concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

MAJSTROVSKÉ REMESLNÉ SPRACOVANIE

TVORÍME POKROK

NAŠE VÝROBNÉ ZÁVODY SÚ PO CELOM SVETE PRESLÁVENÉ VĎAKA SVOJIM VYSPELÝM TECHNOLÓGIÁM, INOVATÍVNYM PROCESOM A VYSOKO KVALITNÝM VÝROBKOM. PRESLÁVILI SME SA VŠAK TAKTIEŽ RUČNÝM REMESELNÝM SPRACOVANÍM, DISCIPLÍNOU, KTORÁ VYRASTÁ Z NAJHLBŠÍCH KOREŇOV JAPONSKEJ KULTÚRY.

Všetko sa začalo pred niekoľkými rokmi zavedením 10 remeselníckych majstrov nazývaných Takumi v našom výrobnom závode Tahara, v ktorom sa okrem ďalších modelov vyrába naša vlajková loď LS.

Takumi – prastaré japonské slovo, ktoré sa dá voľne preložiť ako "remeselník" – sú v celom automobilovom priemysle veľmi rešpektované osoby. Ich úlohou je osobne zaistiť hmatom a zrakom, aby vozidlá vychádzajúce z brán závodu Tahara boli vyrobené a spracované v súlade s výnimočnými štandardmi. Ďalším prínosom Takumi je digitalizácia ich skúseností, ktoré boli naprogramované do množstva automatizovaných funkcií, čím sa podarilo zvýšiť úroveň štandardov presnosti.

Tento vývoj tiež znamená, že talenty majstrov Takumi sú v značnej miere prenosné v mechanickej podobe do ostatných výrobných závodov. Medzi ne patrí napríklad náš závod Kjúšú, v ktorom sa vyrábajú modely RX. Zároveň tu však vychovávajú vlastnú elitnú skupinu technikov.

Každý z 10 remeselníckych majstrov Takumi v závode Tahara uplatňuje svoje znalosti v špecializovanej oblasti. Tu je rýchly prehľad troch kľúčových disciplín.

KAROSÉRIA KAŽDÉHO VOZIDLA SA PRED FINÁLNYM LAKOVANÍM ŠPECIÁLNOU SAMOOPRAVITEĽNOU FARBOU RUČNE BRÚSI, ABY SA ZAISTIL HODVÁBNY A DOKONALE HLADKÝ POVRCH LAKU.

Naoaki Nunogaki

NAŠA DIZAJNÉRSKA FILOZOFIA MÁ DVA ÚSTREDNÉ BODY V PODOBE JEMNE VYVÁŽENÝCH KONCEPTOV, KTORÉ SÚ OBSIAHNUTÉ V KAŽDOM NAŠOM AUTOMOBILE - 'VEDÚCE POSTAVENIE' A 'FINESA'.

Naoaki Nunogaki, Group Manager, Global Design Management Division
design philosopy thumb 003

DYNAMIKA

Vo výrobnom závode je Takumi zodpovedný tiež za jazdnú dynamiku. Pravdepodobne najzávideniahodnejšia pracovná pozícia zahŕňa testovanie predvýrobných a výrobných modelov Lexus, prototypov a konkurenčných vozidiel, ich neustálu analýzu a vymýšľanie zlepšovacích nápadov. Tým je zaistený optimálny výkon v oblastiach jazdného komfortu, ovládateľnosti a zvukového prejavu.

LAKOVŇA

Remeselnícky majster špecializovaný na nanášanie laku – vrátane jemného umenia ručného leštenia za mokra pre vytvorenie zrkadlového povrchu - kontroluje povrch karosérie pri rôznych svetelných podmienkach. Používa špeciálny svetelný tunel, aby preskúmal kvalitu povrchu v celej dĺžke karosérie a porovnal ho s teoretickými ideálmi návrhov v CAD (Computer Aided Design). Výsledkom je povrch bez akýchkoľvek nedostatkov.

design philosopy thumb 002
design philosopy thumb 001

MONTÁŽ MOTORA

Remeselnícky majster Takumi zodpovedný za túto oblasť vyberie vzorku motora a skontroluje stav každého dielu na mikroskopickej úrovni, aby bola zaručená správna rezonancia zvuku vyžadovaná od každého modelu. Osobne tiež spustí každý dokončený motor a načúva stetoskopom, aby odhalil odchýlky v zvukovom prejave.

Simon Humphries

ZÁKLADOM DIZAJNÉRSKEJ FILOZOFIE ZNAČKY LEXUS JE BYŤ TECHNICKY VYSPELÝ A ZÁROVEŇ ĽUDSKÝ, VYTVÁRAŤ OHROMUJÚCI DIZAJN A NAPRIEK TOMU ZOSTÁVAŤ UMELECKÝ A ZÁROVEŇ NEOKÁZALÝ.

Simon Humphries, Group Manager, Global Design Management Division

L-FINESSE

NEUSTÁLE PREDVÍDANIE, PRENIKAVÁ JEDNODUCHOSŤ, FASCINUJÚCA ELEGANCIA

TU JE KLAMLIVO JEDNODUCHÁ DEFINÍCIA L-FINESSE: ŠPIČKOVÝ DIZAJN A TECHNOLÓGIE APLIKOVANÉ S FINESOU. FILOZOFIA ZNAČKY LEXUS JE SAMOZREJME EŠTE OVEĽA HLBŠIA - A KĽÚČOVÝM SLOVOM JE FINESA.

seamless anticipation

NEUSTÁLE PREDVÍDANIE

Verní princípu Omotenashi – japonskému duchu pohostinnosti – sa snažíme o viac ako len o plnenie požiadaviek a potrieb ľudí. Neustále ich predvídame. Vďaka tomu je vždy všetko, čo je treba, v správnej chvíli na správnom mieste - nech je to okamžitý, plynulý tok hnacej sily, alebo postupná aktivácia vnútorného osvetlenia pri nastupovaní. To všetko stavia zákazníka do centra všetkých skúseností so značkou Lexus - v každom okamihu je tak prítomný pocit pokoja, úplnej kontroly a potešenia.

incisive simplicity

PRENIKAVÁ JEDNODUCHOSŤ

U značky Lexus neustále rozširujeme možnosti automobilovej techniky a dizajnu. To však pre nás znamená výzvu, pretože veríme, že všetko, čo vytvoríme, musí prinášať intuitívne potešenie pri používaní i vlastnení - bez ohľadu na akúkoľvek prípadnú zložitosť. Z toho dôvodu sa zameriavame na maximálne obmedzovanie zložitosti, aby sme sa dopracovali k čistote účelu a výrazu. Výsledkom je prenikavá jednoduchosť - rýdze potešenie samo o sebe.

intriguing elegance

FASCINUJÚCA ELEGANCIA

Všetky vozidlá Lexus majú schopnosť priťahovať pozornosť. Ich atraktívny vzhľad však nie je povrchný, pretože čím viac sa na ne pozeráte, tým viac budete vtiahnutí do ich sveta nevšedných zážitkov a skúseností. Dizajnéri značky Lexus hovoria doslova o "vizuálnych cestách". Elegantné plochy karosérie sú doplnené fascinujúcimi detailmi a dynamickými zmenami tempa. Odvaha k otvorenému vyjadreniu sa snúbi s podmanivo sebaistou vyrovnanosťou. Je tu pohyb a zároveň i pokoj. Je to fascinujúca elegancia.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.