NA ĎALŠIU KAPITOLU PREJDITE POSUNUTÍM MYŠI

LEXUS SAFETY SYSTEM+

SPOĽAHNITE SA NA AKTÍVNU BEZPEČNOSŤ NA KAŽDEJ CESTE

Ľudské videnie je pozoruhodné. Avšak má aj svoje obmedzenia a je možné ho občas oklamať rôznymi trikmi s úpravou perspektívy. Zistite, ako Lexus Safety System Plus podporuje vaše zmysly za volantom. Inteligentná podpora pre jasné vnímanie a sebaistú jazdu.

NAČÍTA SA, ČAKAJTE, PROSÍM

Vnímanie môže byť skreslené
optickou ilúziou

súbežné čiary sa môžu javiť ako zahnuté,

ale na ceste vás

Lexus vždy udrží v správnom pruhu

SYSTÉM PRE STRÁŽENIE JAZDNÝCH PRUHOV A SYSTÉM PRE UDRŽIAVANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU

ABY STE NEZIŠLI Z CESTY

Aj ten najsústredenejší vodič môže na chvíľku poľaviť v pozornosti. Ak začnete nechcene vybočovať z jazdného pruhu, zasiahne systém pre stráženie jazdných pruhov. Volant začne zľahka vibrovať a nevtieravý akustický a svetelný signál vás upozorní, že by ste mali skorigovať stopu. Pokojná istota je vo vašich rukách, najme na diaľniciach a dlhých trasách.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

RIADENÝ SMER

Chytrá kamera rozpoznáva biele a žlté vodorovné pruhy na vozovke. Pokiaľ vybočíte zo svojej stopy, automaticky sa aktivuje zvuková a optická výstraha. A pokiaľ to povolíte, systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu sám zasiahne do riadenia, aby ste sa hladko vrátili do svojho pruhu.

Bezpečnostné funkcie, ktoré sú vždy v strehu, spoločne pomáhajú ku koncentrovanému riadeniu na dlhých trasách. Riadenie je jednoduchšie. Systém pre stráženie jazdných pruhov a systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu vždy funguje ako spoľahlivá záložná podpora vašich očí.

SPÄŤ NA ÚVODNÚ STRÁNKU

V noci

môžu účinné diaľkové svetlá

podobne ako tancujúce škvrny na tejto grafike

oslňovať ostatných vodičov.

Lexus automaticky zamedzuje nežiaducemu oslňovaniu

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLÁ A SYSTÉM ADAPTÍVNYCH DIAĽKOVÝCH SVETIEL

INTELIGENTNÉ
OSVETLENIE

Jazda po zotmení môže byť pre naše zmysly rýdzim potešením, avšak správne navádzanie vozidla v noci nemusí byť vždy jednoduché. Výbava vozidiel Lexus napomáha k lepšiemu videniu, a teda aj k vyššej bezpečnosti vás samotných aj ostatných vodičov. Automatické diaľkové svetlá sa podľa potreby automaticky zapínajú a vypínajú. Na ešte vyššej úrovni pracuje systém adaptívnych diaľkových svetiel, ktorý inteligentne odtieňuje niektoré lúče z pohľadu blížiacich sa vozidiel, zatiaľ čo okolité miesta zostávajú naplno osvetlené.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

ISTOTA ZA VOLANTOM AJ V NOCI

Automatické diaľkové svetlá sú vďaka chytrým senzorom o niekoľko krokov vpredu, pretože nepretržite vyhľadávajú a zaznamenávajú veci, ktoré vaše oči bezprostredne neodhalia. Kamery za čelným sklom rýchle rozpoznávajú svetlomety vozidiel blížiacich sa v protismere aj koncové svetlá vozidiel idúcich pred vami, a podľa toho vhodne prepínajú medzi režimom diaľkových a stretávacích svetiel.

Systém adaptívnych diaľkových svetiel zabezpečuje osvetlenie vozovky, ale na iné vozidlá svetelné lúče nemieria. Presné odtieňovanie lúčov zabezpečuje kamera sledujúca pohyby vozidla. Obidva systémy prispievajú k lepšiemu videniu v noci, ale zároveň zamedzujú oslňovaniu iných vodičov. Nebezpečenstvo kolízie je nižšie. Po západu slnka získavajú vaše oči užitočného pomocníka.

SPÄŤ NA ÚVODNÚ STRÁNKU

Dokonalý výhľad nie je vždy možný

Váš uhol pohľadu sa môže posunúť,

a odhaliť tak skryté nebezpečenstvo

Lexus preto tieto miesta sleduje za vás

SYSTÉM PRE SLEDOVANIE SLEPÝCH UHLOV

LEPŠÍ
VÝHĽAD

Ľudia nedisponujú dokonalým periférnym videním, a preto sa môže hodiť systém pre sledovanie slepých uhlov. Pred kolíziami s inými vodičmi vás varuje systém navrhnutý pre odhaľovanie vozidiel blížiacich sa zozadu vo vedľajších jazdných pruhoch. Zostaňte bez obáv a s úplnou istotou prechádzajte medzi pruhmi.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

PREDVÍDAJTE INÉ VOZIDLÁ

Systém pre sledovanie slepých uhlov za vás pomocou chytrých senzorov neustále sleduje vozovku a prehliada miesta, na ktoré by ste len ťažko videli. Uplatní sa najme pri prechádzaní medzi pruhmi, kedy neprehliadnete iné vozidlá idúce v mŕtvom uhle výhľadu.

Užitočný je tiež pri parkovaní. Systém RCTA s podporou brzdenia behom cúvania upozorňuje na iné vozidlá blížiace sa z jednej či druhej strany. Pokiaľ zaznamená nebezpečenstvo stretu, pomôže vám automatickým zabrzdením. Vďaka lepšiemu a širšiemu výhľadu sa nikdy nepomýlite.

SPÄŤ NA ÚVODNÚ STRÁNKU

Zrakové schopnosti človeka sa vyvinuli tak, aby sme dokázali odhadovať vzdialenosti,

napriek tomu sa môžeme tiež jednoducho pomýliť

Obidve vodorovné čiary

sú rovnako dlhé

Lexus nám pomáha odhadovať vzdialenosť tým,

že intuitívne prispôsobuje rýchlosť jazdy podľa vozidiel pred nami

ADAPTÍVNY TEMPOMAT A PREDKOLÍZNY BEZPEČNOSTNÝ SYSTÉM

ISTOTA
ZA VOLANTOM

Ľudský úsudok je oveľa lepší, keď sa spojí s chytrými systémami na podporu riadenia. Adaptívny tempomat určuje vzdialenosť od vozidla idúceho vpredu a podľa situácie prispôsobuje rýchlosť jazdy; predkolízny bezpečnostný systém zase rozpoznáva vozidlá a prekážky v smere cesty. V prípade hroziacej kolízie aktivuje varovanie, a pokiaľ vodič nereaguje, systém automaticky zabrzdí. Vďaka vyššej istote za volantom sa budete cítiť lepšie.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

ODPOČIŇTE SI NA DLHÝCH CESTÁCH

Adaptívny tempomat a predkolízny bezpečnostný systém pozorne sleduje vozovku pomocou milimetrového radaru. Vaša jazda je kultivovaná — rýchlosť sa upravuje v prednastavenom rozsahu, aby zodpovedala tempu ostatných vodičov. Pokiaľ hrozí kolízia, systém vás upozorní - a pokiaľ usúdi, že je stret už nevyhnutný, automaticky použije brzdy.

S adaptívnym tempomatom a predkolíznym bezpečnostným systémom na svojej strane sa môžete spoľahnúť na to, že máte cestu vždy dokonale zmapovanú. Dlhé jazdy už nie sú tak únavné a náhle brzdenie nie je zďaleka tak často potrebné. Menej obáv a vyšší pocit bezpečia na každej trase.

SPÄŤ NA ÚVODNÚ STRÁNKU

NAŠE PREDSTAVY O BEZPEČNOSTI V BUDÚCNOSTI

CESTA PRED NAMI

Prvé vozidlo Lexus LS sa predstavilo pred 28 rokmi. Definovalo nové meradlá luxusu a získalo si priaznivý ohlas u kritikov pre svoje jazdné schopnosti, hladký a tichý chod, kvalitu dielenského spracovania a spoľahlivosť.

Celkom nový LS v modelovom prevedení 2018 je už pripravený zahájiť ďalšiu revolúciu. Okrem nových vyspelých technológií sa predstavuje bezpečnostný paket Lexus Safety System+, vrátane systému pre intuitívne rozpoznávanie chodcov prvého na svete. Náš vlajkový sedan predznamenáva novú epochu inteligentných systémov na podporu riadenia.

BUDÚCNOSŤ BEZPEČNOSTNÝCH TECHNOLÓGIÍ

NOVÝ LEXUS LS

INTELIGENTNÉ UPOZORŇOVANIE

Lexus LS je vďaka vyspelým systémom aktívnej bezpečnosti lepšie informovaný o okolitom prostredí, a dokáže tak vodičovi ponúknuť chytrú podporu. Situáciu nepretržite sledujú všesmerové senzory a stereo kamery okolo vozidla, a pomáhajú tak pri parkovacích manévroch a zamedzujú prípadným nehodám.

K bezpečnosti napomáha aj intuitívna funkcia rozpoznávania chodcov, ktorá spolupracuje so systémom aktívneho riadenia prvého na svete. Pokiaľ vozidlo rozpozná vpredu na vozovke chodca a hrozí bezprostredné nebezpečenstvo kolízie, systém začne automaticky brzdiť a zakrúti tak, aby vozidlo chodca obišlo, avšak zostalo v danom jazdnom pruhu. Vodič je upozornený prostredníctvom priehľadového displeja (s uhlopriečkou 24" je najväčším na svete), aby ste vždy boli celkom v obraze.

NOVÝ LEXUS LS

SYSTÉM LEXUS CODRIVE

Systém Lexus CoDrive v modelu LS rovněž nabízí vysokou úroveň podpory řízení, jako jsou aktivní zásahy do řízení díky inteligentnímu odhadu záměrů řidiče. Můžete se tak spolehnout na nepřetržitou výpomoc při cestování po dálnicích a neocenitelný pocit bezpečí za volantem.

LS v rámci značky Lexus zhmotňuje výsledky pokroku na poli inteligentních technologií řízení, navržených tak, abyste vždy měli situaci pod kontrolou a nikdy neztráceli pocit bezpečí.

OBJAVTE VIAC O NOVOM LS

VÁŠ LEXUS, VAŠA VÝBAVA

BEZPEČNOSŤ V PONUKE LEXUS

ĎALŠIE INFORMÁCIE

PLEASE INCREASE THE SIZE OF YOUR BROWSER WINDOW