concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

KONCEPT LEXUS UX

DEBUT NOVÉHO KONCEPTU UŽ ZA PÁR DNÍ NA
PARÍŽSKOM AUTOSALÓNE 2016.

Už za pár dní odhalíme v rámci Parížskeho autosalónu nový koncept Lexus UX. Koncept bol vyvíjaný v európskom designovom centre Lexusu – vyniká svojím futuristickým vzhľadom, ktorý perfektne zapadá do pulzujúceho sveta metropol.

Kombinácia inovatívnych technológií pre maximálny jazdný zážitok s tradičným zmyslom pre najkvalitnejšie remeselné spracovanie – to je hlavná myšlienka nového konceptu Lexus UX. Tlačová konferencia sa odohrá 29. septembra od 13:30 hod. v priestoroch haly 4. Tu budete mať možnosť sledovať dianie naživo.

MARKANTNÝ DESIGN ŠTÚDIA UX KONCEPT V SPOJENÍ S NÁPADITÝMI PROGRESÍVNYMI TECHNOLÓGIAMI PRINÁŠA CESTUJÚCIM NA
PALUBE MIMORIADNE HLBOKÝ ZÁŽITOK

Všetky palubné technológie rozhrania HMI boli riešené tak, aby moderným zákazníkom žijúcim a pracujúcim v dnešnom stále viac prepojenom svete ponúkli pokrokové prostredie s dôrazom na priestorové spracovanie (3D).

V paneli so združenými prístrojmi sa zobrazuje priehľadná plávajúca guľa v podobe hologramu, na ktorej prostredníctvom analógových a digitálnych údajov vzniká neočakávané, avšak nepochybne funkčné užívateľské rozhranie. A na stredovom paneli nájdeme markantný kryštalický prvok s mnohopočetnými plôškami, v ktorom sa formou hologramu zobrazujú informácie klimatizácie a palubného infotainmentu, jasne čitateľné z pozície vodiča aj predného spolujazdca.

Nová vývojová štúdia UX Koncept predstavuje posledné novinky v oblasti palubnej elektrotechniky. Nájdeme tu napr. elektrochromatické (automaticky stmievateľné) okná alebo štíhle kamery elektronických zrkadiel, ktoré nahrádzajú výrazne väčšie vonkajšie spätné zrkadlá. Všetky ovládacie prvky sú elektrostatické a vždy sa nachádzajú pod transparentnými krytmi.

A konečne motív rebra použitý v predných A-stĺpikoch sa opakuje u novej audio sústavy, zameranej na mladších záujemcov o vozidlá Lexus – v novom odnímateľnom soundbare, zabudovanom do prístrojovej dosky na strane spolujazdca.

NAŠÍM ZADANÍM BOLO NAVRHNÚŤ NOVÝ DRUH KOMPAKTNÉHO CROSSOVERA; VOZIDLO, KTORÉ BY POSUNULO ÚROVEŇ ZÁKAZNÍKOVÝCH SKÚSENOSTÍ A ZHMOTNILO NIEČO Z JEHO POHĽADU JEDINEČNÉHO – POKROKOVÉ 3D ROZHRANIE PRISPIEVAJÚCE K MAXIMÁLNEMU PÔŽITKU Z JAZDY.

Stephan Rasmussen, návrhár, Európske centrum designu ED2

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.