concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

KONCEPT LF-C2

KONCEPT LEXUS LF-C2 OSLNIL V PODOBE SVETOVEJ PREMIÉRY ROADSTERA 2+2 NA AUTOSALÓNE V LOS ANGELES

LF C2 cutout 960 001

Koncepčný model LF-C2 je dizajnovou štúdiou roadstera s usporiadaním 2+2, ktoré skúma kľúčové štylistické motívy pripravované pre budúce modely značky Lexus s odvážnejším štylistickým stvárnením. LF-C2 je zároveň konceptom luxusného vozidla kategórie Grand Touring, čerpajúcim inšpiráciu z nadšenia pre riadenie.

„Koncept LF-C2 ukazuje, čo máme v zásobe pre budúce dizajnové smerovanie značky,“ uviedol Jeff Bracken, viceprezident a generálny manažér skupiny Lexus US. „Týmto konceptom ukazujeme zákazníkom z celého sveta odhodlanie značky Lexus ponúkať dizajn plný emócií, ale i našu vášeň pre výnimočný pôžitok z jazdy.“

VYSOKO ŠTYLIZOVANÉ
2 + 2 USPORIADANIE

Koncept LF-C2 prináša štylisticky prepracované usporiadanie 2+2 a vychádza z myšlienky čistého a jednoduchého športového kupé. Vďaka jeho otvorenej konštrukcii si celá posádka môže vychutnať vietor vo vlasoch a súčasne si užiť výkonový potenciál vozidla na obľúbených cestách plných zákrut. Ako koncept roadstera nemá LF-C2 žiadnu strechu zakrývajúcu kabínu.

Vnější stylizace LF-C2 čerpá ze vzájemného působení nejrůznějších povrchů a typů světla. Návrháři pracovali s hranami, rovnými plochami i oblouky, díky nimž může LF-C2 vyjadřovat odlišný charakter v závislosti na úhlu pohledu a typu osvětlení. Výsledkem tohoto cíle v kombinaci s vícefázovým procesem lakování Lexus je pozoruhodná a pokroková interpretace otevřeného luxusního vozu kategorie GT.

MULTI-VRSTVA
MAĽOVAŤ
PROCES

Žiarivý zlatožltý odtieň je výsledkom viacfázového procesu nanášania laku. Prvou vrstvou je základná farba, po ktorej nasleduje strieborný priehľadný lak a potom žltý odtieň, ktorý vďaka odrazom striebornej vytvára iskrivo žiarivý lesk. Nakoniec sa nanáša vrchný lak.

VYJADRENIE LEXUS

PROFIL LF-C2

LF C2 cutout 960 002

PREDNÉ PARTIE KONCEPTU LF-C2 SÚ ZDÔRAZNENÉ EXPERIMENTÁLNYM STVÁRNENÍM VRETENOVITEJ MASKY CHLADIČA CHARAKTERISTIKEJ PRE VOZIDLÁ LEXUS.

Predné partie konceptu LF-C2 sú zdôraznené experimentálnym stvárnením vretenovitej masky chladiča charakteristickej pre vozidlá Lexus. Maska chladiča tohto konceptu stavia na motíve čisto prepletanej mriežky, ktorá je príkladom majstrovského remeselného spracovania značky Lexus a pri pohľade z rôznych uhlov a pri rôznom osvetlení mení svoj vzhľad. Maska je zasadená medzi trojuholníkové LED svetlomety, typické pre športové modely značky Lexus, a štýlové smerové svetlá, z ktorých vychádza charakteristická krivka konceptu LF-C2. Táto charakteristická krivka sa tiahne pozdĺž celej šípovitej karosérie a končí sa pri skrátenom veku batožinového priestoru.

Prieduchy v prednom nárazníku privádzajú chladný vzduch k brzdám a pomáhajú lepšie usmerniť prúd vzduchu pod vozidlom v záujme stabilizácie prednej časti vozidla pri vysokých rýchlostiach. Bočný profil konceptu LF-C2 odhaľuje výraznú krivku vedenú od aerodynamického rebra predného nárazníka po strmo zahnutý predný stĺpik kabíny. Malé prieduchy v bočných prahoch usmerňujú vzduch k zadným brzdám a ďalej k zadným difúzorom v tvare lamiel. Zadné partie konceptu LF-C2 zdôrazňujú koncové svetlá v tvare písmena L, štvorica chrómových koncoviek výfuku a nápadný zadný difúzor nového tvaru. Pevný postoj koncepčného vozidla umocňujú 20-palcové zliatinové disky kolies s piatimi lúčmi.

KROK VNÚTRI
LF-C2

Interiér konceptu LF-C2 poteší pasažierov luxusnou a priestrannou kabínou, ktorá dokonale ladí so športovou eleganciou zovňajšku vozidla.

Exteriér prestupuje priamo do kabíny, pretože stredová konzola vychádza z veka batožinového priestoru a prechádza smerom dopredu cez celú kabínu až k prístrojovej doske.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.