HYBRIDNÝ LEXUS S AUTONÓMNYM DOBÍJANÍM

PREČO HYBRIDNÝ POHON

Ničím neriedený výkon benzínového motora v hladkej súčinnosti s hospodárnym elektromotorom.

HOSPODÁRNA PREVÁDZKA BEZ KOMPROMISOV

Hybridný pohon Lexus, v princípe nádherne jednoduchý, ponúka nízku spotrebu paliva a nižšie emisie so zachovaním nekompromisných jazdných schopností. Zoznámte sa s výhodami a získajte odpovede na akékoľvek nejasnosti. Čoskoro zistíte, prečo hybridný Lexus zaujal také množstvo vodičov.

2017 lexus understanding hybrid portrait self charging

VÝHODY HYBRIDNÉHO POHONU

AUTONÓMNE DOBÍJANIE: ŽIADNE ZAPÁJANIE DO ZÁSUVKY

Na rozdiel od elektromobilov alebo plug-in hybridov nemusíte svoj hybridný Lexus zapájať do zásuvky – vďaka autonómnemu dobíjaniu je vaše vozidlo vždy pripravené vyraziť.

Či už surfujete mestom s priateľmi, vyrážate s rodinou na výpravu za dobrodružstvom alebo cestujete do ďalekých krajín, vždy sa nájde hybridné vozidlo Lexus s autonómnym dobíjaním presne pre vaše potreby.

AKO HYBRIDNÉ VOZIDLÁ FUNGUJÚ

 • AKO VLASTNE HYBRIDNÉ VOZIDLÁ LEXUS FUNGUJÚ?

  Hybridné vozidlá Lexus so samostatným dobíjaním spájajú funkciu benzínového motora s elektromotorom. Naše palubné technológie vždy automaticky volia optimálny zdroj energie v závislosti od aktuálnych podmienok, bez toho aby vás akokoľvek obťažovali. Hybridná technológia vďaka jazde na elektrinu pomáha znižovať spotrebu paliva a dosahovať nulových emisií.

 • JE NUTNÉ DOBÍJAŤ VOZIDLO ZO ZÁSUVKY?

  Nie. Naše hybridné vozidlá zaisťujú automatické dobíjanie elektrických batérií prostredníctvom pokrokovej technológie premeny energie a rekuperačného brzdenia.

 • NIE SÚ HYBRIDY SPOJENÉ S VYŠŠÍMI NÁKLADMI?

  Prevádzkové náklady ani náklady na údržbu hybridných vozidiel Lexus nie sú o nič vyššie. Naopak, v dlhodobom horizonte veľmi pravdepodobne ušetríte za palivo vďaka elektrickému pohonu vášho hybridného vozidla Lexus, resp. získate daňové úľavy z titulu nižších emisií (podľa platnej legislatívy).

 • AKO JE SPOĽAHLIVÝ TENTO POHON?

  Naše hybridné modely sú rovnako spoľahlivé ako vozidlá s tradičným benzínovým alebo naftovým motorom. Sú mimoriadne trvanlivé a ich elektromotory a generátory energie sú celkom bezúdržbové. Pre absolútnu istotu sa môžete kedykoľvek objednať na mimoriadnu kontrolu stavu hybridného systému.

 • MÁ HYBRID NEJAKÝ NEGATÍVNY DOPAD NA JAZDNÉ SCHOPNOSTI?

  Nikdy. Naše modely v skutočnosti fungujú lepšie ako štandardné vozidlá, najmä keď sa rozchádzate v elektrickom režime (EV) a necháte Lexus prepínať na benzínový motor podľa potreby.

 • AKO JE TO S ÚDRŽBOU HYBRIDNÉHO VOZIDLA?

  Ak chcete zaistiť optimálne fungovanie hybridného vozidla Lexus, odporúčame každoročnú kontrolu stavu hybridného systému. Vykonanie kontroly stavu hybridného systému je bezplatné a ide o súčasť pravidelnej servisnej prehliadky vozidla Lexus.


 

 
  2017 lexus understanding hybrid cinemagraph engine fallback

CELKOM HLADKÁ JAZDA

Vyskúšajte si v praxi, ako hybrid hladko reaguje na jazdné podmienky a automaticky prepína medzi obidvomi zdrojmi energie pri zachovaní kontroly z pohľadu vodiča.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait thoughtful living

  VÝHODY HYBRIDNÉHO POHONU

  PRE OHĽADUPLNÝ ŽIVOT

  Výber hybridného vozidla Lexus so samostatným dobíjaním v súlade s vaším životným štýlom by nemalo byť nič zložitého.

  Naša ponuka rôznych hybridných modelov, zameraná i na otázky praktickosti a ohľaduplnosti, by mala vyhovovať i vášmu životnému štýlu. Či už ide o jazdy po meste, nakupovanie, výpravy za dobrodružstvom či zábavu s rodinou, vždy sa nájde ten pravý model pre vás.

  Pokrokový pohon Lexus nenápadne pracuje na pozadí, aby ste mohli relaxovať a naplno si užívať luxusnú kabínu i objemný batožinový priestor.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait cleaner future

  VÝHODY HYBRIDNÉHO POHONU

  ČISTEJŠIA BUDÚCNOSŤ

  Je preukázané, že emisie naftových a benzínových motorov poškodzujú životné prostredie a majú dopad na globálnej i miestnej úrovni. Lexus usiluje o rozumné a pokrokové riešenie pre zníženie týchto dopadov, či už sa bavíme o klimatických zmenách alebo iba o zlepšení kvality ovzdušia v meste.

  Presadzujeme maximálne komplexný prístup pre udržateľnú budúcnosť, od návrhu ekologickej technológie cez znižovanie emisií v priebehu výroby až po zvyšovanie miery recyklácie v našich kanceláriách.

  Hybridné vozidlá Lexus pomáhajú vodičom dôsledne znižovať emisie a pristupovať zodpovedne k životnému prostrediu. Za zmienku stojí i skutočnosť, že naše hybridné systémy redukujú škodlivé emisie iba na desatinu hodnoty emisnej normy Euro 6 z roka 2014 pre vznetové motory. Pomôžeme vám chrániť prostredie, a to bez ústupkov čo do preslávených jazdných schopností, kvality, špičkového remeselného spracovania alebo designu vozidiel Lexus.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait smarter economics

  VÝHODY HYBRIDNÉHO POHONU

  PREMYSLENÁ HOSPODÁRNOSŤ

  Hybridná technológia natoľko nezaťažuje životné prostredie ani vašu peňaženku. Vďaka mimoriadne nízkej spotrebe paliva a nižším emisiám znižujete náklady a súčasne využívate daňové úspory, či už ako súkromný majiteľ alebo podnikateľ* (*bližšie informácie vám poskytne miestny autorizovaný predajca Lexus).

  Náhradné diely, údržbu a servis hybridných vozidiel zaisťujú naši skvele vyškolení odborníci. V rámci servisných prehliadok ponúkame i kontrolu stavu hybridného systému, aby vaše hybridné vozidlo vždy fungovalo na 100 percent.

ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY K HYBRIDNÉMU POHONU

Razíme cestu vo svete hybridných technológií, ideme v čele už od roku 2004 a rýchlo sa stávame prvou voľbou zákazníkov v rozhodovaní o kúpe prémiového hybridného vozidla. Ak máte akékoľvek nejasnosti, venujte, prosím, pozornosť nižšie uvedeným otázkam a odpovediam alebo sa obráťte na miestneho autorizovaného predajcu Lexus.

 • ČO JE TO HYBRIDNÉ VOZIDLO?

  Hybridné vozidlo používa dva rôzne zdroje energie: benzínový motor a elektromotor. V rámci plno hybridného pohonu – ako je Lexus Hybrid Drive – môže každý z týchto zdrojov poháňať vozidlo samostatne, ale taktiež môžu fungovať súčasne. Systém hybridného pohonu neustále sleduje aktuálne jazdné podmienky a celkom hladko riadi toky energie. Výsledkom je nižšia spotreba, nižšie emisie a optimálne jazdné schopnosti.

 • AKO HYBRIDNÉ VOZIDLÁ FUNGUJÚ?

  Benzínové motory fungujú najlepšie pri jazde ustálenou rýchlosťou, zatiaľ čo elektromotory si skvele vedú pri akcelerácii alebo pomalej jazde. Hybridné vozidlá spájajú výhody obidvoch uvedených riešení.

  V hybridných vozidlách Lexus je jednotka riadenia energie (PCU), ktorá inteligentne sleduje jazdné podmienky a rozhoduje, ktorý zdroj energie je možné v danej chvíli najlepšie použiť. Hladko prepína medzi obidvomi pohonmi, resp. zapája obidva spoločne. Optimálne volí zdroj za vás, aby ste si mohli vychutnať čo najvyšší výkon, svižné zrýchľovanie a agilnú jazdu.

  Naše hybridné technológie v spojení s dôkladnou aerodynamikou a ľahkými materiálmi tiež prinášajú pozoruhodne nízku spotrebu paliva a nízke emisie. A keď idete iba na elektrinu, vaše vozidlo neprodukuje žiadne emisie.

 • AKO SPOĽAHLIVÉ SÚ HYBRIDNÉ VOZIDLÁ LEXUS?

  Naše hybridné modely sú rovnako spoľahlivé ako vozidlá s tradičným benzínovým alebo naftovým motorom. Sú mimoriadne trvanlivé a ich elektromotory a generátory energie sú celkom bezúdržbové.

 • JE ÚDRŽBA HYBRIDNÝCH VOZIDIEL FINANČNE NÁROČNEJŠIA?

  Ak chcete zaistiť optimálne fungovanie hybridného vozidla Lexus, odporúčame každoročnú kontrolu stavu hybridného systému. Kontrola stavu hybridného systému je bezplatnou súčasťou každej servisnej prehliadky vozidla Lexus. Pokiaľ je však termín bežnej servisnej prehliadky ešte ďaleko, môžete kontrolu stavu hybridného systému absolvovať kedykoľvek samostatne.

 • SÚ HYBRIDNÉ VOZIDLÁ BEZPEČNÉ?

  Hybridné vozidlá Lexus používajú bezpečnostné prvky, ktoré navrhujeme a testujeme rovnako kvalifikovane a precízne ako v prípade všetkých ostatných vozidiel nášho modelového radu. Môžete sa celkom spoľahnúť, že jazda s hybridom je rovnako bezpečná ako s tradičnými vozidlami.

 • AKÉ VÝHODY HYBRIDNÉ VOZIDLÁ PRINÁŠAJÚ?

  Hybridné vozidlo spotrebováva palivo len keď skutočne musí. Ak idete pomaly, vaše vozidlo celkom hladko prepne na elektrinu. To znamená, že hybridné vozidlo je efektívne, úsporné a vypúšťa menej emisií, a to aj behom akcelerácie. Keď idete len na elektrinu, vaše vozidlo neprodukuje žiadne emisie. Optimalizácia sa týka i celkových jazdných schopností vozidla.

 • AKÉ VÝHODY PONÚKAJÚ HYBRIDNÉ VOZIDLÁ LEXUS OPROTI INÝM HYBRIDNÝM SYSTÉMOM?

  Technológia hybridného pohonu Lexus je originálna a najlepšia. Boli sme prvým priekopníkom, ktorý plno hybridný pohon predstavil, a od tej doby našu technológiu nepretržite zdokonaľujeme. Našu špičkovú technológiu po celom svete vyskúšalo už viac ako milión vodičov, ktorí absolvovali milióny kilometrov.

  Pohon Lexus Hybrid Drive oproti iným systémom dokáže pri nižších rýchlostiach využívať samotnú elektrinu. To znamená nulové emisie a skvelú účinnosť. Konkurenčné systémy spravidla používajú oveľa slabšie elektromotory, ktoré sa zapájajú iba v súčinnosti so zážihovým motorom – nedokážu vozidlo poháňať samostatne.

 • MÔŽEM MEDZI ZDROJMI ENERGIE PREPÍNAŤ?

  Nie je to potrebné. Inteligentná jednotka riadenia energie sleduje aktuálne jazdné podmienky a celkom hladko riadi toky energie s cieľom znížiť emisie a zaistiť čo najlepšie jazdné schopnosti. Optimálne rozhoduje za vás: od rozjazdu cez zrýchľovanie a jazdu ustálenou rýchlosťou až po spomaľovanie.

  Ak chcete dosiahnuť nulových emisií a čo najnižšiu spotrebu, môžete na kratšiu dobu prepnúť do režimu elektromobilu – pokiaľ to jazdné podmienky dovoľujú.

 • MÔŽEM NECHAŤ SVOJ HYBRIDNÝ LEXUS DLHŠIU DOBU BEZ DOBÍJANIA BATÉRIE?

  Lexus so samostatným dobíjaním nie je potrebné dobíjať zo zásuvky - vždy je pripravený vyraziť na cestu.

  Ako u bežných vozidiel tu platí, že batéria sa v prípade dlhodobého nepoužívania môže samovoľne vybiť, napríklad ak odídete na dovolenku. Taká situácia je menej pravdepodobná. Pokiaľ by k tomu došlo, vozidlo sa rozíde pomocou benzínového motora.

  Prepracovaná kompaktná batéria sa účinne dobíja pri bežnej jazde. Súčasne sa dobíja prostredníctvom systému rekuperačného brzdenia s elektronickým riadením (ECB-R). Táto chytrá technológia dokáže uchovávať energiu inak stratenú pri brzdení a premieňať ju na elektrinu pre dobíjanie batérie.

 • AKO ĎALEKO DÔJDE MÔJ HYBRIDNÝ LEXUS NA SAMOTNÝ ELEKTRICKÝ POHON?

  Záleží to na úrovni nabitia batérie, jazdných podmienkach a zaťažení vozidla.

  Váš hybridný Lexus sa dokáže pri nižších rýchlostiach jazdy pohybovať iba na elektrinu. Systém inteligentne sleduje stav batérie a zaisťuje, aby sa nikdy nevybila pod určitú hladinu. Ak idete na dlhšiu vzdialenosť alebo vyššou rýchlosťou, automaticky sa pripája zážihový motor.

 • ČÍM SA LÍŠI POHON LEXUS HYBRID DRIVE OD POROVNATEĽNÝCH BENZÍNOVÝCH ÚSTROJENSTIEV?

  Všetky hybridné modely Lexus majú dva zdroje pohonu: benzínový motor a elektromotor. Obidva zdroje dokážu poháňať vozidlo samostatne, ale i spojiť sily dohromady. Vo svete najprepracovanejšia jednotka riadenia energie (PCU) inteligentne sleduje aktuálne jazdné podmienky a celkom hladko riadi toky energie. Výsledkom je nižšia spotreba, nižšie emisie a optimálne jazdné schopnosti.

  Naše hybridy sa vždy radia medzi vrcholné modely v danej kategórii, aby ste si mohli vychutnať tie najlepšie parametre a mimoriadny pôžitok z jazdy. Či už ide o vaše súkromné alebo služobné vozidlo, hybridný Lexus vám vždy ušetrí peniaze a súčasne pomôže znižovať dopady na životné prostredie.

Next steps