2019 lexus ly 650 luxury yacht hero

07 / 09 / 2018

LEXUS PREDSTAVUJE LUXUSNÚ JACHTU LY 650: VYTVORENÁ V DUCHU VEĽKOLEPOSTI

 • Automobilka Lexus je známa svojou neúnavnou snahou o vytváranie úžasných automobilov, o čom svedčia nádherné ručne ohýbané panely dverí na modeli LS 500 či zložitý proces lakovania inšpirovaný motýľom morpho, vďaka čomu vznikol oslnivý modrý odtieň Structural Blue. A ďalšia príležitosť, ktorej sa spoločnosť nikdy nezabudne chopiť, je precízne spracovanie každého jedného miesta, kde zákazník prichádza do styku so značkou Lexus. Spomínaný prienik do oblasti námorných plavidiel je ďalším príkladom jej bohatej histórie skúmania nových hraníc v rámci automobilového priemyslu aj mimo neho.
  Lexus neustále vyhodnocuje, na čom sa vlastne zakladá luxusný zážitok, a v tejto súvislosti sa už odvážil vydať do sveta kulinárstva, dizajnu, filmu a mnohých ďalších, ktoré vníma ako alternatívne príležitosti interakcie so značkou. Poháňaná víziou prezidenta spoločnosti Lexus International Jošihira Sawu, vnímajúceho Lexus ako značku, ktorá „skúma nové spôsoby, ako našim návštevníkom ponúknuť inovačné a úžasné zážitky“, sa spoločnosť Lexus spojila s najlepšími dodávateľmi zážitkov na svete, aby ešte lepšie oslávila svoj slogan „Experience Amazing“ (Zažite niečo úžasné).
  Teraz sa Lexus vracia na vodu so svojím najnovším spracovaním jachty Lexus v podobe modelu LY 650. Sériovo vyrábaná jachta LY 650 vychádza z pôsobivého konceptu športovej jachty Lexus a predstavuje najmodernejšie stvárnenie dizajnového jazyka L-finesse značky Lexus mimo automobilového sveta.
 • 2019 lexus ly 650 luxury yacht landscape
 • 2019 lexus ly 650 luxury yacht portrait

  HLADKÝ PRECHOD DIZAJNU L-FINESSE OD AUTOMOBILOV DO SVETA LODÍ

  Jachta LY650 prevzala niektoré z najatraktívnejších prvkov 12,8-metrového konceptu. Najnovšia jachta značky Lexus s celkovou dĺžkou takmer 20 metrov a maximálnou šírkou 5,7 metra sa vyznačuje výnimočným štýlom, ktorý sa vyníma na pevnej, markantnej prove, zaoblených ozdobných prvkoch paluby a zvýraznených bokoch kormy. Pri pohľade zboku prechádza elegantne stúpajúca a klesajúca línia strechy, charakteristická pre značku Lexus, do stúpajúcich, širokých bokov zadnej časti.

 • NASLEDUJÚCE MEDZNÍKY A KONTAKTNÉ ÚDAJE

  Očakáva sa, že prvá jachta Lexus LY 650 bude dokončená v druhej polovici roku 2019 a svoju svetovú premiéru absolvuje koncom roka. Ak máte záujem o dodatočné informácie alebo kúpu jachty Lexus LY 650, kontaktujte:
  Matthew Vetzner
  viceprezident pre marketing, Marquis-Larson Boat Group
  +1 920 822 3214
  ŠPECIFIKÁCIE (predbežné hodnoty)    
  Celková dĺžka 65’ 5” 19.96 m
  Najväčšia šírka 18’ 8” 5.72 m
  Motory Volvo IPS 1200 Volvo IPS 1350
  Palivová nádrž 1,000 gal 3,785 l
  Nádrž pitnej vody 225 gal 852 l
  Zberná nádrž 170 gal 643 l
  Kajuty 3 3
  Toalety 3 3
  Miesta na spanie 6 6

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Spoločnosť Lexus bola založená v roku 1989 s cieľom vyvíjať a vyrábať najlepšie autá, aké kedy vznikli, a s odhodlaním poskytovať najvyššiu úroveň zákazníckych služieb.
V roku 2012 bola spoločnosť Lexus International určená ako „spoločnosť v spoločnosti”, ktorá dostala za úlohu koordinovať pre značku kompletnú centrálnu stratégiu, plánovanie, dizajn, konštrukciu a výrobu.
V roku 1997 bolo v spoločnosti Toyota Motor Corporation (TMC) založené oddelenie námorného obchodu zamerané na vývoj luxusných jácht za pomoci vyspelých technológií a metód kontroly kvality zdokonalených pri výrobe luxusných vozidiel Lexus. Do radu lodí Ponam vytvorených oddelením Toyota Marine patrili športové rybárske lode s dĺžkou 8 a 8,5 metra, ako aj luxusné kajutové jachty s dĺžkou 9,5, 10,5, 11 a 14 metrov s odolným a tichým trupom z celozváranej hliníkovej zliatiny A5083. Modely Ponam poháňajú mimoriadne úsporné preplňované vznetové motory vychádzajúce z motorov používaných v luxusných úžitkových vozidlách Lexus GX 300d (3,0-litrový štvorvalcový preplňovaný vznetový motor) a LX 450d (4,5-litrový vznetový motor V8 preplňovaný dvomi turbodúchadlami). Rad lodí Toyota Ponam zastáva vedúce postavenie na japonskom trhu s luxusnými jachtami.