2017 lexus valerian hero01

LEXUS VSTUPUJE DO SVETA SCI-FI PROSTREDNÍCTVOM SNÍMKY VALERIÁN A MESTO TISÍCKY PLANÉT

Valerián a mesto tisícky planét je jednou z najvýznamnejších filmových produkcií s európskymi koreňmi. A Lexus tu hrá priamo hviezdnu úlohu. Pre sci-fi snímok z roka 2017 v réžii Luka Bessona vytvoril kreatívny tím vozidlo zapadajúce do sveta filmu Valerián, ktorého dej sa odohráva v 28. storočí: vesmírne plavidlo Lexus SKYJET.

PLNOU PAROU DO ROKA 2800

Jednomiestny SKYJET, prvý raz predstavený v rámci prezentačnej akcie Lexus v Miami, je ukážkou našich najnovších luxusných produktov a aktivít v oblasti životného štýlu. Plavidlo SKYJET vytvoril autorský tím snímky Valerián s ambíciami ukázať dopravný prostriedok, ktorý by sa reálne mohol používať v 28. storočí.

V rámci prezentačnej akcie Lexus Lifestyle 2017 v Miami vystúpil Dane DeHaan, hlavný účinkujúci filmu Valerián a mesto tisícky planét z roka 2017, ktorý odhalil repliku plavidla SKYJET, a nechal tak prítomných nahliadnuť do lákavej budúcnosti.

Tvorcovia filmu spolupracovali s návrhármi automobilky Lexus, aby sa v konečnej podobe lietadla SKYJET odrazili súčasné designové prvky, odvodené i od dnešných ikonických modelov (niektoré možno sami poznáte).Vo finálnom návrhu je použitá upravená verzia typickej 'vretenovitej' masky chladiča Lexus a stvárnenie svetlometov inšpirovaných športovými a aerodynamickými tvarmi netrpezlivo očakávaného kupé Lexus LC 2018.

Pri návrhu interiéru koncepčného modelu sa kreatívny tím snímky Valerián inšpiroval našimi najnovšími produktmi v oblasti umelej inteligencie a vyspelých užívateľských rozhraní. Súčasťou scenára je okrem toho vymyslená energetická kapsula budúcnosti, ktorá sa inšpiruje pokrokovými technológiami Lexus v oblasti vodíkových palivových článkov.

IMPOZANTNÉ NAHÁŇAČKY

Premiéru komentuje Dane DeHaan: “Vždy som túžil spolupracovať s Lukom Bessonom, pretože vo svojich filmoch ladí do dokonalosti i ten posledný detail, a realizuje tak scenáre, ktoré maximálne podnecujú ľudskú fantáziu. Skvelým príkladom tohto prístupu je spolupráca s automobilkou Lexus na lietadle SKYJET, pretože impozantné scény zachytávajúce Valeriánove naháňačky v Skyjete budú isto patriť k najlepším okamžikom celého filmu.”

Odhalenie repliky bolo zaradené do pozoruhodnej svetelnej show, po ktorej vystúpil Dane, aby pohovoril o natáčaní filmu s plavidlom SKYJET a o spoločnej práci s ďalšou hviezdnou účinkujúcou, Carou Delevingne, a režisérom Lukom Bessonom.

Partnerskú spoluprácu komentuje Spiros Fotinos, vedúci globálneho marketingu značky Lexus: “Keď s nami Luc prvý raz hovoril o svojej vízii snímky Valerián, bolo zrejmé, že taktiež ako my má ambície prekračovať hranice obvyklého a vytvárať úžasné zážitky. Bolo nesmierne zaujímavé pomáhať mu s predstavami vonkajšieho stvárnenia a použitých technológií plavidla SKYJET z pohľadu automobilky Lexus. Okrem toho, že sa naša značka stala súčasťou neuveriteľného príbehu, sme si užili neveriace pohľady našich návrhárov a konštruktérov, keď sme im oznámili, že budú pracovať na kozmickej lodi!”

Automobilka Lexus sa v budúcich siedmich mesiacoch chystá usporiadať niekoľko úžasných akcií, v rámci ktorých dostanú filmoví fanúšikovia z celého sveta príležitosť lepšie sa zoznámiť s filmom Valerián ešte pred jeho uvedením v júli 2017.

Zistite viac o filme VALERIÁN A MESTO TISÍCKY PLANÉT na:

NABERTE RÝCHLOSŤ S VALERIÁNOM

Film vychádzajúci z francúzskeho ikonického komiksového seriálu Valerián a Laureline dokázal vizionársky scenárista a režisér Luc Besson posunúť do výpravnej filmovej ságy v duchu sci-fi. Valerián (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) sú špeciálni galaktickí agenti pre správu ľudských území, ktorých úlohou je udržiavať poriadok vo vesmíre.

Na rozkaz veliteľa Filitta (Clive Owen) sa obidvaja vydávajú na misiu do vesmírneho mesta Alpha, neustále rastúcej metropole, obývanej tisícmi druhmi tvorov zo všetkých kútov vesmíru. V centre mesta tisícky planét Alpha sa ukrýva záhadná temná sila, ktorá ohrozuje jeho pokojnú existenciu, pričom Valerián a Laureline musia urýchlene odhaliť hrozbu a zachrániť nielen Alphu, ale i budúcnosť celého vesmíru.

Next steps