concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

RX 200t


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 181
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 7,8
Zrýchlenie 0 - 100 km/h (s) 9,2
Maximálna rýchlosť (km/h) 200

OD 52 000 €

VYBRÚSENÁ SOFISTIKOVANOSŤ

ODHAĽTE TAJOMSTVO VŽDY DOSTUPNÉHO VÝKONU A NÍZKEJ SPOTREBY PREPLŇOVANÉHO MOTORA.

Vždy priekopníkom, vždy o krok pred ostatnými: Lexus už v roku 1998 uviedol svoj model RX, celosvetovo prvý SUV ponúkajúci kultivovanosť luxusného sedanu. V roku 2004 sme opäť narušili mainstreamový spôsob uvažovania a ako prvý na svete predstavili luxusný model s hybridným pohonom – priekopnícke SUV RX 400h.

Potvrdzujeme naše zasadenie tvoriť pokrok, a tak teraz predstavujeme celkom nové RX, ktoré je najmarkantnejším modelom Lexus pochádzajúceho z našich návrhárskych štúdií, ponúkajúcich bezkonkurenčnú úroveň kultivovaného luxusu už v štandarde.

HLAVNÉ PRVKY

ZOZNÁMTE SA S MODELOM RX 200t

Vo vnútri modeli RX 200t- Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Vlastniť nové RX je skutočným zážitkom. Napríklad keď prichádzate ku svojmu vozidlu, privíta vás decentným podsvietením všetkých vonkajších kľúk dverí v jedinečnom duchu japonskej pohostinnosti ‘Omotenashi’. Po posadení sa vás objímu plynulé krivky kabíny a vy okamžite cítite, že všetky rozhrania boli navrhnuté tak, aby ovládanie bolo čo najjednoduchšie.

Potom zložíte poklonu stredovej konzole: atraktívny linkovaný vzor drevenej dekorácie od majstrov výroby klavírov spoločnosti Yamaha je vyrobený technológiou laserového rytia a nasledovne ručne vyleštený do nádherne žiarivého tónu. Cestujúci na zadných sedadlách si vychutnajú luxusné kožené kreslá (s elektrickým sklápaním a úpravou sklonu) aj jedinečný zážitok pri počúvaní audio sústavy Mark Levinson® s 15 reproduktormi.

Jazda s modelom RX 200t- Hlavné prednosti

JAZDA S MODELOM RX 200t - HLAVNÉ PREDNOSTI

Lexus RX 200t s celkom novou jednotkou 2,0 litra ponúkne agilitu preplňovaného agregátu, avšak s veľmi striedmou spotrebou paliva vďaka vyspelej technológii vstrekovania, premenného časovania ventilov a možnosťou využívať Atkinsonov cyklus. Systém Drive Mode Select pre voľbu jazdných režimov si dovoľuje vyladiť vozidlo podľa momentálnej nálady.

Nový Lexus RX 200t, testovaný pri tých najťažších podmienkach (vrátane týždňov náročných jázd vo vysokých horách pri teplotách prekračujúcich 50 °C), disponuje max. výkonom 238 k* a krútiacim momentom 350 Nm*. K dispozícii je variant AWD (All-Wheel Drive) aj verzia s pohonom samotných predných kolies.

* Platí pre verziu so stálym pohonom všetkých kolies.

Bezpečnosť v RX 450h - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Lexus vždy stál v čele vývoja bezpečnostných technológií a systémov na podporu riadenia. Všetky svoje nové modely pritom testuje na celosvetovo najväčšom jazdnom simulátore. Nové RX ťaží z nášho špičkového výskumu na poli technológií pre predchádzanie nehodám, a je teda štandardne vybavené priekopníckym bezpečnostným systémom Lexus Safety System +.

Zahŕňa bezpečnostný systém pre predchádzanie kolíziám s rozpoznávaním chodcov; systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu; automatické diaľkové svetlá pre lepšiu viditeľnosť pri jazde v noci; a adaptívny tempomat schopný regulovať rýchlosť jazdy podľa vozidla vpredu.

LED světlomety ve tvaru písmene ‘L’

LED SVĚTLOMETY VE TVARU PÍSMENE ‘L’

Prepracované LED svetlomety v tvare písmena ‘L’ využívajú ten istý LED zdroj pre diaľkové aj stretávacie svetlá. Jedinečnú auru dotvárajú svetlá pre denné svietenie, ktorých súčasťou sú aj smerové svetlá so sekvenčnou funkciou.

Kombinace dřeva a kůže

KOMBINACE DŘEVA A KŮŽE

Majstrovsky spracovaný trojramenný volant v kombinácii dreva a kože, inšpirovaný volantom z nášho superšportu LFA, ponúka ergonomické vyhĺbeniny pre prsty a optimálny prierez venca pre pohodlné uchopenie. Integrované spínače poslúžia (podľa stupňa výbavy) pre ovládanie audio sústavy, telefónu, multi-informačného displeja, adaptívneho tempomatu a systému pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu.

LED zadní sdružené svítilny

LED ZADNÍ SDRUŽENÉ SVÍTILNY

Výkonné LED zdroje v tvare písmena ‘L’ vykresľujú krištáľovo čistú linku ubiehajúcu od zadných rohov RX až do stredu piatych dverí. Mimoriadne široké koncové svetlá sú dokonale ostré aj pri pohľade z diaľky a okamžite zaujmú smerovými LED svetlami so sekvenčnou funkciou.

Laserom gravírované tmavé drevo spracované technológiou Yamaha

LASEROM GRAVÍROVANÉ TMAVÉ DREVO SPRACOVANÉ TECHNOLÓGIOU YAMAHA

Drevené dekorácie stredovej konzoly a výplne dverí sú gravírované laserovým lúčom, čím bola odkrytá hliníková vrstva, vytvárajúca týmto nádherný linkový vzor. Za spracovaním uvedených dekorácií stoja výhradne majstri výroby spoločnosti Yamaha.

Inteligentné parkovacie senzory

INTELIGENTNÉ PARKOVACIE SENZORY

Parkovacie senzory modelu RX nezostanú iba pri informácii o tom, že vám niečo stojí v ceste. Zároveň automaticky spomalia vaše vozidlo a upozornia vás, že by ste mali brzdiť. Pokiaľ je stretnutie nevyhnutné, systém ovládania bŕzd dokáže RX celkom zastaviť.

20" litá kola

20" LITÁ KOLA

Nové päťlúčové kolesá umožňujú dotvoriť si RX podľa vlastného vkusu s použitím farebných dekorácií, ktoré je možné zladiť napr. s farbou laku karosérie.

Panoramatické střešní okno

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO

Veľké panoramatické strešné okno montované z výroby evokuje intenzívnejší pocit slobody, zväčšuje priestor pre hlavu a láka do kabíny RX viacej slnečného svetla. Je vybavené aj posuvnou prednou časťou, aby si pasažieri mohli dosýta vychutnať jazdu pod šírym nebom. Ak by slnečné žiarenie bolo predsa len príliš intenzívne, je možné ho zatieniť elektricky ovládanou clonou.

Panoramatické sledovanie situácie okolo vozidla

PANORAMATICKÉ SLEDOVANIE SITUÁCIE OKOLO VOZIDLA

Manévrovanie v úzkych priestoroch uľahčuje štvorica kamier sprostredkujúcich prakticky kompletný panoramatický rozhľad v uhle 360° okolo celého vozidla. Systém panoramatického sledovania situácie okolo vozidla taktiež generuje virtuálny 3D pohľad na vaše RX, vrátane vodiacich čiar na displeji, ktoré pomáhajú pri neľahkom manévrovaní v tienistých priestoroch v meste.

Extra široký displej hud s projekciou na predné sklo

EXTRA ŠIROKÝ DISPLEJ HUD S PROJEKCIOU NA PREDNÉ SKLO

Údaje vozidla sa farebne premietajú priamo na čelné sklo. Najväčší displej HUD s projekciou na predné sklo (240 x 90 mm), ktorý sa kedy vo vozidlách Lexus objavil, umožňuje sledovať napr. pokyny navigácie alebo nastavenia audio sústavy bez nutnosti odkláňať zrak od vozovky vpredu.

Difúzne LED osvetlenie

DIFÚZNE LED OSVETLENIE

Difúzne LED osvetlenie, zabudované vo dverách, na prístrojovom štíte, v priestore pre nohy a na ďalších miestach kabíny, evokuje uvoľňujúcu a súčasne kultivovanú atmosféru pri cestovaní v noci. Osvetlenie má optimálnu intenzitu so zohľadnením nežiaducich odrazov behom jazdy a viditeľnosti vnútorných kľúk dverí v tme.

Automatické diaľkové svetlá

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLÁ

Automatické diaľkové svetlá v noci využívajú kameru systému pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu (A-LKA) pre rozpoznávanie protiidúcich vozidiel a k automatickému prepínaniu medzi diaľkovými a stretávacími svetlami. Predcházajú tým nechcenému oslňovaniu ostatných vodičov a umožňujú v plnej miere sa sústrediť na samotné šoférovanie.

Vyspelý systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu

VYSPELÝ SYSTÉM PRE UDRŽIAVANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU

Vyspelý systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu (A-LKA) pomocou kamery na čelnom skle sleduje polohu vozidla v danom jazdnom pruhu. Ak začnete z pruhu nechcene vychádzať, systém A-LKA aktivuje varovnú zvukovú signalizáciu a jemným zásahom koriguje riadenie.

Elektricky nastaviteľné zadné sedadlá

ELEKTRICKY NASTAVITEĽNÉ ZADNÉ SEDADLÁ

Na želanie je k dispozícii plne elektrický mechanizmus sklápania, ovládaný pomocou niekoľkých pohodlne umiestnených spínačov. Cestujúci na zadných sedadlách môžu taktiež meniť sklon operadiel, pričom lakťová opierka medzi sedadlami vždy zostáva vo vodorovnej polohe.

Systém pro sledovanie slepých uhlov

SYSTÉM PRE SLEDOVANIE SLEPÝCH UHLOV

Radarové senzory zabudované v rohoch zadného nárazníka detekujú vozidlá vo vedľajších pruhoch, ktoré nie sú vidieť vo vonkajších spätných zrkadlách. Ak dá vodič znamenie o zmene smeru jazdy a do jeho mŕtveho uhlu výhľadu vojde iné vozidlo, okamžite sa aktivuje výstražný signál v príslušnom spätnom zrkadle.

Pevnejší podvozok, lepšie jazdné chovanie

PEVNEJŠÍ PODVOZOK, LEPŠIE JAZDNÉ CHOVANIE

Najnovší Lexus RX vykazuje neuveriteľne presné a agilné jazdné schopnosti vďaka pevnejšiemu podvozku, vylepšenému zaveseniu predných kolies a novej technológii riadenia. Výsledkom nasadenia vyspelých technológií spojovania laserom s húsenicovými zvarmi a lepeniu kovov je veľmi odolné SUV, ktoré dokáže vodiča odmeniť kultivovanými vlastnosťami pri cestovaní vysokou rýchlosťou.

Adaptívne variabilné odpruženie

ADAPTÍVNE VARIABILNÉ ODPRUŽENIE

Jazdné vlastnosti je možné ešte zlepšiť systémom adaptívneho variabilného odpruženia (na želanie), ktoré inteligentne reguluje tlmiacu silu na jednotlivých kolesách. Výsledkom je vyššie jazdné pohodlie a lepšia stabilita aj ovládateľnosť.

Prednárazová bezpečnosť

PREDNÁRAZOVÁ BEZPEČNOSŤ

Riziko stretu s prekážkou pred vozidlom odhaľuje milimetrový radar v spolupráci s palubným počítačom. Ak je riziko vysoké, vodič je upozornený akustickým aj optickým varovaním a systém zároveň zvýši tlak v brzdovej sústave. Ak systém vyhodnotí stret ako nevyhnutný, začne podľa potreby sám brzdiť a súčasne dotiahne predné bezpečnostné pásy.

Desať airbagov

DESAŤ AIRBAGOV

Všetky prevedenia RX sú vybavené desiatimi airbagmi a predpínačmi bezpečnostných pásov. V prípade kolízie reagujú senzory intenzity nárazu, ktoré aktivujú obidva čelné airbagy s dvojfázovým systémom plnenia, rovnako tak ako bočné airbagy. Pre predných cestujúcich sú k dispozícii aj kolenné airbagy; po celej dĺžke kabíny sa po obidvoch stranách tiahnu hlavové záclonové airbagy.

Systém Climate Concierge / Technológie Nanoe®

SYSTÉM CLIMATE CONCIERGE / TECHNOLOGIE NANOE®

Priekopnícky systém Climate Concierge nepretržite sleduje teplotu v kabíne RX aj vonkajšiu teplotu a automaticky reguluje vyhrievanie interiéru, sedadiel aj volantu. Pomocou infračervených senzorov vozidlo sleduje telesnú teplotu cestujúcich na zadných sedadlách a nasledovne prispôsobuje klimatizáciu pre zadnú časť kabíny a vyhrievanie/chladenie zadných sedadiel. Okrem toho sa uplatňuje uznávaná technológie Nanoe® , ktorá do priestoru kabíny uvoľňuje záporne nabité ionty, čím pomáha čistiť vzduch a súčasne zbavovať sedadlá pachu. Mikroskopické častice majú tiež zvlhčujúci účinok na pokožku a vlasy.

Mark Levinson®

MARK LEVINSON®

Prémiová sústava priestorového ozvučenia Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktormi a technológiou GreenEdge™ je odladená podľa akustických vlastností kabíny RX. Audio sústava sprostredkuje bezkonkurenčné priestorové ozvučenie v usporiadaní 7.1, podobnej kvality ako u špičkového domáceho kina; ozvučenie ešte vylepšuje technológiu Clari-Fi™, ktorá reštauruje tóny stratené behom digitálnej kompresie zvuku do formátu MP3.

Systém RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom a brzdenie

SYSTÉM RCTA PRE MONITOROVANIE PREVÁDZKY ZA VOZIDLOM A BRZDENIE

Systém pre sledovanie mŕtvych uhlov uľahčuje cúvanie na parkovisku tým, že odhaľuje vozidlá blížiace sa zozadu. Ak je pravdepodobné, že by mohlo dôjsť k nehode, RX aktivuje systém ovládania bŕzd, aby poškodeniu vozidla celkom zabránil alebo aspoň zmiernil prípadné následky.

Bezdrôtové dobíjanie

BEZDRÔTOVÉ DOBÍJANIE

Chytré telefóny podporujúce štandard bezdrôtového dobíjania (napr. iPhone 6) aj ďalšie elektronické prístroje môžu využívať bezdrôtové indukčné dobíjanie v pohodlnom dosahu na prednej stredovej konzole RX.

Zdokonalená aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

RX sa pýši vynikajúcou aerodynamikou, za ktorou stojí prakticky plochá spodná časť karosérie alebo zadný spojler. Konštruktéri automobilky Lexus taktiež prepracovali vonkajšie spätné zrkadlá a doplnili drobné spojlery na strategických miestach karosérie s cieľom ešte znížiť celkový súčiniteľ aerodynamického odporu. Výsledkom uvedených opatrení je nielen vyššia stabilita a lepšia ovládateľnosť, ale aj nižšia spotreba paliva a úroveň aerodynamického hluku.

Pětihvězdičkové bezpečnostní ohodnocení

PÄŤHVIEZDIČKOVÉ BEZPEČNOSTNÉ OHODNOTENIE

Nové RX je jedným z najbezpečnejších modelov vo svojej kategórii, pýšiace sa prestížnym päťhviezdičkovým ohodnotením v bezpečnostných testoch organizácie Euro NCAP (2015). Lexus RX získal aj najlepšie možné skóre za ochranu chodcov, ktoré kedy bolo veľkému SUV udelené.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

rx quote 200x200 white

„S CELKOM NOVÝM MODELOM LEXUS RX POSÚVAME HRANICE DRAVÉHO A IKONICKÉHO DESIGNU, ALE SÚČASNE STAVIAME NA PRIEKOPNÍCKEJ TRADÍCII PREDCHÁDZAJÚCICH GENERÁCIÍ RX.“

Takayuki Katsuda, hlavný konštruktér modelu RX

RX 200t F ŠPORT

rx fsport 200t

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model RX 200t F ŠPORT dômyselne spája dravý design so špecifickým naladením podvozku, za ktorým stojí ten istý tým, ktorý vyvinul ikonický superšport LFA a, teda RC F a GS F. Výsledok vám nepochybne zrýchli srdečný tep. Z vylepšenia exteriéru vymenujme väčšiu charakteristickú masku chladiča Lexus v tvare vretena (s rastrom obsahujúcim písmená L), chladiace kanály predných bŕzd alebo aerodynamické lamely pre zvýšenie prítlaku.

V športovom kokpite verzie F ŠPORT si vychutnáte dokonalé spojenie so svojim vozidlom. Ručne preštepované športové sedadlá vás tesne obopnú zhora až dole. Ergonomický športový volant a strojovo obrobené hliníkové pedále zase sprostredkujú pozoruhodnú spätnú väzbu, aby ste sa mohli v plnej miere oddať vozovke pred vami.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.