concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

SPÄŤ NA ČLÁNKY

TÉMA „OČAKÁVANIE“
NA VZOSTUPE

VYHLÁSENIE VÍŤAZOV DESIGNOVEJ SÚŤAŽE LEXUS DESIGN AWARD 2016

  • Z 1232 prihlásených projektov z celého sveta bolo vybraných 12 finalistov
  • Štyria z finalistov (Veľká Británia, Kanada, Kórea a Japonsko) vyrobia prototypy pod vedením svetovo uznávaných tvorcov.
  • Práce všetkých finalistov budú súčasťou výstavy Lexus na tohtoročnom milánskom týždni designu, ktorý sa uskutoční od 11. do 17. apríla na adrese via Tortona 32

Spoločnosť Lexus International oznámila 12 finalistov súťaže Lexus Design Award 2016. Medzinárodná designová súťaž usporadúvaná od roku 2013 na podporu nápadov v prospech spoločnosti oslovuje nádejných tvorcov z celého sveta.

Štvrtý ročník súťaže Lexus Design Award s hlavnou témou „Očakávanie“ prilákal 1232 prihlásených projektov zo 73 krajín.

V novembri sa zišiel panel svetovo uznávaných návrhárov a tvorcov, ktorí prihlásené projekty vyhodnotili. Tohtoroční účastníci na porotcov zapôsobili svojimi návrhmi, ktoré doteraz nikto nevidel ani nedefinoval, ale ktorých realizácia v blízkej budúcnosti je pravdepodobná. Po obsiahlej diskusii, kedy porotcovia ocenili nadšenie a ochotu účastníkov skúmať neočakávané, bolo z prihlásených projektov vybraných 12 finalistov s potenciálom prispieť k designovým inováciám.

Komentuje Mark Templin, výkonný viceprezident spoločnosti Lexus International: „V rámci súťaže Lexus Design Award 2015 finalisti zaujali svojou úžasnou prezentáciou na milánskom týždni designu. Vďaka tomu mala táto súťaž obrovský úspech. Vyzývame všetkých účastníkov ročníka 2016, bez ohľadu na obor návrhárstva, v ktorom pôsobia, aby predkladali svoje najkreatívnejšie nápady, ktoré vyhovujú našej téme Očakávanie.“

Nasledujúca štvorica finalistov vyrobí prototypy svojich návrhov pod vedením svetovo uznávaných tvorcov:

  • AGAR PLASTICITY (AMAM, Japonsko) je projekt skúmajúci využitie agarového gélu (želatínového materiálu z morských rias) v roli ekologicky šetrného obalového materiálu, ktorý by mohol nahradiť plasty.
  • DADA (Myungsik Jang, Kórea) predstavuje drevené kocky na hranie, z ktorých je možné vytvárať najrôznejšie kombinácie pomocou gumičiek, otvorov a kolíčkov, a tak podnecovať predstavivosť každého dieťaťa.
  • Shape Shifters (Angelena Laura Fenuta, talianska návrhárka pôsobiaca v Kanade) je špeciálny odev, u ktorého sa uplatňujú modulárne princípy v oblasti textilnej výroby, s možnosťou vytvárať najrôznejšie módne odevy na mieru.
  • Trace (ŠTÚDIO AYASKAN, tureckí návrhári pôsobiaci vo Veľkej Británii) je časovač využívajúci tekutinu, ktorá mení svoje zafarbenie vplyvom UV žiarenia, čím umožňuje opticky zachytiť plynutie času.

V roli mentorov sa vracajú architekti a medzioboroví návrhári Neri & Hu, spoločne s návrhárom Maxom Lambom; v roli mentora sa prvý raz predstaví návrhárka/architektka Elena Manferdini a výtvarníci/architekti Snarkitecture. Štvorica hotových prototypov sa predstaví v rámci expozície automobilky Lexus na tohtoročnom milánskom týždni designu, spoločne s panelovými prezentáciami návrhov zvyšných ôsmich finalistov. Akcia sa bude konať od 11. do 17. apríla na adrese T32 Torneria/Carrozzeria, Via Tortona 32, 20144 (Zona Tortona).

Víťaz ceny Grand Prix designérskej súťaže Lexus Design Award 2016, zvolený zo štvorice finalistov zhotovujúcich prototypy, bude slávnostne vyhlásený 11. apríla. Ďalšie podrobnosti o výstavných priestoroch Lexus Space na milánskom týždni designu 2016 budú oznámené v polovici februára.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.