concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

NOVÉ
RC 300h

SADNITE SI ZA VOLANT PRVÉHO PRÉMIOVÉHO KUPÉ NA SVETE, KTORÉ JE POHÁŇANÉ PLNO HYBRIDNÝM ÚSTROJENSTVOM.


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 108
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 4,7
Zrýchlenie 0 - 100 km/h (s) 8,6
Maximálna rýchlosť (km/h) 190

OD 47 100 €

NOVÝ LEXUS RC 300h

SADNITE SI ZA VOLANT PRVÉHO PRÉMIOVÉHO KUPÉ NA SVETE, KTORÉ JE POHÁŇANÉ PLNO HYBRIDNÝM ÚSTROJENSTVOM.

Nové RC, navrhnuté pre potešenie ducha každého motoristického fanúšika, je jedným z najpeknejších športových kupé, aké kedy vzniklo. Vozidlo prinášajúce mimoriadne potešenie za volantom dômyselne spája špičkový design s prvotriednym remeselným spracovaním a vyspelými technológiami. Lexus RC, či už s priekopníckym plno hybridným pohonom alebo preplňovaným zážihovým agregátom, dokáže ponúknuť príkladnú odozvu a pozoruhodnú jazdnú agilitu. Medzi intuitívnymi prvkami z výbavy Lexus nájdeme ovládač v podobe Touch Padu alebo bezpečnostný systém PCS pre predchádzanie kolíziám. Nové prevedenie RC F SPORT dokáže ponúknuť ešte dynamickejšie zážitky vďaka systému AVS (adaptívne variabilné odpruženie), 19" zliatinovým kolesám a volantu F SPORT.

Až zovriete do dlaní v novom RC športový volant s exkluzívnym obšitím, nepochybne si vychutnáte naplno živú akceleráciu a presný handling. Priekopnícke športové kupé s mimoriadne pevným podvozkom bolo vyvinuté na najnáročnejšom pretekárskom okruhu sveta Nürburgring. To v kombinácii so sústavou zavesenia kolies odladenou na pretekárskych tratiach a pokrokovými pohonnými jednotkami prepisuje doterajšie parametre kultivovanosti jazdy – a prináša tak nezabudnuteľné zážitky, ktoré si vás jednoducho získajú.

HLAVNÉ PRVKY RC 300h

ZOZNÁMTE SA S MODELOM RC 300h

Za volantom RC 300h - Hlavné prednosti

ZA VOLANTOM RC 300h - HLAVNÉ PREDNOSTI

Nové RC sa chváli vybrúsenými jazdnými vlastnosťami, za ktorými stojí vývoj na mimoriadne náročnom okruhu Nürburgring – pod taktovkou ‘jazdeckých majstrov’ Lexus, ktorí odladili aj náš superšport LFA. Ochota vozidla vrhať sa do zákrut je daná krátkym rázvorom a extrémne pevným podvozkom, u ktorého konštrukcie bola uplatnená zlomová technológia lepenia kovov kombináciou so spojovaním laserom s húsenicovými zvarmi. Dvojité lichobežníkové zavesenie vpredu a zavesenie typu multi-link na zadnej náprave ide ruka v ruke s aerodynamikou inšpirovanou pretekárskymi vozidlami v snahe ponúknuť vodičovi maximálny pôžitok z jazdy. Pomocou systému Drive Mode Select si RC upravíte podľa momentálnej nálady, zatiaľ čo náš najnovší systém integrovaného riadenia dynamiky vozidla VDIM zabezpečuje vybrúsené jazdné vlastnosti a bezpečnosť aj pri vysokých rýchlostiach.

V kabíne RC 300h - Hlavné prednosti

V KABÍNE RC 300h - HLAVNÉ PREDNOSTI

Pohodlne sa usaďte do dômyselne vymodelovaných športových sedadiel čalúnených kožou a okamžite ucítite absolútny súzvuk s týmto novým mimoriadnym modelom značky Lexus. Model RC, pochádzajúci z nášho presláveného závodu Tahara, zhmotňuje to najvybranejšie remeselné spracovanie japonských majstrov. Ako príklad uveďme drevenú dyhu ‘Shimamoku’, za ktorou neobyčajnou kvalitou stojí divízia výroby klavírov spoločnosti Yamaha. Luxusný nádych interiéru evokuje mäkké čalúnenie, presné analógové hodiny a náladové LED osvetlenie; vďaka zadným sedadlám deleným v pomere 60:40 je toto kupé taktiež veľmi praktické.

Bezpečnost’ v RC 300h - Hlavné prednosti

BEZPEČNOSŤ V RC 300h - HLAVNÉ PREDNOSTI

Nové RC, vybavené našim systémom integrovaného riadenia dynamiky vozidla (VDIM) a účinnými brzdovými kotúčmi s odvetrávaním, je pripravené pomôcť sa vyhnúť každému nebezpečenstvu. Vášmu vodičskému umeniu sekunduje bezpečnostný systém PCS na báze milimetrového radaru, schopný odhaliť prekážky pred vozidlom – a podľa potreby automaticky zabrzdiť a dotiahnuť bezpečnostné pásy. A v neposlednom rade, ak by ste sa predsa len stali účastníkmi dopravnej nehody, o bezpečnosť všetkých cestujúcich na palube sa postará robustný ochranný priestor a osem airbagov.

Plno hybridný systém pohonu

PLNO HYBRIDNÝ SYSTÉM POHONU

Pohon RC 300h stavia na optimálnej kombinácii zážihového motora 2,5 litra a vysoko výkonného elektromotora. Veľmi hospodárny štvorvalec pracujúci s Atkinsonovým cyklom je vybavený priamym vstrekovaním D-4S a technológiou duálneho premenného časovania ventilov s inteligentnou funkciou (dual VVT-i). K ešte výraznejšiemu zníženiu spotreby paliva a emisií používa technológiu Štart/Stop a spätné získavanie tepla z výfukových plynov.

Športová pozícia za volantom

ŠPORTOVÁ POZÍCIA ZA VOLANTOM

Z nízkej športovej pozície za volantom bližšie k zemi doslova ‘ucítite’ povrch vozovky pod sebou, a vychutnáte si tak reakcie vozidla aj na tie najjemnejšie pokyny od volantu.

Systém Drive Mode Select

VOLIČ AZDNÝCH REŽIMOV

Prevádzkové vlastnosti vozidla možno doladiť pomocou voliča jazdných režimov Drive Mode Select. Režim ECO znižuje emisie a spotrebu paliva, zatiaľ čo režim NORMAL pre každodenné cestovanie poskytuje ideálnu rovnováhu medzi výkonom, hospodárnosťou a jazdným komfortom. Pre ešte rýchlejšie reakcie pohonného ústrojenstva jednoducho zapnete režim SPORT S alebo SPORT S+.

Kožou obšitý a vyhrievaný volant

KOŽOU OBŠITÝ A VYHRIEVANÝ VOLANT

Na dômyselne spracovanom volante obšitom kožou sú ergonomické vyhĺbeniny pre prsty; optimálny prierez venca volantu zaručuje dokonalé uchopenie. Spínače na volante slúžia pre jednoduché ovládanie audio sústavy, telefónu a multi-informačného displeja. Funkcia vyhrievania volantu prispieva k užívateľskému pohodliu keď sú chladné dni.

Zavesenie zadných kolies

ZAVESENIE ZADNÝCH KOLIES

Nad stabilitou jazdy v priamom smere aj v zákrutách dozerá špeciálne odladené zavesenie typu multi-link na zadnej náprave, prvý raz použité u nášho oceňovaného výkonného sedanu GS. Nízka hmotnosť a presnosť bez zbytočných vibrácií stavia na kombinácii prvkov z vysokopevnostnej ocele a komponentov vyrobených z hliníka liateho pod tlakom, resp. kovaného hliníka.

Zdokonalená aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

Nové RC sa pyšnie vynikajúcou aerodynamikou, za ktorou stojí napr. prakticky plochá spodná časť karosérie alebo drobné spojlery na stĺpikoch predných dverí. Tieto spojlery, prvý raz použité u pretekárskych vozidiel Formule 1, spôsobujú vírenie vzduchu, ktoré vozidlu pomáhajú pri lepšom prerezávaní vzduchu pri rýchlej jazde.

Všestrannosť 60:40

VŠESTRANNOSŤ 60:40

Všetky prevedenia RC sú štandardne vybavené sklopnými zadnými sedadlami s praktickým delením v pomere 60:40. Po sklopení zadných sedadiel získate miesto pre prepravu neforemných predmetov; vozidlo tak ponúkne pohodlie sedanu, avšak s gráciou a prepracovanosťou športového kupé.

Navigácia Lexus Prémium

NAVIGÁCIA LEXUS PRÉMIUM

Navigácia s ostrou 3D grafikou a širokou ponukou máp disponuje 7" obrazovkou a ovládaním pomocou Touch Padu alebo hlasových príkazov. Systém dokonca vie vygenerovať QR kód pre váš smartphone, ktorého prostredníctvom si otvoríte pokyny k jednoduchšiemu dosiahnutiu cieľového miesta pešo.

Audio sústava Mark Levinson® Premium Audio

AUDIO SÚSTAVA MARK LEVINSON® PREMIUM AUDIO

Prémiová sústava priestorového ozvučenia Mark Levinson® Premium Surround s výkonom 835 W so 17 reproduktormi je odladená podľa akustických vlastností kabíny RC. Audio sústava sprostredkuje bezkonkurenčné priestorové ozvučenie v usporiadaní 7.1, podobnej kvality ako u špičkového domáceho kina; ozvučenie ešte vylepšuje technológiu Clari-Fi™, ktorá obnovuje tóny stratené behom digitálnej kompresie zvuku do formátu MP3.

Remeselné spracovanie Takumi

REMESELNÉ SPRACOVANIE TAKUMI

Výrobu nového RC majú na starosti najzručnejší majstri výroby Lexus (označovaní ‘Takumi’) v našom preslávenom závode Tahara. Pracovníci s najmenej 25 ročnou skúsenosťou sú naozajstnými expertmi v odhaľovaní aj tých najdrobnejších chybičiek. Ich pozoruhodnú dômyselnosť ucítite v okamihu, keď sa prvý raz dotknete ovládacích prvkov audio sústavy, vyrobených technológiou presného obrábania z hliníka alebo nádherne spracovaného koženého čalúnenia s dokonalými stehmi. Žiarivý lak je výsledkom časovo náročného procesu ručného mokrého brúsenia s cieľom zabezpečiť celkom dokonalý povrch. Pred záverečnou skúšobnou jazdou potom majstri ‘Takumi’ u každého vozidla kontrolujú hladkosť chodu motora v akusticky izolovanej miestnosti, kde uplatňujú svoj dokonale vytrénovaný sluch aj vysoko citlivé mikrofóny rozmiestnené po celej kabíne vozidla.

Automatické diaľkové svetlá

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLÁ

Systém automatických diaľkových svetiel v noci využíva kameru zabudovanú v spätnom zrkadle a automaticky prepína na stretávacie svetlá v okamihu, kedy kamera zaznamená vozidlo idúce vpredu v rovnakom pruhu alebo vozidlo prichádzajúce v protismere. Predchádza tým riziku oslňovania ostatných vodičov v situácii, kedy na prepnutie diaľkových svetiel zabudnete.

Osem airbagov

OSEM AIRBAGOV

Vedľa mimoriadne robustného ochranného priestoru pre cestujúcich dohliada nad bezpečnosťou aj osem airbagov. Vodiča a predného spolujazdca chránia čelné airbagy s dvojstupňovým plnením, rovnako tak ako kolenné a bočné airbagy. Po celej dĺžke kabíny ubiehajú hlavové záclonové airbagy. Všetky bezpečnostné pásy sú vybavené predpínačmi.

Aktivna kapota

AKTIVNA KAPOTA

Nové RC je vybavené vyskakovacou kapotou pre pohltenie nárazovej energie. Ak senzory v prednom nárazníku rozpoznajú stret s chodcom, systém mierne pridvihne kapotu tak, aby sa zväčšil priestor medzi kapotou a tvrdými komponentmi motora pod ňou. Týmto spôsobom sa znižuje riziko poranenia chodca.

Bezkľúčové nastupovanie do vozidla

BEZKĽÚČOVÉ NASTUPOVANIE DO VOZIDLA

Keď sa blížite ku svojmu RC s kľúčikom vo vrecku, vozidlo vás privíta jemným podsvietením obidvoch vonkajších kľučiek dverí, ktoré sa po priložení ruky aj odomknú. Krásne tvarované kľučky nemajú žiadny otvor pre kľúčik, čo u tohto typu kľučky znamená celosvetovú premiéru.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

rc300h quote 200x200 white

STVORILI SME PODMANIVÉ ŠPORTOVÉ KUPÉ, DO KTORÉHO INTERIÉRU SA OBTLAČIL DUCH JAPONSKEJ POHOSTINNOSTI ‘OMOTENASHI’

Junichi Furuyama, hlavný konštruktér modelu RC

RC 300h F ŠPORT

rc300h fsport cutout

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model RC 300h F ŠPORT dômyselne spája dravý design so špecifickým naladením podvozku, za ktorým stojí ten istý tým, ktorý vyvinul ikonický superšport LFA a, teda RC F a GS F. Výsledok vám nepochybne zrýchli srdečný tep. Z vylepšenia exteriéru vymenujme väčšiu charakteristickú masku chladiča Lexus v tvare vretena (s rastrom obsahujúcim písmená L), chladiace kanály predných bŕzd alebo aerodynamické lamely pre zvýšenie prítlaku.

V športovom kokpite verzie F ŠPORT si vychutnáte dokonalé spojenie so svojim vozidlom. Ručne preštepované športové sedadlá vás tesne obopnú zhora až dole. Ergonomický športový volant a strojovo obrobené hliníkové pedále zase sprostredkujú pozoruhodnú spätnú väzbu, aby ste sa mohli v plnej miere oddať vozovke pred vami.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.