosť a priehľadnosť. Byť transparentný znamená niekedy čosi neviditeľného, čo vás prinúti sa zamyslieť. Tým narastá očakávanie a zvyšuje sa radosť z odhalenia. Túto koncepciu by som chcel vyjadriť pomocou chuťových vnemov.“

Očakávanie je taktiež témou tohtoročnej medzinárodnej súťaže Lexus Design Award, ktorá napomáha rozvoju nápadov, ktoré sú prínosom pre spoločnosť a podporujú nádejných tvorcov, ktorých dielo môže prispieť k utváraniu lepšej budúcnosti. Tvorivé práce 12 finalistov súťaže Lexus Design Award 2016 budú tiež vystavené behom Milánskeho týždňa designu v rovnakých priestoroch.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.