concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

SPÄŤ NA ČLÁNKY

MENTORI

lda mentors hero

NERI & HU -

ARCHITEKTI A MEDZIOBOROVÍ NÁVRHÁRI

lda mentor nerhu

Lyndon Neri a Rossana Hu, spoluzakladatelia spoločnosti Neri & Hu Design and Research so sídlom v Šanghaji, pracujú po celom svete na rôznych projektoch stojacich na pomedzí rôznych oborov návrhu, čím vytvárajú nové paradigma vo svete architektúry. Magazín Wallpaper* v roku 2014 menoval Neri & Hu za návrhára roku (cena Designer of The Year). V roku 2013 boli uvedení do Americkej siene slávy interiérového designu. Neri & Hu sú pevne presvedčení, že kľúčovým nástrojom designu je výskum, pretože každý projekt prináša jedinečnú skladbu kontextových otázok. Neri & Hu upozorňujú, že dnešné problémy v oblasti stavebníctva presahujú hranice tradičnej architektúry, a poskytujú preto služby na poli architektúry, interiérového návrhu, generálneho plánovania, grafického návrhu a konštrukčného návrhu výrobkov. Práce Neri & Hu skorej ako na formulkovitom návrhu stavajú na vzájomnom dynamickom pôsobení skúseností, detailov, materiálov, foriem a svetla.

MAX LAMB -

NÁVRHÁRKA

lda mentor max

ELENA MANFERDINI -

NÁVRHÁRKA A ARCHITEKTKA

lda mentor elena

Elena Manferdini, zakladateľka a majiteľka štúdia Ateliér Manferdini v kalifornskom Venice, pracovala na návrhárskych, umeleckých a architektonických projektoch v Spojených štátoch, Európe a v Ázii, vr. pavilónu Múzea moderného umenia v Los Angeles. Jej firma spolupracovala s medzinárodne uznávanými spoločnosťami ako Saworski alebo Sephora a jej práce boli prezentované v najrôznejších špecializovaných časopisoch a publikáciách, ako napr. Elle, Vogue a the New York Times. V súčasnosti ako vedúci postgraduálneho štúdia na inštitúte SCI-Arc (Southern California Institute of Architecture) medzinárodne vystavuje a prednáša (napr. MIT, Princeton, Tsinghua University a Bauhaus). Nedávno jej bolo udelené špeciálne štipendium 2013 COLA Fellowship na podporu tvorby originálnych výtvarných diel. V roku 2011 obdržala prestížny ročný grant od nevládnej organizácie United States Artists (USA) a jej návrh Blossom pre spoločnosť Alessi získal prestížne ocenenie Good Design Award.

SNARKITECTURE -

UMELCI A ARCHITEKTI

lda mentor snarkitecture

Daniel Arsham a Alex Mustonen v roku 2008 založili Snarkitecture, zoskupenie postavené na spolupráci a experimentovaní na pomedzí umenia a architektúry. Už od časov štúdia v Cooper Union v New Yorku mali spoločný záujem o prelínajúci sa svet umenia a architektúry; ich prvým projektom bola práca pre Dior Homme. Snarkitecture (názov je odvodený od fantazijnej básne „The Hunting of the Snark“ spisovateľa Lewise Carrolla) navrhuje trvalé architektonické projekty a funkčné objekty s novým a fantáziu podnecujúcim účelom, v snahe evokovať údiv a podporiť interakciu umožňujúcu ľuďom priamo komunikovať s okolitým prostredím. Snarkitecture premieňa dobre známe do mimoriadnych, a tak posúva architektúru do neočakávanej role.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.