1. Electrified
  2. Self-Charging Hybrid
  3. Benefits
VYBERTE SI
HYBRIDNÉ VOZIDLÁ LEXUS

VÝHODY

Technológia hybridného pohonu Lexus bez nutnosti nabíjania je šetrnejšia k životnému prostrediu aj k vašej peňaženke. Okrem úžasne nízkej spotreby paliva a znížených emisií sa môžete tešiť aj z nižších nákladov na údržbu a prevádzku.

EKOLOGICKEJŠÍ

Naše nové hybridné systémy bez nutnosti nabíjania sú ekologické. Ich emisie škodlivých plynov predstavujú len desatinu úrovne vyhovujúcej emisnej norme Euro 6 pre vznetové motory z roku 2014.

V rámci snahy Európskej únie o klimatickú neutralitu zaviedli mnohé veľké mestá v EÚ nízkoemisné zóny.

Vozidlá s vysokými emisiami majú vjazd do týchto zón zakázaný alebo spoplatnený. Naopak, vozidlá s nízkymi emisiami, ako sú vozidlá Lexus s hybridným pohonom bez nutnosti nabíjania, majú vstup voľný.

NIŽŠIE NÁKLADY

Hybridné vozidlá bez nutnosti nabíjania predstavujú v porovnaní s ekvivalentným dieselovým modelom obvykle cenovo efektívnejšie riešenie, pokiaľ ide o náklady na ich nákup a prevádzku.

Nižšie náklady na údržbu

V dlhodobom horizonte vám môže hybridný systém priniesť významnú úsporu nákladov na údržbu, keďže neobsahuje spojku, rozvodový remeň, štartér, alternátor atď.

Výrazne nižšie budú aj náklady na náhradné diely, pretože vďaka hybridnému pohonu Lexus sa menej opotrebúvajú brzdové doštičky a pneumatiky.

Najlepší spôsob, ako sa uistiť, že zo svojho hybridného vozidla Lexus dostávate to najlepšie, predstavuje každoročná Kontrola stavu hybridného pohonu. Kontrola stavu hybridného pohonu je bezplatnou súčasťou každej prehliadky v rámci záruky Lexus. Ak však v najbližšom čase nemáte naplánovanú servisnú prehliadku, pre pocit pokoja sa môžete objednať na samostatnú kontrolu stavu hybridného systému.

JEDNODUCHŠIE POUŽÍVANIE

S hybridom Lexus bez nutnosti nabíjania neriešite žiadne dobíjacie stanice. Žiadna nafta. Žiadny kompromis. Svoj hybridný Lexus nemusíte nikdy pripojiť k elektrickej zásuvke – je vždy pripravený zaviezť vás tak ďaleko, ako potrebujete.

PRAKTICKOSŤ A KOMFORT

Hybridné vozidlá bez nutnosti dobíjania od spoločnosti Lexus sú vybavené automatickou prevodovkou, ktorá zabezpečuje plynulú jazdu. Všetky testované vozidlá získali 5-hviezdičkové hodnotenie Euro NCAP a pre väčší pocit istoty máte na Hybridný systém** záruku 5 rokov / 100 000 km*

*Podľa toho čo nastane skôr

  **Hybridná batéria, Riadiaci modul Hybridného systému (ECU), Riadiaci modul (ECU), Invertor s konvertorom