concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

SPÄŤ NA ČLÁNKY

POROTCOVIA

lda judges hero

PAOLA ANTONELLI -

KURÁTORKA

lda judge paola

Paola Antonelli od roku 1994 pracuje pre Múzeum moderného umenia; je staršou kurátorkou Oddelenia architektúry a designu a súčasne vedúcou výskumu a vývoja Múzea moderného umenia. Na jej prvú výstavu pre Múzeum moderného umenia, nazvanú Meniace sa materiály v súčasnom designe (1995), naviazala výstava Limity. Prednášala v rámci Svetového ekonomického fóra v Davosu a pôsobila v niekoľkých medzinárodných porotách súťaží architektúry a designu. Jej poslaním je neúnavne propagovať vnímanie designu, dokiaľ nebude plno uznaný a využívaný jeho pozitívny potenciál pre náš svet. V súčasnosti pracuje na niekoľkých výstavách moderného designu a tiež na publikácii Design Bites (Designové sústa) pojednávajúce o pokrmoch z celého sveta, ktoré sú uznávané ako príklady výnimočného designu.

ARIC CHEN -

KURÁTOR

lda judge aric

Aric Chen, pôvodom zo Spojených štátov, bol novo vymenovaný kurátorom designu a architektúry v budúcom múzeu vizuálnej kultúry nazývanom M+, so sídlom v kultúrnom obvode West Kowloon v Hong Kongu. Skorej pôsobil ako kreatívny riaditeľ Pekingského týždňa designu (v rokoch 2011 a 2012). Predtým pracoval v New Yorku ako nezávislý kurátor a autor so zameraním na design, kedy prispieval do desiatok publikácií a tlačovín, ako napr. The New York Times, Metropolis, Fast Company, Architectural Record a PIN-UP.

TOYO ITO -

ARCHITEKT

lda judge toyolto

Toyo Ito v roku 1965 absolvoval Fakultu architektúry na Tokijskej univerzite. Medzi jeho hlavné diela patrí: Sendai Mediatheque, knižnica Tama Art University Library (Hachioji), World Games Main Stadium (hlavný štadión Svetových hier) 2009 v Kaohsiungu (Tchaj-wan). V realizácii: Metropolitná opera Taichung Metropolitan Opera House (Tchaj-wan) a ďalšie. Z celého radu jeho ocenení je možné zmieniť Cenu Japonského architektonického inštitútu, Zlatého leva na Bienále v Benátkach (za celoživotné dielo, v rámci 8. medzinárodnej výstavy architektúry „NEXT“), Royal Gold Medal od Kráľovského inštitútu britských architektov a Pritzkerovu cenu za architektúru.

BIRGIT LOHMANN -

ŠÉFREDAKTORKA, DESIGNBOOM

lda judge birgit

Lohmannová (nar. v Hamburgu) vyštudovala priemyselný design vo Florencii a potom sa presťahovala do Milána, kde od roku 1987 žije a pracuje. Pracovala pre rad talianskych architektov a vedúcich designérov ako návrhárka a manažérka vývoja produktov. Pôsobila tiež ako historička designu pre súdne oddelenie a medzinárodné aukčné siene. Ako výskumný pracovník a prednášajúci viedla semináre o priemyselnom designe na niekoľkých prestížnych medzinárodných univerzitách. V roku 1999 spolu založila magazín designboom, ktorého je v súčasnosti šéfredaktorkou, ale súčasne pôsobí aj ako vedúca vzdelávacích programov a kurátorka medzinárodných výstav.


ALICE RAWSTHORN -

KOMENTÁTORKA ZAMERANÁ NA DESIGN

lda judge alice

Alica Rawsthornová pôsobí ako kritik designu v rámci listu International New York Times. Jej stĺpik o designe, publikovaný každý pondelok, preberajú aj ďalšie média po celom svete. Alica je kurátorkou galérie Whitechapel Gallery a súboru Michael Clark Dance Company, a ďalej šéfkou kuratória galérie Chisenhale Gallery. Jej posledná publikácia, kritikmi oceňovaná kniha Hello World: Where Design Meets Life (Ahoj svete: Kde sa design snúbi so životom) vydaná nakladateľstvom Hamish Hamilton, skúma vplyv designu na náš život - minulý, súčasný aj budúci.

TOKUO FUKUICHI -

PREZIDENT LEXUS INTERNATIONAL

lda judge tokuo

Získal bakalársky titul v obore umenia a designu na Tama Art University. Zastával najrôznejšie posty v niekoľkých úsekoch spoločnosti Toyota Motor Corporation so zameraním na design, ktoré ho doviedli až do dnešnej pozície prezidenta spoločnosti Lexus International.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.