concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

ČO ZNAMENÁ "TVORÍME POKROK"?

U ZNAČKY LEXUS SME NEÚNAVNÍ V NAŠEJ TÚŽBE DOSTAŤ SA ĎALEJ, POSÚVAŤ HRANICE A PONÚKAŤ NIEČO VYNIKAJÚCE, VÝNIMOČNÉ, SKVELÉ. SKRÁTKA: NEUSTÁLE TVORÍME POKROK

Ohromujúca konštrukcia a najmodernejšia technológia znamená, že vozidlo vychádza v ústrety potrebám vodiča; sú to vozidlá, ktoré poskytujú výnimočný výkon, nie však na úkor okolitého sveta. Ohromujúci dizajn: vozidlá, na ktoré je úžasné sa pozrieť.

Ohromujúce remeselné spracovanie: kvalita našich materiálov a remeselného spracovania znamená, že každý Lexus je stelesnením luxusu. Ohromujúci pokrok v našich technológiách: stvorili sme Lexus Hybrid Drive. A to všetko ponúkame s neprekonateľnou úrovňou starostlivosti o zákazníka, takže vlastniť vozidlo Lexus je rovnako ohromujúce ako samotné vozidlo.

U značky Lexus sa nezastavíme, pokiaľ nevytvoríme niečo, čo vás ohromí.

LEXUS PROJECTS

SÉRIA AMBICIÓZNYCH PROJEKTOV, KTORÉ SKÚMAJÚ ZLOŽITOSŤ A KRÁSU POHYBU, ZAČÍNA NAŠÍM PRVÝM PROJEKTOM "KROKY". "KROKY" SÚ PRÍBEHOM FIGURÍNY V NADŽIVOTNEJ VEĽKOSTI PRECHÁDZAJÚCEJ MESTOM V SNAHE NÁJSŤ NIEČO ŠPECIÁLNE.

TVORÍME POKROK: MODEL RX

KAŽDÝ NOVÝ MODEL RX MUSÍ PODSTÚPIŤ SÉRIU NÁROČNÝCH TESTOV, VRÁTANE MINIMÁLNE DVOJMINÚTOVÉHO TESTU V "BÚRKOVEJ" KOMORE, KTORÁ SIMULUJE BESNENIE TAJFÚNA

Lexus podrobuje každý nový model RX náročným testom, ktoré presahujú reálne podmienky cestnej premávky počas celej životnosti vozidla. U každého modelu sa ešte pred vystavením v showroome kontrolujú v svetelnom tuneli prípadné povrchové chyby laku karosérie (starajú sa o to majstrovsky vyškolení technici, ktorí dokážu odhaliť doslova rozdiel medzi dvoma stranami listu papiera), automobil je navyše v "tajfúnovej" komore vystavený vetru, krupobitiu a extrémne prudkému dažďu (200 mm vodných zrážok za hodinu).

Vystavenie vozidla dvoj a desaťminútovému "búrkovému" testu Lexus bez prieniku jedinej kvapky vody nie je maličkosť; objem zrážok v komore je dvojnásobný v porovnaní s priemerným dažďom pri prudkom tajfúne.

Tento krátky film prinesie pohľad na život prenasledovateľov búrok, ktorí zažívajú tieto extrémne poveternostné podmienky v prírode. A v skôr uvedenej galérii snímok prenasledovateľ búrok popisuje najdesivejšie počasie, ktoré zažil a vysvetľuje, aké to je zažiť to na vlastnej koži.

TVORÍME POKROK: MODEL GS

NOVÝ SYSTÉM LEXUS DYNAMIC HANDLING, POUŽITÝ NA MODELI GS F SPORT, VYUŽÍVA NEINTUITÍVNE SILY NA DOSIAHNUTIE STABILNEJ A VZRUŠUJÚCEJ JAZDY – S FASCINUJÚCIMI PARALELAMI ZO SVETA VOĽNÉHO POTÁPANIA BEZ PRÍSTROJOV

V krátkom filme, potápačka a autorka Jedného nádychu Emma Farrellová hovorí o prirodzenom nutkaní ľudského tela dýchať, zatiaľ čo Dough Knox z Lexus magazínu popisuje, ako sa neintuitívne sily využívali pri konštrukcii systému Lexus Dynamic Handling.

Tento nový systém, po prvý raz použitý v novom modeli GS F SPORT, spája v sebe systémy riadenia a rôzne senzory na zaistenie fascinujúcich a agilných jazdných parametrov. Jedná sa tiež o prvé spojenie dynamického systému riadenia a hybridnej technológie pohonu na svete.

Vo vysokých rýchlostiach sa zadné kolesá ľahko natáčajú do rovnakého smeru ako predné kolesá, aby sa umocnila odozva riadenia vozidla. V nižších rýchlostiach sa predné kolesá natáčajú do opačného smeru než zadné. Aj keď sa to vidí byť neintuitívne, v skutočnosti to prináša vynikajúcu ovládateľnosť, bezpečnosť a stabilitu jazdy.

V priloženej galérii snímok "apnea" prezentuje autor Fred Buyle

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.