concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

PREDSTAVENIE LFA

LEXUS LFA PREDSTAVENÝ V ROKU 2010 NA 41. MEDZINÁRODNOM AUTOSALÓNE V TOKIU JE OBDIVUHODNÝM DIELOM TECHNIKY, KTORÝ STANOVUJE NOVÉ MERADLÁ A NOVO DEFINUJE SUPERŠPORTOVÝ AUTOMOBIL PRE 21. STOROČIE.

intro lfa

Špeciálny dravý motor V10 je kombinovaný s ľahkou konštrukciou z uhlíkových kompozitov a vynikajúcej, intuitívnej ovládateľnosti. Na ceste ponúka inšpirujúce zvezenie. Ale na pretekárskej dráhe sa vrhne s revom do akcie - so vzrušujúcou, neochabujúcou akceleráciou (0-100 km/h len za 3,7 sekundy) a s nevyčerpateľnými výkonovými rezervami (najvyššia rýchlosť je 325 km/h).

Výroba je prísne obmedzená - na svete bude existovať iba 500 týchto neuveriteľných superšportových vozidiel. Ale všetci, čo dokážu oceniť úžasné veci, môžu obdivovať nadšenie, s ktorým bol bleskurýchly LFA vyrobený. Toto majstrovské dielo automobilovej techniky ovplyvňuje teraz vývoj nových vozidiel v produktovom rade Lexus. Je to tiež výsledok desiatich rokov vášnivého hľadania dokonalosti najtalentovanejšími dizajnérmi a inžiniermi značky Lexus.

GENÉZA SUPERŠPORTOVÉHO VOZIDLA

ZAČÍNALI SME S ÚPLNE ČISTÝM LISTOM PAPIERA A NAŠÍM CIEĽOM BOLO VYTVORIŤ VOZIDLO, KTORÉ BY POSKYTOVALO VRCHOLNÉ ZÁŽITKY Z JAZDY – A DOKONALÉ VYJADRENIE NAŠEJ DIZAJNÉRSKEJ FILOZOFIE: L-FINESSE. KAŽDÝ Z DESAŤ TISÍC KOMPONENTOV JE JEDINEČNÝ, EXKLUZÍVNY A VYROBENÝ LEN PRE TOTO VOZIDLO - ČASTO RUČNE.

LFA posunuje hranice možného - ako výsledok desiatich rokov snívania, inovovania, navrhovania a konštruovania. Príkladom je elegantná aerodynamická karoséria. Pre prvé prototypy bola vyrobená z hliníka, ale dokonca aj tento veľmi ľahký kov bol považovaný za príliš ťažký na dosiahnutie maximálneho výkonu.

Namiesto toho nasledovalo dôležité rozhodnutie nahradiť hliník ultraľahkým a zároveň nesmierne odolným kompozitom vystuženým uhlíkovými vláknami so špeciálnym zložením. Namiesto vyhľadania externého dodávateľa tohto jedinečného materiálu sme vyvinuli vlastný inovatívny výrobný proces na tkanie uhlíkových vlákien, ktorý zaisťuje najprísnejšiu kontrolu kvality.

haruhiko2

POČAS UPLYNULÝCH DESIATICH ROKOV NÁS POHÁŇALA VÁŠNIVÁ TÚŽBA VYTVORIŤ SUPERŠPORTOVÉ VOZIDLO LEXUS SVETOVEJ ÚROVNE, SCHOPNÉ VYZVAŤ NAJLEPŠIE ŠPORTOVÉ VOZIDLÁ, KTORÉ KEDY BOLI VYROBENÉ.

Haruhiko Tanahashi Šéfkonštruktér LFA

VRCHOLNÉ DIELO VYNALIEZAVOSTI

v10 power

V10 POWER

Srdcom modelu LFA je špeciálny, ručne vyrábaný motor V10 4,8 litra s atmosférickým plnením. Motor testovaný a zdokonaľovaný na slávnej pretekárskej trati Nürburgring v Nemecku je schopný zvyšovať otáčky tak rýchlo, že by žiadny konvenčný analógový otáčkomer na prístrojovej doske nedokázal udržať krok. Výkon nič neznamená bez kontroly, a tak je motor V10 vzbudzujúci rešpekt vybavený šesťstupňovou automatizovanou sekvenčnou prevodovkou s bleskovo rýchlym radením.

art of noise

UMENIE ZVUKOVÉHO PREJAVU

Haruhiko Tanahashi, šéfkonštruktér modelu LFA, popisuje zvuk vozidla, z ktorého naskakuje husia koža, slovami "rev anjela". A tento strhujúci rev nie je náhodný. Inžinieri vyladili v spolupráci s divíziou hudobných nástrojov Yamaha zvuk motora LFA do dokonalých tónov pomocou špeciálne tvarovaných rebier v kryte sacieho potrubia.

hot seat

ATRAKTIVNÍ MÍSTO

Dramatický, nízký interiér modelu LFA byl ručně vyroben z nejkvalitnějších materiálů. Přístrojové desce dominuje jediný ukazatel - animovaný otáčkoměr. Displej TFT jako u laptopů dokáže měnit svůj vzhled v závislosti na jízdním režimu. Jakmile LFA přejde do vysokovýkonného sportovního režimu, číslice se zvětší a zvýrazní, stupnice se plynule změní a červené pole se přesune do horní části.

hand crafted

RUČNÁ VÝROBA

Rovnako ako všetky majstrovské diela sú aj všetky motory V10 ručne vyrobené a podpísané príslušným inžinierom zo zvláštneho tímu Lexus, zodpovedného za LFA. Rovnaká skupina automobilových vizionárov trpezlivo a veľmi starostlivo vyrobila všetky tieto jedinečné superšportové vozidlá. Vo svojom úsilí o dokonalosť vyvinuli inovatívne postupy a materiály, ktoré sa postupne zavádzajú aj do ostatných vozidiel vo výrobnom rade Lexus.

body sculpting

TVAROVANIE KAROSÉRIE

Novo vyvinutý jedinečný kompozit vystužený uhlíkovými vláknami ponúka výhody modela LFA výhody v oblasti estetiky, nízkej hmotnosti a vysokej tuhosti. Nízka hmotnosť a vysoká pevnosť tohto materiálu inšpirovali talentovaných dizajnérov značky Lexus k vytvoreniu kontúr a kriviek, ktoré by v prípade kovovej karosérie neboli možné. Je to dizajnérska filozofia Lexus L-Finesse na celkom novej úrovni.

breaking the mould

NEKONVENČNÝ PRÍSTUP

LFA má ideálne rozloženie hmotnosti medzi prednú a zadnú nápravu v pomere 48:52, čo umožňuje superšportovému vozidlu maximálne využívať jeho dynamický potenciál. Aj kľúčové komponenty sú umiestnené čo najbližšie k vozovke. Neslýchane nízke ťažisko umožňuje vozidlu ísť ako po koľajniciach. Je to vozidlo ktoré dokáže suverénne zvládať náročné zákruty na Nürburgringu v extrémne vysokých rýchlostiach.

lfa clip masterpiece orange
haruhiko

LFA JE ČISTOKREVNÝM SUPERSPORTOVNÍM VOZEM, KTERÝ NEMÁ V HISTORII OBDOBY. ÚŽASNĚ LEHKÝ, VÝKONNÝ A VYVÁŽENÝ VŮZ BYL ZKONSTRUOVÁN S JEDINÝM CÍLEM - POSKYTNOUT SKUTEČNĚ NEJLEPŠÍ ZÁŽITKY Z JÍZDY.

Haruhiko Tanahashi , Šéfkonstruktér LFA

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.