concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

SPÄŤ NA ČLÁNKY

ODHALENIE

the reveal

MINULOSŤ A SÚČASNOSŤ

„Dokážeme vyrobiť štvordverové luxusné vozidlo, ktoré sa bude môcť porovnávať s tými úplne najlepšími?" Túto nevinnú otázku položil v roku 1983 Eiji Toyoda, vtedajší prezident Toyoty, svojmu tímu vrcholových manažérov. V nasledujúcich šiestich rokoch 60 dizajnérov, 1400 inžinierov a 2300 technikov dalo na túto otázku kladnú odpoveď vytvorením prvého oceňovaného modelu LS a v rámci tohto procesu vdýchli život i novej prémiovej značke.

Úspech ambiciózneho projektu možno pripísať mnohým faktorom, ale Brian Long to vo svojej poučnej knihe „Lexus: Výzva vytvoriť najlepší automobil" výstižne popisuje nasledujúcimi slovami: „Každý tím dostal za úlohu nájsť výrobcu, ktorý bol vo svojej oblasti najlepší, analyzovať prečo je najlepší, a potom ho prekonať. Nebol stanovený žiadny časový limit a inovatívni inžinieri značky Lexus neboli obmedzení ani obvyklou požiadavkou na použitie zdieľaných komponentov, takže boli vo svojom živle."

PREČÍTAJTE SI CELÝ ČLÁNOK

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.