concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

SPÄŤ NA ČLÁNKY

CESTA

the road

JAZDA POKRAČUJE

Hironaka Ogawa, jeden z najvýraznejších japonských talentov v oblasti architektúry, sa vydal na cestu naprieč rodným ostrovom Šikoku. Cestou uvažoval, ako táto idylická krajina ovplyvnila jeho vnímanie zastavaného prostredia.

„Veľmi jedinečnou vlastnosťou Japoncov je schopnosť nadväzovať vzťah s prírodou bez priameho kontaktu," hovorí 38ročný architekt Hironaka Ogawa. Stojí uprostred domu Sundial House, ktorý postavil v roku 2009 v Takamacu, neďaleko svojho rodného miesta. Slnko žiari vysoko na oblohe a medzi štyrmi stenami, ktoré sú z dôvodu ochrany bez okien, načúva intenzívnemu letnému zvuku cikád. „Je možné vnímať okolie bez toho, aby sme ho videli alebo sa ho museli dotýkať," hovorí.

PREČÍTAJTE SI CELÝ ČLÁNOK

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.